bugün

entry'ler (20)

en çok içen meslek grubu

otopsi uzmanı.

13 mart 2011 fenerbahçe konyaspor maçı

emrenin asisti niang'ın golüyle 1-0

genç kızlar da askere gitsin

Demokrat Parti genel başkanı namık kemal zeybek'in açıklamalarıdır.
''Savaşmayı bilen ve savaş eğitimi alan, savaşı bilen kişilerden oluşan bir ordu kurulmalıdır. Tarihimizde başarılara imza atan ordular böyleydi. Yurttaşlarımız da mutlaka askeri bir eğitimden geçmelidir. Kısa dönem askerlik eğitiminden bütün gençlerimiz hatta genç kızlarımız da geçmelidir. Topyekun savaş gerektiğinde herkes o barış aletlerini kullanabilecek şekilde eğitilmelidir. Şimdi, hanımlar da erkeklerden ayrı kalmayacak şekilde savaşıyorlar. Şimdi her şey elektronik. Hanımlar elektronik başında başarılı. Böylece erkeklerden daha iyi savaşabilirler.''

kaynak : http://www.internethaber....insin-onerisi-334234h.htm

(bkz: garson aranıyor)

mircea lucescu

istikrarlı adam vesselam,galatasaraya gelme ihtimali ise avrupadaki başarılı grafiğiyle şu an için mümkün olmayan insan.
şu sıralar bir kulüple anlaşırsa bu shakhtar donetsk ten büyük bir kulüp olacaktır.

gaziantepspor

galibiyet serisinin bozulması için iddaa da kendilerine oynamam gerekiyordu.oynadım ve kaybettiler.biz de ilk maçta yatmış olduk,teşekkürler gaziantep.

hacivat ın karısı

hacivat karagöz oyunlarının birkaçında yer alır.perdeye gelmeden içerden konuşmasıyla bilinir.hacivat'ın halletmekte zorlandığı işlerde ona yardımcı olur.

vladimir putin

Rusya federasyonunda cumhurbaşkanı olarak görev yaptığı 2000-2008 yılları arasında merkezi otoritenin arttırılması ve ekonomide hızlı bir büyümenin sağlanması amacını gerçekleştiren,2000 yılındaki seçimde %52,9 iken ,2004 seçimlerinde %71 in üzerine çıkan bir oy oranı olan,1975 te hukuk bölümünden mezun olur olmaz KGB de çalışmaya başlayan ve daha sonra üniversite yönetimi,danışmanlık,belediye başkan yardımcılığı,belediye konseyi dış ilişkiler komitesi başkanlığı gibi görevlerde bulunan ,1952 doğumlu olup halen Rusya başbakanlığı görevini sürdürmekte olan insan görünümlü olan fakat farklı özellikleri bulunan kişidir.aynı zamanda iki sene Rusya iç istihbarat servisinin başkanlığını yapmıştır. Judoda kara kuşak sahibi olması ve yetenek,zeka,güç vb. gibi insanoğlunun yıllarca süper kahramanlara yüklediği tüm özelliklere belirli ölçülerde sahip olması onu insanların gözünde diğer devlet başkanlarından daha karizmatik kılmaktadır.

galatasaray

Süper ligde yerli antrenör ve takım ruhunun öne geçtiği dönemde gerilerde kalan takım.ayrıca Bobby Robson ın şöyle bir sözü vardır ki:Taraftar aleyhinize tezahürat yapıyorsa çok dert etmemek gerekir.Ama yönetimin aleyhine tezahürat yapıyorlarsa bavulunuzu toplama vakti gelmiştir.

yeni rakı ala

'şimdilik' tekel bayilerinde değil de seçkin olduğu söylenen restoranlarda bulunabilen rakı.kendine özgü lezzetinin oluşmasını ise şu şekilde açıklıyorlar : Yılların geleneği,uzmanların tecrübesi ile bu şişede birleşti.özenle seçilen kuru üzümler ve anason tohumları bakır imbiklerde damıtıldı. meşe fıçılarda dinlenerek olgunlaştı.
her ne kadar ulan bildiğimiz rakı işte nasıl bir değişiklik ne tür bir fark olabilir ki alkol oranından başka diye düşündürse de tadılmak için sabırsızlanmaya yol açar.ilanlarda bulunan uyarı yazısı cazipliğini arttırmaktadır alkol oranının yüksekliği konusunda.Key!fle ve kararında içiniz..

