bugün

üye olunduğunda üniversite mezunu bir işsize hitap etmediğini anladığım site. herkesin profilinde specialist, profession gibi cancanlı kelimeleri de görünce bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı, sahi noldu ona gibi bir hissiyata büründüren sosyal iş ağı mecrası.

(bkz: fakirin ekmeği umut)
eski arkadaşlar/dostlar nerede çalışıyor diye bakabileceğiniz; yeni iş bağlantıları kurabileceğiniz ve kafa avcılarına "ben buradayım" diyebileceğiniz sosyal ağ ve paylaşım şeysi.
genç ve yaşlı kodamanların buluşma yeri.
zamanında üye olup baktığım bir boka da benzetemediğim site afedersiniz.

yok millet iş falan bağlıyormuş yok acayip faydalıymış falan.
ik uzmanları tarafından sıkça kullanılan bir sitedir.
burayı facebook gibi algılayıp burada bile kendi kompleks dolu yaşamını algılatmaya, hayran olduklarını ve blog servisini kullanmaya meyilli birtakım salakları gördükçe yaşamın tadına daha iyi varıyor, coca cola içmeden hayatın tadı sloganını kullanarak kendimden geçiyorum. boğazım yanıyor, gözlerim ışıldıyor, ağlarken gülmeye gülerken ağlamaya başlıyorum, bunun nedeni linkedin profiline ilkokul öğretmeni nebahat bilgin!i yazan salaklar değil niyazı yeğenim, onları oluşturan sistem.
iş hayatının sosyal ağıdır.
bana niçin mail atıp, beni niçin ağlarına almışlar anlayamadığım şeysi.
çalışanlar için sosyal ağ.
çok faydalı olduğu zamanlar olabiliyor. mesela görüşmeye gittiğiniz ik yöneticisinin geçmişte nerelerde çalıştığını görebiliyorsunuz. ya da şirketinizde sizden önce o görevi yapan kişiyi bulabiliyorsunuz. hiç ummadığınız kişilerin iş dolayısıyla birbirini tanıdığını farkedebiliyorsunuz.
yine de girilmesi gerekenden daha çok bilgi girmemekte yarar var bu sitedeki profile. iş dünyası için oluşturulmuş bir ağ sonuçta. bir nevi cv.
--spoiler--

sizi linkedin'deki profesyonel profilime eklemek istiyorum.

--spoiler--

değişik bir yer.
güzel paylaşımlar yapan değişim arayanlar için güzel bir alan :

http://linkd.in/yKwQia
okunuşu konusunda tereddütlerim olan profesyonel bağlantı sitesi.

galiba linkdin diye okunuyor.
bayanların enteresan profil fotolarını görünce (at üzerinde çektirilmiş profil fotoğraflarını bile gördüm, ne alaka aq) görünce bi hayli şaşırdığım, ancak burda da kendi çapında bir piyasanın döndüğünü öğrenince o fotoğraflara hak verdiğim mekan.

(bkz: )
(bkz: aşk)
(bkz: taşak)
6.5 milyon kullanıcının şifreleri çalınmış ve internette dolanmaktadır. geçmiş olsun.
sadece iş aradığınız o ani ve düşkün günlerde uğrayacağınız bir plaform değildir. iş sahibi olduğunuz durumlarda bile profilinizi açık ve insanlarla ulaşılabilir şekilde servis etmenizde fayda vardır.

tamamlanmamış profil hiçbir işe yaramaz. gerekli tüm bilgileri, şirket isimlerini ve eğitim bilgilerinizi profilinize eklemeniz gerekmektedir.

platformda o kadar fazla grup var ki, ize uygun olanları seçip o gurplara katılabilmek biraz meşaketli olabilir. ilk tahlilde hiçbir gruba giremiyorsanız, en azından okul, kolej, mezuniyet gibi gruplara dahil olun ki yavaş yavaş sosyalleşebilesiniz. iş grupları, hem kendi firmanız hem ana müşteri pazarlama segmentiniz sizin için ikinci adım olacaktır.

