bugün

entry'ler (21)

duran adam

Takdir edilesi eylem. Bu kadar büyük yankı uyandırması da fena heyecan verici. Penguen de durmuş duranlarla birlikte.

linkte: http://www.haberdar.com/p...n-de-durdu-3919947-haberi

bacak bacak üstüne attı diye alexi gönderen başkan

Egonun insanı nerelere sürükleyeceğini gösteren başkanımsıdır.

saçlarını kalemle toplayan kadın

"oyh" dedirtecek kadındır.

baasçı chp den suriye tezkeresine hayır

Kazanamayacağın savaşa girme. Sığınmacı kampını Hatay'da kurulursa huzursuzluk çıkacağını bile hesaplayamayan devletle girilirse savaşa bunun pek tabii karanlık bir sonuca çıkacaktır.

baasçı chp den suriye tezkeresine hayır

Savaş çığırtkanlığı yapmanın alemi yok. Savaş denilen şey öle age of kasmaya benzemez. Belki CHP farklı amaçlar güderek savaş istemiyor ancak, belki bilerek belki bilmeyerek doğru bir şey yapıyor. Savaşa girince neler olabileceğine dair en ufak bir fikri olan zaten savaşa girilememesi gerektiğini anlar. Ki zaten Amerika seçimlerinden evvel hiç kimse böyle bir şeye kalkışamaz. Hem zaten, savaşa girmek, Türkiye'yi kaosun kucağına bırakmaktır. Romantik söylemlerden kaçınıp akli selim davranmakta fayda vardır.

şiir

beni bıraktılar.
başaşağı bir yağmur içinde
nasıl bırakılırsa
öyle.
birdenbire kış geldi
sesimi koymuştum buralarda bir yere
bulamıyorum.
yol oluyor bir yanından ölüm tutunca
bir yanımda merkez kaç kuvveti
kaçıp nereye saklanabileceksek sanki.
Nuh'un oğlu geliyor gözümönüne
bir fırtınanın kahrına kurban kuşların ağıtı gibi
beni bıraktılar.
tüm sosyalfobi suskunlarına örnek teşkil etmesi amacıyla
başaşağı bir kar altında
dört parçalı kristal buz kütlesi oldu gözlerim
su akıp gitti yolun kenarından kire bulanarak
kirlendiği yerlerin anılarını susarak
beni bıraktılar.
zamanın akışı dört dünya quarkı boyunca sabit kaldı iç cebimde
biraz tütün bulaşmıştı elime ve yüzüme
yol kenarında birini bekler gibi
sonbahar bitti birdenbire
kış geldi
kanserli bir hücre nasıl çoğalmayı vasıf bilirse kendine sonsuzca
beni bıraktılar.
aynaya bakamadım.saçlarım nasıldı baş aşağı.
gözlerim nasıl böyle kanlanıyordu sahi
sonra yol bir de.kıvrım ve karanlık ve başaşağı.

hayatta mutluluk veren küçük şeyler

birdenbire bembeyaz bir kar sabahına uyanmak. Bambaska bir dünyaya uyanmış gibi oluyor insan öyle vakitlerde.

gecenin şarkısı

doves-kingdom of rust.

gecenin şarkısı

teoman martılar.

gelinliğin altına converse giyen kız

güzeldir candır kraldır.

olympos

bir kaç saat önce oradan döndüm istanbul medeniyetine. evet güzel ve keyifli ancak kalabalık arttıkça sanki orada bir şeyler eksilmiş.

kendisinden haber alınamayan eski sevgili

bülent ortaçgil'in eylül akşamı şarkısını sevdiren kişidir.

yetişemedim

"keşke" kelimesini insanın yüzüne balyozla vurur gibi haykıran bir yakarış fiili.

giden sevgiliden geriye kalanlar

varlığa dahil olan ne varsa her birinin kendi resmi ve gösterişli hafızalının olduğunu fark etme hali. kokulardan otobüs duraklarına çikolata parçasından bir saçma sapan manav alışverişine kadar her şeyin aslında birer hafızası olduğunu görmek ve hatta bunu bazen fena halde içerlemek.

seni seviyorum sözünün artık değerini yitirmesi

gürültülü bir otobüste bağırarak konuşmaya alışmak gibi söylendikçe ve eğer karşınızdaki de bir körüklü belediye otobüsü kadar gürültülüyse. gittikçe nasıl duyarsızlaşırsak tüm seslere.

ekimde ölmek

ekimde ölmektir belki de ölüme en çok yakışan. ya da kasım. ama mutlak bir sonbahar sararması hakim olmalı.

sevginin tükenmesi

kendine olan sevginin tükendiğini görenin bir türlü bunu anlamdıramamasından ötürü meydana gelebilecek bir şizoid halin ilk adımı.

sigara

özellikle yalnızlık zamanlarında bir nevi zaman sayacı görevi gören sanki o olmazsa zaman geçmeyecekmiş hissini uyandıran güzel bir şey.

bırakıp gittin beni

insanda rakı güdüsünü tetikleyen bir şiirin bira cilası kıvamındaki mısrası.

telefonu suratına kapatan sevgili modeli

" bırak ne kapatırsa kapatsın, yüzüme yüzünü kapatmıştır artık " denilmesi gereken sevgilidir. Bunu dersen zaten kuyruğunu sıkıştırıp kapında kıtmir olma ihtimali yüksek olan sevgili kategorisine çıkış yapacaktır.