istanbul hukuk amfi 1

nereye otursan otur hiçbir şey duyamıyorsun, akustiği kötü gibi efsanelerin aksine hocanın mikrofonunda sorun yoksa her söylediğinin kulaklarında yankılandığı amfidir. ayrıca soğuk havalardaki üşüme sıkıntısını ancak ve ancak arka taraflarda yalnız kovboy modunda tek başına oturanlar çeker. ilk 10 sıra zaten ana baba günü olduğu için ve sandalyeler arası boşluk olmadığı için, öğrenciler ister istemez birbirini ısıtmaktadır.

istanbul üniversitesi orman fakültesi

ne zaman duyulsa birçoklarının aklına turan emeksiz i getiren fakültedir.

buzbağ

2010 aralığı itibariyle istanbulda 20 liradan satılan, peşinden gelen indirimle 13 liraya kadar düşen, şimdilerde yine zam gelen ve bu dolambaçlı haliyle insana kafayı yedirten ve de sonunda böyle aşkın ızdırabını dedirtip 5 tl den alıcı bulan kanka markalı sirkemsiye tahammül ettiren şaraptır. ayrıca fatih kısaparmak ın zor geliyor parçasında buzbağ içtim başım dönüyor diyerek popülaritesinin artmasına yol yaptığı şaraptır.

buzdolabın kapağını açıp tekrar kapatmak

bunu yapmak için dolapta bir şey arıyor olmanıza gerek yoktur, eskilerden kalma bir alışkanlık mıdır nedir bilemedim ama sabah, öğle, akşam olmak üzere günde en az 3 defa yapmakta olduğum eylemdir.

azalarak bitsin

x, 1500 lira
y, 5000 lira
z ile t yapmanın keyfi paha biçilemez.

8 mart 2011 fc barcelona arsenal maçı

minimum bahis sayısı 2 olan maçtır. her ne kadar barçanın handikaplı oranı yeterince yüksek olmasa bile bugün girdiğim iddaa bayinde herkesin dilinde ve kuponlarında olan maçtır. insanların tek sorunu yanına maç ya da maçlar bulup yüklü miktarda para basabilmek.

silvio berlusconi

2 yıl önce massimo tartaglia isimli şahsın çenesine fırlattığı heykelin ağzını dağıtması sonucunda ameliyata ihtiyaç duyan 74 yaşındaki, italya başbakanıdır. ameliyatı bugünlerde olmuştur. 6 nisan 2011 de reşit olmayan kızla ilişkiye girdiği gerekçesiyle çıkacağı mahkemeden önce yaptırmıştır.
ayrıca (bkz: dokunulmazlık zırhı)

rex

ölünceye kadar görev yapan, kendisinden sonra tahta geçecek kişiyi de yine kendisi belirleyen kralın adıdır. nerede peki, tabi ki roma krallığında. iktidar babadan oğula geçmez ve rex sınırsız yetkiye sahiptir. tabi ki bu sınırsız yetki sözde kalmaktadır. bugün anlaşılan sınırsız yetkiyle farklılıklar göstermektedir sebebi de kralın hitap ettiği kitlenin zaten kendi yakınlarından oluşmasıdır ve nüfusu o dönem az olan romada neredeyse herkesin akraba oluşudur. sonradan bu makam kaldırılmıştır ve iki krallı döneme geçilmiştir. bu dönemde ise rex adı kullanılmadı. krallardan her birine consul adı verildi.

vesayet

büyük çoğunlukta kamu kurumu niteliğindedir fakat istisnai durumlar mevcuttur. kamu kurumu olmayan türüne rastlanabilir. bu aşamada kamu vesayeti ve özel(aile) vesayet ayrımı yapılabilir. medeni kanunumuz ise aksi belirtilmediği sürece vesayeti kamu vesayeti olarak kabul eder. ayrıca vesayet konusunda vasinin atanması, görevden alınması gibi birçok görev sulh hukuk mahkemelerine aittir. denetim yani koruma görevini ise asliye hukuk mahkemeleri üstlenmektedir.