linkedin profilinizi aktif olarak kullanmaya başlamak için illa da bir şeylere ihtiyaç duymayı beklemeyin. sürekli etkili insanları çevrenize ekleyin ama bunu yaparken sadece tanıdığınız insanları eklemeye çalışın. sonuçta profesyonel bir mecradasınız ve kaba görünmek istemezsiniz. ‘’Birileri gelip demek x kişisini tanıyorsun, ben de tanıyorum,’’ gibi şeyler söylediğinde kötü duruma düşmek istemezsiniz. genelde beraber çalıştığınız insanları eklemeye özen gösterin ki ortak bir iş yelpazesi altında tanımadığınız insanlarla da tanışabilesiniz.

twitter gibi diğer sosyal sitelerden farkı, mevcut bir konuya iglili içerikler geldikçe kendini yenilemesidir. böylece hiçbir şey unutulmaz ve yıllar geçse bile birtakım aramalar site üzerinden yapılabilir.

nihayetinde burası facebook gibi genelde şahsi kullanımlar için tahsis edilen bir platform değil, bir işe kalkışıyorsanız ekibinizi ya da takımınızı da yanınıza almanız gerekmektedir. kurduğunuz takımları ilerki işlerinizde aktif olarak kullanacaksınız. mesela bir firmada işe girdiğinizde, daha önceden tanıştığınız bir bağlantınızın da orada çalışıyor olması durumunda çok daha verimli bir iş tecrübesi önünüze gelecektir.
haytalık yerine kariyer hedefi olanların buluştuğu sosyal platformdur.

yıl 2012 ve söz konusu başarı ise Sosyal CRM sadece markalar için değil kişiler için de bir gereksinimdir.

Sadece mezun olduktan sonra ve iş ararken değil, üniversite zamanında da profil oluşturulmasını mutlaka önerdiğim, iş ağıdır.
iş yapma amaçlı sosyal ağ sitesi. fakat duyduğum kadarıyla amacına aykırı olarak statüye önem verenlerin, zengin eş peşinde koşanların sözüm ona aşk aradığı yerdir aynı zamanda. profilde yazan çalıştığı yer, meslek, iş pozisyonu gibi kriterlere bakıp kendilerine evlenilecek* birilerini ararlar.
Uzun süre link edin diye türkeçeymiş gibi okuduğum kaliteli okullardan mezun kişilerin şirketlere kendi
Reklamlarını yapabilmeleri için açılmış sitedir.
Profesyonel işi aga, bulaşmayın profesyonel bir iş hayatınız, kariyeriniz veya emeliniz yoksa.
şu sıralar da aşırı bir yavaşlık mevcut olan site.*
yakında buralar * dolar.
profilinizi görüntüleyenleri anında bildirim olarak gönderen über network. *
türkler olarak kendimize benzettiğimiz site.

babasının limited şirketinde çalışıp da title olarak ceo / general manager yazan mı istersiniz, bağlantı daveti gönderdiğinizde sanki sikicekmişsiniz gibi "sen kimsin neden beni eklemek istiyosun" şeklinde cevap yazan kezbanlar mı istersiniz hepsi buraya doluşmuş yine.
facebookun tahtına göz diktiği profesyonel sosyal medya sitesi.
http://altinisikmurat.blo...-is-bulacak.html?spref=tw
işe yarayıp yaramadığından emin olamadığım yer, firmaya linkedin bağlantımı kullanarak yazarlık başvurusunda bulundum. teknoloji ve oyun haberlerde ne istenirse artık, onlara kalmış bir şey. you've applied diye mesaj geldi ama geri dönüş filan olmadı garipsedim ve çözemedim hala.

hatta başvuru olayındada You applied 1 day ago yazmakta.

ayrıca Cambridge Marketing College'den uzmanlık isteği aldım ama türk firmalarından geri dönüşler biraz gecikiyor.