bugün

24 ocak 1982 tarihinde Artvin in Hopa ilçesinde dünyaya gelmiş, karmate grubunun mükemmel sese sahip solisti.
kazım koyuncu'nun akrabası karmate solisti..
sesi ve yüreğinin güzelliği ortalama bir insana çılgın attıracak derecede şükela olan varlık..
16 ocak 2010 bursa resimli bar konserinin müthiş güzel geçmesini sağlayan,hayatınız da görebileceğiniz en mütevazi sanatçı.
çok güzel sesli şarkıları yaşayarak söyleyen bir solist.

http://www.youtube.com/watch?v=sXhmGzMUo0U
içten söyleyen, duyguyla söyleyen, söyledikce yaşayan, yaşatan sanatçı. *
si so re, kazım?
bi' tanecik abimiz. karadeniz müziğini tam anlamıyla yansıtan güzel insan.
ismail türüt'e sanatçı denilebilen bir ülkede resul'e ve ekibine ne denir bilemiyorum. helal olsun karmate..

http://www.youtube.com/watch?v=qgwrfzlfqt4
Doğallığı, samimiyeti ve sesiyle kendisini daha da çok sevmemize neden olan can'dır.
dünyanın en doğal ve samimi insanlarından biri, bu gece gemliği salladı.
karmate´ nin solisti sempatik kimse.
adam içinden nasıl gelirse öyle davranıyor. mutludur sanırsam. öyle ya, kendini adamış,bir parçası olduğu kültürümüzü korumaya, yaşatmaya çalışıyor.seveyruk seni resulişkimi.
sesi kazım koyuncu'ya benzeyen karadeniz grubunun solisti.
resul abimizdir.candır o. bi adam hüzünlü şarkı söylerken bile güler mi dedirtti bana. deniz gözlü güzel insan.
yanılmıyorsam geçen hafta, kadıköy-istiklal cafe'de gördüğüm, her zamanki gülüşüyle çevresindekilerle muhabbet eden güzel sesli uşak.
içinin güzelliği bakışlarına yansımış, içimizi titreten sesinin güzelliği kişiliğine yansımış sanatçı sözcüğünü gerçekten hakeden sanatçı. abilerin abisidir.
samimiyetine temiz kalbine aşık oldum güzel sesli insan.
Tipik koca kafalı bir karadeniz uşağı, hani o gülüşünde bakışında köylü kurnazlığı olan ama aslında saf ve temiz bi çocuk izlenimi veriyor, harbi içten gülüp konuşuyor, karadenizin daha çok ihtiyacı var resul gibilerine.
tanıdığım en gıcık stile sahip solistlerden birisi. grubunu da sevmem zaten (bkz: karmate) çok da gerekli değillerdir.
kendine iyi bak ı harika yorumlayan sanatçı.
yanık sesli, geniş gönüllü bir abimiz.
ardeşen offroad şenliklerinde bir izleyiciye söylediği sözler yüzünden medyanın demediğini bırakmadığı samimi sanatçı.

bu ülkenin bakanı; halkla dalga geçer, yöneticiler "ananı da al git." der kimse doğru düzgün birşey yazmaz çizmez. ama muhalif görüşteki bir kişinin en ufak bir hatası abartılır, memleket meselesi yapılır, üstelik bahsi geçen kişi, hemen akabinde gayet samimi, sempatik bir şekilde özrünü dilemiştir. bu erdemi gösteremeyenler utansınlar.
çok tatlı bir şey, sesi de güzel... sigaramın dumanına sarıp saklayasım geliyor seni, ah ah.
sesi sıradan, karakter olarak da tanınırsa haz edilmesi zor bir şarkıcı.
bir sesi bir yazıyla tarif etmek zordur.

o sesi duydukça hissettiklerimi yazmak daha doğru olacak sanırım.

hayatım sahiden bir film şeridi gibi geçiyor gözlerimin önünden. aklımda hayal kırıklıklarım var sadece. derinden.

Başköşede oturan her şeyden habersiz hayatını yaşarken, bir ses duyuyorum, içimi titreten.

sanki çok yüksek bir yerden atlayıp yere çakılır gibi, sanki sizi öldürecek zehrin şişesinde kalanı yudumlar gibi, sanki bir demir parçasını saplamışlar göğsüme aşağı doğru da yırtıyorlar gibi.

Böyle etkileyici, böyle derinden bir ses. Bir perdenin ardından gelir gibi. bir insan gırtlağından çıkması imkansız gibi bir ses.

yüzünü hiç görmek istememiştim bu adamın. yanlışlıkla gördüm bugün bir resmini de.

Bu adam resul dindar.

Umarım tüketmezler maymun iştahlı aç çakallar.

Söylesin, her daim dinlerim.
http://www.youtube.com/watch?v=Zf94ZqCygdc

budur!