bugün

tübitak'ın yayınladığı aylık popüler bilim dergisi.http://www.biltek.tubitak.gov.tr
zeki çocuk dergisi
tübitak bünyesindeki,Türkiye'deki alanında lider en büyük bilgi ve bilim kaynağıdır.piyasadaki birçok derginin fiyatlarından kat kat daha düşük bir fiyata sunulmasına rağmen Türkiye koşullarında diğerleri(magazin,spor vs.) kadar ilgi göremeyen ama yine de kendine ait sağlam okur kitlesi bulunan ailedir.yıllardan bu yana okuduğum,son zamanlarda takip edemediğim ama haziran 2006 sayısında 39 yıllık arşivlerini topladıkları dvd yi hem de hiç bir fiyat değişikliği olmadan verdiklerini öğrenip hemen koşup aldığım dergidir.Kanımca her daim alınması okunması üzerinde tartışılması gereklidir.

(bkz: butun bilim teknik dergileri tek dvd de)
türkiyenin en iyi dergisi.genel kültür ve ötesi için birebirdir.* *
bi zamanlar gaza gelerek ve millete hava atmak için abone olduğum bi süre sonra okuduklarımdan bi bok anlamadığımı anladığım daha sonrada resimlerine falan bakmakla yetindiğim güzel dergi.*
Yıllardır okuduğumuz ancak birçok açıdan saçmalık olan evrim teorisini destekleyip "sizin atalarınız primatlardır" diye bize yutturmaya çalışınca okumayı bırakıp başka yayınlara yöneldiğimiz dergi.
Tübitak tarafından 1967 yılından itibaren, aylık olarak çıkartılan pozitif bilim kaynağı dergi. ayrıca (bkz: haziran 2006 bilim ve teknik dergisi)
(bkz: bilim ve teknik)
bilime veya teknığe/teknolojiye meraklı olan (hangı meslek olursa olsun) her insanın her ay alması gereken bir dergi.* *
temmuz ayında da arşiv dvd si vererek kalbimi fethetmiş dergidir kendileri.
arşiv dvdsi ile beraber satılan temmuz sayısı hala daha ankara dost kitabevinde bulunan dergidir. *
Her ay kargo ile gelen ve benım onları Ankara Kavaklıdere' deki tübitak binasının 4. katına çıkardığım öğretici ve araştırıcı bir bültendir.
türkiye'nin bilimsel konularda en iyi kaynagıdır.
ilber ortaylı yı da bünyesine katmış bilim dergisi. fiyatı 3,5 ytl.
her ay alıp bilgilerini sömürdügüm, kapak tasarımı ve iç dizayn olarak national geographic'dan daha başarılı buldugum dünya üzerindeki buluşları, bilimsel yayınları en fazla 1 ay gecikmeyle yayınlayan her türk gencinin okuması gereken dergi. fhm'e verilen parayla bu dergi alınır okunur dunyaya bakış genişler, artık kalında alınabılır.
Nisan 2007 sayısında ulusal işletim sistemi pardus u vereceğini açıklayan Aylık popüler bilim dergisi.Herkes okusun.**
internetin bu kadar hayatımızda olmadığı dönemlerde her sayısının büyük bir heyecanla beklendiği, fazla okuyucusu olmayan popüler bilim dergisidir.
sadece fen bilimleri hakkında yayın yapması* national geographig ve diğer dergilerden daha az satılmasına sebep olma ihtimali olan dergi.***
Bilim dünyasından yeni haber ve gelişmeleri, genelde amerikan bilim dergilerini kaynak göstererek bizlere sunan aylık popüler bilim dergisi. özellikle astronomi ile ilgili haberleri ve sonundaki mantık soruları oldukça ilgi çekici.
gençlik yıllarımda severek okuduğum, ancak ak parti hükümetinin başa geçmesiyle birlikte kadrolaşma ve yozlaşma sürecinden etkilenen ve bunun bir parçası haline gelen dergidir.
hatta çok net hatırlıyorum seçimlerden sonraki ilk sayısında bi göktaşı haberi için başımıza taş yağacak gibi bir başlık kullanmışlardı.

ayrıca derginin sloganı da popüler bilim dergisidir. ne kadar poopüler olduğu tartışılır tabiki. gençliğin hatta herkesin bu dergiyi okuması için doğru reklam ve tanıtımlar yapılarak daha fazla kişinin ilgisini toplamaları gerekmektedir.
bitirme tezi yazımında dvdsinin ilaç gibi geldiği, copy-paste in dibine vurduran dergi. *
ensonunda tarihle ilgili birkaç sayfalık da olsa yer ayıran dergi.
yetmez ama bu da bişeydir.
yanlı dergi. bu sene aldığım bir kaç sayısında farkettiğim ** son derece odtü manyağı olan bir dergidir. evet odtü iyidir, hoştur, türkiyedeki en iyi üniversitelerden biridir ama bi yere kadar.
gerçekten bilim yapan bir dergi.TÜBiTAK bünyesinde basıldığı için teknik desteği de var.Her şeyini bu dergiye veren insanlar çalışıyor bence bu dergide.Yoksa bi dergi bu kadar mı kaliteli ve şık olur?Mesela Zihni Sinir,Akıl Oyunları,Kare Bulmaca etc...
ak partiye rağmen bozulmamış dergidir. bir çok insan adanan oktar mantalitesinin burayı etkilememesini ümit etmektedir. inşallah yıllardan beridir sürdürdüğü kalitesini arttırarak devam ettirir.