bugün

yeni hayat.
bundan sonra her şeye tamam demeyeceğim.
her boku kafama takmıcam amk.
sigarayı bırakıyorum abi. bu sefer kesin.

5 ay sonra...

5 yıl sonra...
oluruna bırakmak.
screw you guys i m goin' home.
ankaraya once dalgakiran yaptirip, sonrada deniz getirme karari aldim.
artık oraya gitmeyeceğim. *
genellikle sonuçlanmayan kararlardır.

neden mi?
mutlaka bireye özgü özelliklerden kaynaklanan bir kisilik problemi olmanın dışında, içinde bulunduğumuz ortak kulturel-ekonomik koşulların da etkisi vardır bunu yaşama sebepleri arasında. zinhar, ben oralara girmeyeceğim.

insan sosyallesmeye başladığı günden itibaren sürekli olarak önündeki zamanı planlamak zorunda "modern zamanlara" geçişiyle beraber... 1 saat sonraki işi, seneye nerede çalışacağı, kendi işini ne zaman kuracağı, ne zaman evleneceği, ne zaman doktora yapacağı... bunların gerçeğe dönüşme oranı nedir acaba? bu planları uyumadan önce tavana bakarak mı yapıyoruz ayak ustu , yoksa mantıklı detaylı elle tutulur akıllar yürütüyor muyuz. ne dağınık adamlarız lan biz...

yıl x: şu ilişkimi artık bir düzene sokıyım. çocukça kaprislerden kurtulıyım. şu kitabı da bitiriyim. bir de master a başvurıyım bu sene. işe mi başlasam yoksa?

yıl x+1: ilişkimi kurtarmak için biraz alttan almam lazım artık. oturup adam gibi anlatıyım abi böyle böyle diye... master başvurusunu da kaçır mıyım bu sene... olmazsa işe başlarım bir yerde

yıl x+2: her gün kavga-gürültü her gün tartışma .şu elele mutlu mesut gezen çiftler gibi olmak çok mu uzak. bişeyler yapmam lazım; ama ne? oturup anlatıyım güzel güzel... "sahip çıkalım şu ilişkiye" diyim. master a kesin başvurıyım bu sene artık.ya da artık bir iş...

yıl x+3: bir ayrıl bir barış ; vazgeçemediğimiz spor ayakkabı gibi oldu bu ilişki. abi mağdem seviyorum o zaman artık olgunlukla artık bu sevgiyi düzgün saygılı bir tabana oturtmamız gerektiğini anlatıyım oturup tüm samimiyetimle. ya da güzellikle ayrılalım diyim; böyle kötü oluyor. master olayı kesin zaten artık.iş de olur...

yıl x+4: gidip konuşıyım şunla bari ; master veya iş bir de...
bir daha bu sözlükte ergenlere uymayacağım.
#13326906 bu dur.
artık köpek gibi değil insan gibi sevmeyi öğreneceğim. dünya hayvanlar günümüz kutlu olsun!
her gördüğünü adam sanma,
tanımadığın kişiye akrabaların dışında güvenme...nitekim insan akrabalarını tanır ve bilir..ama arkadaşlarınızı tanıyamazsınız..20 yıldır tanıdığın adam sapık olabilir..dikkat edin derim..işte bu kararlar alınan kararlar..
durakta otobus beklerken "yarim saattir gelmedi serefsiz. ben bi sigara yakiyim" diyip, sigara yakmiycam. Omru hayatim boyunca en fazla iki nefes cekebilmisimdir, ve agiz dolusu kufur ederek sigarayi atmisimdir.
kimseyle dost olma.
her daim haklılık payı var. bakınız;
"sevgilimle parkta oturuyorduk. namık ciddiyeti vardı suratında. ben "bi çay daha içer misin?" diyecekken söz girdi ve "ben gelecegimi düşünmek zorundayım . kusura bakma" dedi.
"iyiydik lan" demek istedim diyemedim. gidişini izledim.
''artık kaşar oldum, bi daha hissetmem'' derken
telefondaki ses çok ciddiydi bu sefer. iyiydik lan diyebildim bu sefer. telefonu kapattım. ağladım, çok ağladım. ağlarken sakızım ağzımdan düştü. ben hiç çok ciddi kararlar alamadım, karar alanlara arkadan baktım."
uygulayamadıktan sonra karar almak kaç yazar?
kim bilir belki de en doğru karar en iyisi anı yaşamak(!)
(bkz: karar almamaya karar almak)
seviyorsam gidip açılmalıyım bence. *
1-evi temizleteceğim, hatun eve geldiğinde evi böyle görürse tekrar bir aile ziyaretine gidebilir, dönmemek üzere.
2-pazartesi laptop bataryası ısmarlicam.
3-galatasaray feneri yensin, 1 hafta galatasaray formasıyla gezcem.
anlık duygularla ani kararlar almamak. yok öyle sinirlenince coşmak, üzülünce hayattan soğumak. bizim hep umudumuz var.
- saçma sapan cinsel fantezi başlıklara entri girmemek.
- malum kişilerin yazdıklarını okumamak.
Knight oynamak yok.
facebook hesabını kapatmak.
sözlükte benle aynı kafadan destekçi bulup düşüncelerimi tanım yapmadan açıklamak. hala arayışlardayım. henüz yalnızım..