bugün

kürt açılımını ya da demokratik açılımı destekleyen yapı ve kişilerdir.

türk halkının büyük bölümü
kürt halkının büyük bölümü
akp
dtp
tobb
sp
tüsiad
(bkz: hilmi özkök)
aynı zamanda ülkenin bölünmesini destekleyen kesimdir. (bkz: vatan haini)
(bkz: elime keleş mermisi diksin)
bu açılımın kimin yararına bir açılım olduğunu gören insanların azlığını , ortalıktaki kargaşadan göremeyebileceğiniz insanlar da vardır ve ne hikmetse olaya bir tek onlar bakılması gerektiği yerden bakar. biri açılım mı dedi? evet öncelikle bu kelimeden başlamak ve sorgulamak lazım gelir.
(bkz: barış kardeşlik ve birlik bildirgesi)
türk halkının küçük bir bölümü.
(bkz: disk)
(bkz: yaşar kemal)
demokrasi açılımıdır esası. karşı olan; karşı olmak için bir tane mantıklı sebep yazsın!
ak parti'ye muhalefet edeceğim diye buna da muhelefet etmeye yırtınmasın kimse.
(bkz: zülfü livaneli)
Eğer hükümet temsilcisi gelip kendileriyle görüşmediyse henüz neyi desteklediğini bilmeyenlerdir; zira hükümet henüz kürt açılımının tam olarak ne olduğunu açıklamamıştır.

Açılımdan kasıt misal bölgedeki üniversitelerden kimine kürt dili ve edebiyatı bölümü kurmak, bölge ekonomisinin gelişmesi için destekleme paketleri hazırlamak, Mustafa Muğlalı Kışlası'nın adını değiştirmek midir; yoksa kürtçeyi ikinci resmi dil kabul etmek, terörist başını muhattap kabul etmek, kapsamlı af yasalarıyla dağdan şehire terörist ithal etmek, en beteri de federatif devlet yapısına geçiş için gerekli olan anayasal ve idari düzenlemeleri gerçekleştirmek midir konusu henüz sıradan vatandaş tarafından bilinmemektedir.

Bu haliyle Kürt açılımını destekleyenlerin "Normale dönüşü ve kitlesel barışı istiyor olmak kaynaklı makul bir demokratik harekete destek vermek ile vatan hainliği arasında nerede" oldukları henüz meçhuldür.
anayasamızca belirtilmiş olan ve türkiye cumhuriyetinde yaşayan amelece açıklamak gerekirse bu ülkenin kafa kağıdını taşıyan herkes etnik kimliği ne olursa olsun türktür ilkesini hiçe sayan ortalığın anasını belleyen ve ikinci bir alt kimlik yaratarak türkiye'yi siyasi olarak resmen ikiye ayıran açılımdır. ne olursa olsun hükümetin kürt adı altında ayrı bir kökenle açılım yapması yanlıştır.

mademki bu açılım güneydoğu illerine yapılacak olan yatırımlarla ilgilidir bir önceki girdilerdeki arkadaşların dediği o halde bunun adı kürt açılımı değildir güney doğu anadolu projesidir mesele bu şekilde başlıklana bilinir.
her ne şekilde olursa olsun bu olaylara kürt açılımı demek hükümetin bakanların bu şekilde başlıklaması türkiyede ikinci bir etnik kimliğin yani azınlık bir toplumun resmen kabul edilmesi demektir.

şeyh said'in devamıyım beni avrupa ülkeleri tuttu para ve silah verdi amaçları türkiye'yi bölmekti sevr'i devam ettirmekti diyen abdullah öcala'nın ve örgütü pkk'nin ekmeğine yağ sürmek dolayısıyla avrupa uşaklığı yapmaktır.

o halde kürt açılımını destekleyen ancak ; ya mantıksız anayasadan birhaber entel ve dantel olma cabasındaki bilgisiz ve ilgisiz gençlik , ya teröristler ve bölücüler yada bu işten rant sağlamak isteyen kurum , kişi ve devletlerdir , yada bu ranta uşaklık eden politikacılardan başkası değildir.

