bugün

mutlu olmamiz icin cok buyuk nedenler aramadigimizin gostergesidir bunlar. ornegin annesinin kucagindan size gulumseyen simsiyah gozleri olan ufaklik gibi..

ya da kendinizi cok yalniz hissettiginizde evinize arkadas guruhunun akin etmesi gibi.
japon bayanların çokça yaşadığı duygu..
hiç ummadığınız anda sizi sevindiren, madden küçük ama manen büyük hissiyat...
sevgilinizin önünden her geçtiğinizde yarım saat bakakaldığınız albümü veya kitabı size hediye etmesidir.
(bkz: hayal kurmak)
dünyayı bir anlığına bile olsa daha yaşanası ve çekilir hale getiren pembe pembe bakmanızı sağlayan anlık mucizeler.
baharda ağaçların çiçeklenmesi, doğanın yeniden uyanışı, temiz deniz havasını içinize çekmek.
bir sabah kalktığımda hesabıma 30.000 $ para görmek, hayatta beni mutlu eden küçük detaylardandır. *
Kuş ötmesi. (iki türlüsü de insanı mutlu eder)
(bkz: 4 mart 2008 sevilla fenerbahce maci)
başkasının sevinciyle sevinebilmek.
(bkz: bir tek dileğim var mutlu ol yeter)
paketinin üstünde promosyon kuponu çıkabilir yazan doritos paketinin içinden promosyon kuponunun çıkması. benim ve tanıdığım hiçkimsenin başına gelmemiştir. birine çıksa harbi çok mutlu olucam. nasıl bir şeymiş bir görsek.
olmayan, olmayacak olan hadisedir. tarihçilerin tarih uydurduğu gibi, psikologlarında duygu uydurmasıdır. eğer böyle bir şey olsaydı, insanlar aç gözlü olmaz, ozon tabakası delinmez, a.b.d. başkanı bush olmaz, ırak kan gölüne dönmezdi.
sevgilinizin omzuna başınızı koyduğunuz andır. insana çok büyük bir huzur verir bu küçük mutluluk.
big mac'ten alinan ilk isirik.
yaptığınız aksiyonun dünya için küçük sizin için büyük bir adım olmasıdır. dünya pek iplemez sizin küçük mutluluğunuzu fakat siz mutlusunuzdur işte.

(bkz: mutluyum mutlusun mutlu)
(bkz: serbest çağrışım)
hayattaki küçük mutluluklar kesinlikle çocuklardır. baska hiç bir küçük şey sizi yüzünüzde kocaman bir gülümseme ile dolaştıramaz.

mesela:

sinan: bunu alabilir miyim?
parantez:o yazmiyor boyası bitmis ama istiyorsan al
sinan:bu ne zaman yazar
parantez:gece yazar
sinan: neden
parantez:cünkü o ıcıne ay ısıgı konuldugunda yazıyor
sinan:biz bu gece size gelecegiz yine. içine ay dedenin isigindan koyalim tamam mi
parantez:tamam *
ne demiş kadınlar boyut önemli değil önemli olan mutlulugun islevi.
sabah uynadıgınızda telefonunuzda gordugunuz gunaydın mesajı.
bir mutluluk bicimiyle, hayatin siradanligina katlaniliyorsa ve bu solen dolu hayatin tayinini cay - simit porsiyonuyla atlatiliyorsa ne ala.

mutluluk eger bir boy sirasi semasiyla battaldan miniminisine, gazi kacmayan, tadina varilan bir grafik haliyse, excel tablosu gibi bilindik, fazla romantik, biraz da didaktik gulumsetiyormus diyebiliriz.

amelie hesabi, 'daldir elini bakliyat cuvalina, dertsiz kedersiz bir ayricaligin farkindaligini yasa'nin pesinden, ancak reklamcilar, pek tabi ozanlar, 20'lik kanlicalar gider. hasa ders vermek istemeyisimin nedeni, asli orgazmin, siddetli savaslarin, benlik arayislarinin otesinde, hemen bir sonraki levelinde oldugunu ancak ter akitanlar biler. ben bilmem. yuro 08 izlirem, mudafanin ebesine, ofansin ta kendisine yuklirem mutsuzlugu, sovuyorum ana oreke, baba suphaneke dizilimiyle.
sizdeki ufak bir ayrıntının sevdiğiniz biri tarafından dile getirilmesi yada konuşmadan bakışlarla anlaşıldığını hissetmek.
(bkz: aşk)*
sevdiğin kişinin * seni seviyorum demesi.
bir pazar sabahı surata çarpan güneş ışığı ile uyanmak.
sevgiliyi wow'da düelloda yenmek.*