entry'ler (16)

outlook express

Kişisel bilgisayarda hiç işe yaramayan programdı. 2000'li yıllarda yahoo'yu buna kurmayı denemiştim ev bilgisayarı için pek bir anlamsızdı.

15 haziran 2017 güvenpark adalet yürüyüşü

Twitter'ın dünya gündeminde 24 saattir duran yürüyüş.

sıcak havada çay içmek

Alışkanlık olarak içiyoruz. Yemek sonrası zaten sıcak basıyor birde üzerine çay harareti iyice arttırır.

türk olmak üstünlük için kafidir

Yani biraz abartı bir söz. Hangi alanda üstünlükten bahsediliyor? Konuya göre değerlendirilebilir. Mesela güreş sporlarında üstünlükten söz edilebilir.

arda turan

Murat Boz'un kankisidir. PR yapma çalışmaları yaptığı açıklamalardan ve eylemlerinden dolayı boşa gitmiştir. GS taraftası tekrar kabul eder mi muamma.

bir insan neden atatürk e düşmanlık yapar

Parasını Atatürk'ü sevmeyenler verdiği için yapabilir.

zencommerce

hazır e-ticaret paketi sunan firma.

Sınırsız hosting yanında domain veriyorlar.
Zencommerce'in PayTR entegrasyonu var. Ücretsiz kurulum ve satışların ödemesi ertesi gün geliyor.
Mail olarak Yandex mail ile çalışıyorum.
Zencommerce temalarının tamamı mobil uyumlu.
Hafta içi destek hizmetleri var. Yardımcı oluyorlar.
Zencommerce’in chat uygulaması var. Müşterilerimin bazı sorularını otomatik olarak cevaplıyor.
Zencommerce'in entegrasyonları diğer firmalar kadar çok değil ancak ihtiyacım olan yerlerle entegre çalışıyorlar.

Şans verebilirsiniz.

cübbeli ahmet hoca

ilkokulda satranç şampiyonasında sonuncu olan hocadır. O turnuvadan sonra satrancı bitirmek için çabalamaktadır.

uyuşan bacağı hareket ettirmek

Bir de karlı havada elin üşüdükten sonra elini kalorifere koymak vardır. Benzer etkileri olan şeyler.

atatürk ü itibarsızlaştırma çabası

Boş çaba. Bu saçmalıkları söyleyenlerler sokağa çıkamaz hale gelir ama Atatürk'ün hatırası her geçen gün daha da değerlenir.

fatih terim vs şenol güneş

Biri galatasarayda biri milli takımda efsane olmuş kişi. Şu ara Şenol hoca daha önde başarılar geliyor.
Yine de Şenol hocanın eski kaleci olmasına rağmen kalecilik yapmayı hiç sevmedim açıklaması bana çok ilginç gelir. O zaman 20 sene nasıl dayandın.

mormon

Amerikalı bir dini topluluk. Geçenlerde Amerikalı bir Mormon metrobüste Mormonluğu anlattı. Mission adında bir görevleri varmış. Her Mormon 1 sene yurtdışında Mormonluğu kapı kapı gezip anlatıyorlarmış.
Çok etkili olabileceklerine inanmıyorum. Amerikada Utah eyaletinde yaygınlarmış.

slack

Yeni bir şirket içi mesajlaşma servisi. Oldukça kullanışlıdır. Gelecekte mailleşmenin yerini alacağı söylenmektedir. Whatsapp+Slack şirketlerin yeni mesajlaşma yeri olabilir.

filtre kahve içmekle övünen tip

Birde Starbucks'tan Americano ile sabaha başlamayanlar var. Gidip en pahalı kahveciden en ucuz kahveyi 6 TL'ye alıyorlar öğlene kadar içiyor. Çay varken bana samimi gelmiyor.

nba live mobile

Konuştuğum herkese tavsiye ettiğim oyundur. Yaklaşık 1 yıldır oynuyorum, tüm NBA ligini ezberledim. Ne zaman oynamayı bırakacağım merak konusu.

pınar su

Bu hafta kendilerinden Saka Su'ya geçtiğim marka. Bir daha da dönmem herhalde.