bugün

hayvanlara yapılması tasvip edilmeyen olay yemi gösterip vermemek hatta olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek* *
Sadistçe bir davranıştır.
ihtiyaç duyana ihtiyacı olan şeyin kendisinde olduğunu kullanılması veya alınmasından dolayı ihtiyacı giderecek şeyin bir zarara veya kayba uğramayacağını bile bile inadına o ihtiyacı gidermemektir.

Psikolojik işkencecilere özgü bir davranış.

ihtiyaç sahibinin yapacağı tüm zoralım faaliyetlerini haklı gösterebilir.

Sonra aklımıza Konficyus gelir.

Ancak ihtiyacı isteksizce gideren herzaman zevk almayabilir.
(bkz: ama ben bakireyim)
birtakım aykırı gençliğin sırf inat olsun die verip göstermemek *suretiyle zıttını yaptıkları olaydır.

halk deyişi: aç ağzını yum gözünü.
bir çeşit atasporumuzdur .

severek izliyoruz efendim ...
+ sevgilim o ne.
- kuku aşkım.
+ niye gösterdin
- vermicem de ondan.
psikopat sevgilinin işkencesidir. *
-aşkım sen gösterip vermez misin?
+vermem.
-neden?
+veririm. *
evlilik sonrası yerini sanki madalya takılası bir davranışmış gibi:
"verince ödül istemek" e bırakan yurdum hatunu cinsellik anlayışı.
plajdaki üstsüzler de bir nevi ülkem abazanları için böyledir. ama usulüyle istendiğin de verirler. * *
(bkz: annem göster ama elletme dedi)
çin işkencesidir. zamanın çin prensesi çin seddinde çalışan kölelere uygulamıştır bu işkence yöntemini. ''seddi bitirin bakın size ne vericem'' gibilerinden. ülkemizde de bazı annelerin kızlara öğütüdür. işte günümüze ulaşan bozkır kültürünün, kültürel etkileşimin en güzel örneği...
nice gençlerimizi 31 e gark ettiği bir gerçek olan davranış.
(bkz: görüp ellememelik kız)
dövmenin belden aşağı devam eden bir dövme olması ve aşağıda kalan kısma dair merak uyandırmasıdır.
pazarcı esnafının her hafta yaptığıdır. bakar müşterisinin cebinde yeteri kadar para yok gösterir ama vermez. haftaya abla der. ya da abi der.
herkesin harcı değildir.
2015'in ilk entry'lerini giren yazar arkadaşlar:
le roi est mort vive le roi, istisnaibidurum, kromozomcusizofren, ucanhali, preisner, ben tekim siz hepiniz, freedoman, evrimlesmeyi unutan maymun, fireandblood, alperen544

ad soyad ve adreslerine mesaj yoluyla bana iletebilirler mi acaba? uludağ gazoz'un 2015'in ilk entry'lerini giren yazar arkadaşlara hediyesi olacak.
(2 ocak 2015, cuma 15:21, zall)
*
Bunu yazıp herhangi bir eylemde bulunmamaktır.
Gülücüge odaklanır.
Anlayan anladı.
Anlamsiz bir hareket.

Madem gösteriyorsun, neden vermiyorsun?
Madem vermeyeceksin, neden gösteriyorsun?

Şırfıntı seni. Evet.
insanı eşkiyalığa iten durum. Sende var bende yok. Hem gösteriyorsun hem vermiyorsun her an her şey olabilir o yüzden.
Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz kardesim.Bosver.
Mükemmel bi felsefe kardeşim, gecen bi dükkanda altın saat gördüm, sende var bende yok dedim satıcıya, eşkiyalık yaptırmaya itiyorsun dedim adamda gitti polisi aradı sonra derdimi polislerde anlamadı.