bugün

zamanla kapanır.
zamanla önceden hissettigin acılar biter.
hiç bir şey eskisi gibi olmasa da, izi kalsa da yaradır, kapanır.
el gibi bakışından kor değer gözlerime
dağ gibi duruşundan çığ düşer yüreğime
deli eder korkusu bu ihanet kokusu
etimde bıçak yarası ya giderse korkusu

ateş kıyamet ölümden beter
sonum felaket gidersen eğer
acımazmısın köle oldu sana yürek nihayet

şeklinde süper sözlere sahip sibel alaş parçası.
fem albümünde yer almakta ve bugünden beri jet audio mu süslemekte tek şarkı olaraktan.
*
en kötü bıçak yarası kalpte olandır. çoğu insan bunu atlatır ama kalp asla eskisi gibi olmaz. daima bir yara vardır, bir süre için bile olsa birisinin kalbinizin daha hızlı atmasını sağladığını size anımsatır. ve bu yara izini ölene kadar gururla taşırsınız.*
yıllar geçer, ne acaiptir ki geçer evet.
uzun mesafeler koyar geçerken bir de utanmadan her anlamlı yöne.
asla kutlanmamış doğum günleri vardır, önemsenmediğinden değil, bir şekilde unutulduğundan. geçen o yıllardan sonra, gece yarısı gelen telefonla hatırlanır: 'gelirken dondurma al bana'

dondurma pasta olur, ve yanan üç mumla başlar dilekler, dur , gelme, derken orada belirir, kardeşindir.
dondurma-pastayı hazırlarken kesilen elinden akan kanı gizlersin, ' bir dilek dile ' konusunda direterek. o her şeyden habersiz üfler mumu, karanlıkta kalırsın, aldığın bıçak yarası gülümseyişin olur artık, güzel dileklerinde.*
Fiziksel anlamda en çok acıtan ve en uzun sürede kapanan yaradır. Gönül yarası için " Bıçak yarası gibi , ondan bile fazla " gibi benzetmelerde yer alan yara.
Omzumda iki tane bulunan ve dikissiz kaynamis yaradir. Omuzda fazla acitmiyor sebebini bilmem ama kemige deyene kadar hissetmemistim.
açmaya çalıştığım lakin açamadığım yaradır. bıçak yeterince keskin değildi, ben de cam kırığıyla açtım.
Salak gibi çizik atmak isterken bıçağı fazla bastırıp kolumu açmamla son bulan eylem. 2 gün kanaması durmadı bi ara ellerim hissizleşti. Kesme nedenim kan görmek istememdi fotoyu şuraya bırakıyorum.
görsel
yüzeysel ve derin olmak üzere iki açıdan bakılabilir. yüzeysel olan deriyi kaldıran ya da fazla kan akıtmayacak kadar sığ olan bıçak darbelerinden sonra oluşur. derin bıçak yarası ise hızlı kan kaybına hatta hayati damar ve organlara isabet halinde kısa sürede ölüme sebep olabilecek derecede tehlikelidir.
güncel Önemli Başlıklar