entry'ler (13)

queen en iyi rock grubudur

Rhapsody denince 3 şarkıyı tek şarkıda harmanlayan Bohemian Rhapsody ile gönüllere ebedi taht kuran grup. Başka ispata gerek yok. https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ

bilim ve teknik dergisi

Popular Science Türkiye tarafından yeri alınan dergi.

elon musk

Bugünün Steve Jobs ve Leonardo'su. Paypal ödeme, Tesla elektrikli araba, SpaceX ile ucuz uzay seyahati, Hyperloop ile hızlı kara seyahati.

mixed reality

Sanal gerçeklik VR (virtual realiy) ve AR (Augmented Reality) evliliği. Gerçek dünya ile birleşen sanal nesneler ve interaktif çevre.

öğretmen maaşı

Ders vermemiş ve "bir şey olamadığı için", öğretmen olmuşlar için çok, gönülden her şeyiyle öğretmek için çırpınanlar içinse az olan rakam.

alevilerin iyi insanlar olması

Bir gruba ait tüm bireylerin tümden iyi ya da kötü olabileceğine 21. yüzyılda halen inanılması. istatistik derslerinin zorunlu olmasına delil.

meryem uzerli

Terk edenlerin, ne yapsalar geri kabul edilmeyeceğinin sosyo-kültürel ispatı.

kadınları itici yapan detaylar

ağzı açık horlayarak otobüste uyumaları... Cidden korku filmi gibi.

beyin

kelimeleri ayrı ayrı bölgelerde saklamayı uygun gören ve genellikle aynı gruptaki kelimeleri aynı sektörlere yazan organ. bkz beyin sözlüğü beynimizde kelimeler nerede saklanıyor? 3 boyutlu beyin modelinde görün | beyin sözlüğü https://www.gunesintamici...lu-beyin-modelinde-gorun/]

haruki

murakami’nin kitaplarında insanı meraka teşvik eden budur. size bir şarkıdan bahseder. önce aldırmazsınız. sonra dayanamaz cep telefonunuzda youtube’u açıp aratırsınız ve okurken bir yandan bahsedilen müzikleri dinlersiniz. işte o zaman kitabın dokusuna ve ruhuna ulaşırsınız.
http://www.gunesintamicin...anlatima-dussel-yolculuk/

zenginlik

"BAGiS" yazıp "1863"e sms atarak darüşşafaka'lı öğrencilerin eğitimine destek olabilirsiniz. en azından birine gerçekten faydanız olur. zenginlik, yardıma ihtiyacı olana, yardım etmekle olur.

blog

reklam için yazmayan, kaliteli ve takip etmesi keyifli blogların 2016 listesi. memleketin en çok sevilen ve önerilerle sürekli güncellenen listesi https://www.gunesintamici...en-sevilen-blog-siteleri/

linkedin

ilkokul 5. sınıf matematik, örüntü, zeka testlerini çözenlerin "bakın ne güzel çözdüm" diye sunduğu, iş dünyasına yönelik ardında milyon dolarlık yapay zeka ve bilimsel teorilerin olduğu gelişmiş sosyal ağ!