ahmet kaya

yapacağı albümde 10 şarkı olacaksa hepsi anlamlı olmalıdır. Günümüz şarkııcılarıyla kıyaslanamayacak kalitede müziğinin yanı sıra yaptığı albümlerde göze çarpan tek bir şarkı bulamazsınız, çünkü birden çok şarkı vardır. misal dosta düşmana karşı albümünü açtığınız zaman adı yılmaz parçasıyla içinizde bir yerlerde hayata, insanlara, dünya üzerindeki zulme direnen savaşçıyı hissedersiniz. Dönüp dönmeyeceğinizin belli olmadığı yollara adım atmaktan çekinmeyişinizdir, adımlarınızı daha kuvvetli atışınızın habercisidir artık bu şarkı. Hemen peşinden ay gidiyorgelir ki içinizi sızlatır, bu sefer içinizde kanayan yerleri hissedersiniz, ağırlıklar omzunuza acımasızca biner, hatrınıza kaybettiğiniz yakınınız veya bir şekilde ayrı bırakıldığınız insanlar gelir, ağlarsınız. Bize kalanşarkısıyla tükenmiş umutlarınız gelir akla, yok olma korkunuzla baş başa kaldığınızın resmidir. Dost gelir hemen peşinden, yok mu o baştaki bağlama alır götürür dostunuzun yanına böyle devam eder gider, bakmışsınız ki şarkının ortasında kafanızla tempo tutuyorsunuz muhteşem sese. Peşinden dosta düşmana karşı çalmaya başlar, mor dağların emaneti türküyü dinlemeye başlamışsındır artık, gerçekten de mor dağları anlatır, petrol mavisini, kan kızılını. fosso necdat ı dinleyipte eğlenmeyecek insan yoktur herhalde şu dünyada hop tirina nininom derken gülmek gelir içinizden, yansıma sözcüklerle mini bir dil bilgisi dersini de aradan çıkarmış olursunuz. Giderim ve korkarım ı dinlerken yalnızlığınıza mican ı dinlerken ise uzaklardaki dosta seslenirsiniz. Siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz diyerek duygulara tercüman olur nereden bileceksiniz şarkısında. söyle yağmur çamur değdi mi yüreğine, şimdi ben nerdeyim sen nerde derken bitip giden sevdaları getirir akla. Yazmalı gelin derken memleket kokusu getirir . işte ahmet kayayı dinlemek böyle güzeldir.

aykut kocaman

Takım son 10 haftaya lider girmesine rağmen hala kendisini antipatik bulan fenerbahçe taraftarları vardır ki şu gerekçelere dayanır ''hoca aykut'' un bir türlü sevilememesi:
Kendisi Fenerbahçe camiası içinde ilk sezonunu değil, 2.sezonunu yaşamaktadır,geçen sene yapılan transferler için de bizzat yetkilendirilmiştir. (-)
Daum ile devam edilen sezonda kendisi futbol şubesinin başına geçmiştir, sezon ortasında Daum'un kuyusunu kazıyor haberlerini yalanlamış ve teknik direktörlük görevini kabul etmeyeceğini açıklamıştır. (-)
Avrupa'ya erken veda edilmesinin 1.dereceden sorumlusudur. (-)
Sezon başından beri Alex gibi übermensch bir varlığı kenara çekme gibi bir gaflette bulunmuş, hatasından dönene kadar takımın kayıpları olmuştur. (-)
Sürekli kenarda somurtmaktadır. Oysa ki bir taraftarın görmek isteyeceği hoca yeri geldi mi Mourinho gibi medyaya ayar vermeli, Yılmaz Vural gibi heyecandan yerlere yatmalı, Slaven Bilic gibi karizma duruşlu olmalıdır. (-) Yani en azından biri olsa da olur.
Peki sonuç nedir? Ligin bitmesine kalmış 10 hafta aykut kocaman'ın takımı lider ki bu değil asıl önemli olan. Şu bir gerçek ki fenerbahçenin bu ligde şampiyon olması çok zordur. Bütün takımların antipatisini kazanmış bir başkan ve diğer unsurlar bunda etkilidir. Adamlar ısınamıyor bu takıma. Ki asıl büyük sebep Fenerbahçenin Fenerbahçe oluşundan kaynaklıdır. Son yıllara bakıldığında istanbul şehrinin yegane temsilcisidir, süper ligimizde. Nerden nereye geliyoruz diyeceğim o ki aykut kocaman böyle olumsuz özelliklere sahip, bunun yanında böyle antipati toplamış bir kulübü yönetmenin zorluğu altında ezilmeden hala dimdik ayakta kalabiliyor sezonun sonunun yaklaştığı şu zamanlarda ki son haftaya kadar götürecek bu duruşunu tahminimce. Mesele şudur ki fenerbahçe taraftarı bile kendisini sevmek konusunda(teknik patron olarak, efendi duruşuna laf olamaz ) ikilemdedir. Fakat önümüzde vakit varken ve geçmişte ne vakitler büyük umutlarla getirilen yabancı hocalara heba edilmişken aziz başkanın sonuna kadar şans tanıyacağını düşündüğüm aykut kocaman fenerbahçede efsane yaratabilir, şansını da yanında götürmeye devam ederse.