elbette türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkes eşit haklara sahip olmalı , ekonomik seviyede aynı yerlerde olmalıdır ancak bu açılım sadece bu itici adı yüzünden türkiye'de yanlızca türk kürt düşmanlığına neden olacaktır.
açıkça söylüyorum. bu açılımı kim desteklerse vatan hainidir. gerisi yalandır. herşeyi yanlış anladığımız demokrasiyide yanlış anlıyoruz. ikinci kez söylüyorum bunlar vatan hainidir.
daha ortada hükümet tarafından içeriğinin ne olduğu açıklanmamış bir pakete destek vermek için kişinin zekasından çok başka bir organını kullandığına delalettir. sakin olmak ilk önce açılımı beklemek gerekir.
mhp de vede chp de bile nice destekliyenler var.
ama seslerini çıkaramıyorlar.
ama bu açılım başarıya ulaşırsa, senden benden önce muhalifler parsayı toplar.
(bkz: ben bu oyunda yokum)
"daha ortada olmayan" bir şeye karşı çıkanların aksine kötülerdir, kakalardır. önemli olan birileri konuşurken kulakları kapatıp "auauau!" diye bağırıp "içeriği belli değil" demektir. normal olan budur! içeriğini şekillendirmek yerine köstek olup bütün yolları tıkamak en iyisidir. çözümden yana olmak ihanettir, şerefsizliktir. insanlar ölsün, kan dökülsün demek lazım gelir. insanlar sorunlarını konuşarak, siyasetle çözsün demek ahmaklıktır! dövüşelim, birbirimizi yok edelim, kürtleri inkar edelim! çözüm böyle gelir.

hadi lan oradan!

"ortada bir şey yok" diye karşı çıkıp olmaması için de uğraşanlara göre çok daha yapıcı bir yerde bulunan unsurlardır.
destekleyenlerin pkk' ya af geleceğinden haberi olmayandır.
kendini sosyalist sanan heyacanlı afacanların tüm cehaletleriyle körü körüne desteklediği açılım. ağzını bozarak "ühühü ama bana pezevenk dedi" diye ağladığın adamın bu konuda daha önce ne yazdığına bak önce

--spoiler--
+ cumhuriyet döneminde değiştirilmiş kürtçe yer adlarının tekrar verilmesi

+kürtlerin yoğun olarak yaşadıkları bölgelerde belediye meclisi kararıyla kamu hizmetlerinde türkçe'den sonra ikinci dil olarak kürtçenin kullanılmasına izin verilmesi,

+kürtçenin yine kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yeterli çoğunluk sağlanırsa seçmeli ders olarak ortaöğrenim kurumlarımda ders olarak okutulması,

+üniversitelerin edebiyat fakürtelerinde kürt dili edebiyatı bölümlerinin açılması,

(#5786250)
--spoiler--

sonra akp'nin açılım diye bahsettiği şeyden "ne mozaği olan mermer mermer" gibi bir sonuç çıkarsa ben buna mı destek verdim diye zırlama diye söylüyorum . tamam mı abicim..
sapla samanı karıştırmakla meşhur kişilerdir. Ama bu açılımın gerekliliğini gölgelemez, zira hiç bir şey, tek bir hayattan bile kıymetli değildir.
şu anki açılık kürt açılımı değil türk açılımıdır. neden derseniz kürtlere kürtleükleri hatırlanmakda türklerin geçmişi kimliği unutulmak istenmektedir. ne mutlu türküm diyene değil ne mutlu türkiyeliyim diyeneymiş hadi ordan. fettoş sever hasta kişilikli şahsiyet.
(bkz: sezen aksu)
(bkz: sezen aksu nun kürt açılımına destek vermesi)
açılımın ismi en son demokratik açılım olarak belirlenmiştir, tabii şimdilik.
fasist olmayan insanlardir.
(bkz: türkiyedeki tek faşist parti dtp dir)
...isimli başlıkla hedef gösterilmek istenen kişilerdir.