bugün

(bkz: sütyen)
toka - ıssız adam.
gözyaşı, acı, keder, anılar ve en önemlisi alkol-sigara ikilisi.
kahkahalarla geçirilmiş günler..
ve aklına geldikçe buruk buruk gülümsetirler seni..
zamanında onunla buluştuğun yerlerden geçerken aklında canlanan o günler ve kalpteki sızı.
resimler, varsa kokusu*, bir giysisi ve en önemlisi içte kalan karışık tarifsiz duygular.
Kadeh,izmarit,faturalar...
soğuk bir istanbul gecesi,fazlaca alkol,kalp ağrısı.
yokluğu kalır. bir ömür çalabalasanız doldurulamayacak yeri kalır kalbinizde.
bunlar sevgilinin artık eski olan sevgilinin gitmeden önce almayı unuttuklarıdır.
bulunduğu şehrin adını duymaya tahammül edememe.
t-shirt satın alma hastalığım vardı. eve gelirken her gün bir t-shirt alıp gelirdim haliyle annem de kızardı bu duruma. bir seferinden birkaç gün t-shirt almadan durmuştum, okuldan eve dönerken dayanamadım ve yol üzerindeki mudo indirim mağazasından mor bir t-shirt aldım. eve geldiğimde annem gene dırdıra başladı. nerden çıktı da paranı boşa harcıyorsun da şöyle de böyle de... anneme sussun diye 'ben almadım anne, bu sevgilimin hediyesi.' demiştim. o günden bu yana o t-shirt ü öyle bir sahiplendim ki, baktıkça bana onu hatırlatıyor. * *
parfümü, tişörtleri, basketbol forması, resimleri, sizin için yapılmış cd ler, yazılmış yazılar. ve beni en etkileyeni de en sevdiği kitap. o gittikten sonra kitabı okurken bir zamanlar o da benim okuduğum gibi, bu bakış açısıyla bakıyordu diye geçirirsiniz içinizden, gözleriniz satırlarda kayar, her kelimeye yeni anlamlar yüklersiniz ve kitabı sanki onun yerine okursunuz.
parfüm kokan yastık.
koca bir kazık tan başka bişey değildir. o kazıksa acısını her hissettiğinizde geleceğe daha güvensiz bakma her adımı daha dikkatli atma tecrübesidir.
anılar.
prezervatif kutusu.
enine çizgili tişörtü çok sever ex aşkım.şimdi pijamam bile enine çizili.
(bkz: giden sevgilinin yıllar sonra geri gelmesi) *
harıl harıl yeni bir sevgili arayan buluncaya kadar elizabethle takılan bir erkektir.
insanın kendinden bile uzaklaşması ve yalnızlık...
acının asıl sebebidir.
kendi gitse ne olur gözümün önünden sureti gitmedikten sonra.
bir çekmece dolusu prezervatif. toptan alınca ucuz oluyor.
yanlızlık, hasret ve ağlamaklı bir çift göz...