bugün

entry'ler (54)

giden günlerim oldu

popüler kültür malzemesidir. evet kafiyesi uysun diye saçmalanmıştır.

içten gelip de bir türlü yapılamayan şeyler

sahneye çıkıp deliler gibi şarkı söylemek, kimseden utanmadan sıkılmadan.

müge anlı

sabırsızlıkla o kaliteli cinayet programını sabah kahvaltımıza konuk etmesini umduğum sarı.

insanlara hakaret için hayvan sözcüğünü kullanmak

aslında hayvan canlısına hakarettir. fakat hakaret eden şahıs için hayvanın hayatındaki yeri ve önemi asıl önemli olandır. yani demem o ki eğer sizin için "inek"(bildiğin inek) kötü bir hayvansa, karşınızdakine inek diyebilirsiniz. ama "kuş" (bildiğin kuş) sevimli bir yaratıksa karşınızdakine bunu demezsiniz değilmi sayın okur. adam ol lan.

yakışıklı olduğu halde sevgilisi olmayan erkek

gerçekten aşkı arayan adamdır. istese 10 tane sevgilisi olur bu adamın. ama aradığı o değildir. arar arar ve arar ama bulamaz.

selena

türk gençlerinin zaten gereksiz yere dolan zihinlerini dahada doldurmak önemsizleştirmek onları birer "inek" haline getirmek için yayımlanan dizi. nefret ediyorum, izletmiyorum izlemiyorum. bir dönemler "sihirli annem" vardı.
ondan önce "ruhsar" ondan önce "bücür cadı". yani nedir bu gerçek dışı olana ilgi anlamış değilim.

evlenmeliyiz

hadise ablamızın aslında şişirildiği kadar "iyi" olmadığını kanıtlayan ve hayatımda dinlediğim en kötü anlamsız ve çirkin söylenmiş şarkı. sinan akçıl gibi popüler kültüre yem olma yolunda hızlı adımlarla yürüyen birindende aslında daha fazlası beklenemez. türk halkı bu tür irenç şarkılar dinlemek zorunda değildir. azmış bir kaç abazan sevgilisine yatmak istediğini söyleyecek diye, sırf ticari kaygı güden bu aptal sesleride dinlemek zorunda değildir. kınıyorum cidden kınıyorum. hadise bu şarkıyla asla profesyonel olamayacağını kanıtlamıştır. çünkü hiç bir profesyonel ilişkisini işine yansıtmaz. yada sırf sevdiği adam diye osurduğu şarkıyı çatanak diye albümüne koymaz. artık hadise demet akalından farksızdız nazarımda, hoş zaten hiç bir zaman önemli değildide. sadece ışık vardı. oda söndü.

pkk lılara küfür edenin faşist damgası yemesi

faşistlik eğer, ülkesine ve ülkesi insanlarına zarar verdiği için sinirlenebilen canı acıyan biri için söylenecek bir kavram olsaydı, doğru olabilirdi.

kız kardeşinin cinsel hayatını kıskanan abi

fark basittir aslında o kızdır sen erkeksindir.

bir erkeği en çok bir erkek mutlu eder

erkeğin diğer erkeğin hayatındaki konumuyla ilgili olabilecek durumdur.

anıtkabir de fatiha okuyan atatürkçü müslüman

sözüme artık atatürkü bu ucuz ve ideolojisi sapmış sapıtmış başlıklara alet etmeyin diyerek başlamak istiyorum. nedir bu inançlı insanlardan istenilen anlamıyorum, çözemiyorum kavrayamıyorum. atatürkte bir insandı ve ona dua etmekte onu sevdiğinin bir göstergesidir. bunu saptırmaya luzum yoktur. duada eder adam isterse kurban bile keser adına kim ne karışır seviyorki duasını, ediyor seviyorki onun uyuduğu yere gidiyor. yazık yahu.

uludağ sözlük te asla açılmaması gereken başlıklar

demokratik bir toplumda, birilerinin fikirlerini engellemek ilkelliktir. öyle bir başlık zaten yoktur. bu sansürdür.
sansürde hiçbir şeyi çözmez. herşey konuşulmalı ve tartışılmalıdır.

münevver karabulut

kimse böyle bir ölümü hak etmez, hasta ruhlu bir pisliğin kurbanı olmuş. vahşetin en büyük tanığı. türkiye bunuda unutur. kızlarımız yine güvenir pis katillere.

hz muhammed in türk olduğu iddiası

türk halkı iyi ve güzel olan herşeyi kendine mal etmeyi sever. buda onlardan biridir.

hz muhammed denince akla gelenler

allahın uğruna insanlığı yaratacak kadar sevdiği kulu. kıskanıyor insan.

bilal in gemiciğine alternatif isim önerileri

arkasına "alın teri değil baba parası" yazılası gemiciktir. ayrıca ismide, "recebin yeri" olabilir.

çevreden yakışıklılık onayı almış erkeğin ruh hali

onaylanmaya ihtiyacı olan erkeğin dengesiz bir ruh hali olabileceği için geçici olan bir salaklığa yerini bırakan algı yanılmasıdır.

lisede olmazsa olmaz erkek tripleri

"tüm kızlarla yattım ulan" tribinde olan erkektir.

kürt açılımını destekleyenler

destekleyenlerin pkk' ya af geleceğinden haberi olmayandır.

17 yaşında 30 erkek öldüren kız

ne yaşamış olursa olsun, kimseyi öldürmek ve intikam almak gibi bir hakkı olmayandır. hastadır. tedavi edilmelidir.
gizli eşcinsel falanda değildir. sözlük yazarları biraz daha dikkatli olsun.