bugün

entry'ler (36)

the last of us

baş yapıt.

last of us un kötü bir oyun olması

bunu diyenle oyun konuşmam. bu sayfaya da tekrar dönmeyeceğim.

fatiha suresi

müslümanlarca günde 40 defa okunan suredir.

kedi

Peygamber efendimizin en çok sevdiği hayvan.

alttaki yazara bir soru sor

evet gördüm
Bacaklarını tıraş ediyor musun ?

para mutluluk getirir mi

Para mutluluk getirir. Getirmese bile paramla mutsuz olayım daha iyi.

sarma sigara

Ucuz olur niyetiyle tercih edilen, her seferinde tekrar tekel ürünlerine dönmekle sonuçlanan tütün mahsülü. Hepsi bir yana tadı b*k gibi.

yeni sevgiliye sorulacak ilk soru

Aşkım buluşalım mı ?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/w...nel=OfficialArcticMonkeys
Arctic Monkeys'in çok sevdiğim bir şarkısıdır .

altıncı hastalık

ilk üç gün ateş, sonrasında benek benek lekeleri gözlemlediğim 6 aylık küçük oğlumun geçirdiği hastalık. Başta çok korktuk. Fakat doktor kuzenimden öğrendik ki bir sıkıntı yokmuş. Kendi kendine geçer dert etmeyin.

kadın yalanları

-bence çok yakışıklısın
-Yoo hayır trip atmıyorum.
bir de şu var
-5 dakikaya hazırım

üniversite mezunlarının işsiz kalma sebebi

suçu tamamen devlet kadrolarına atılmaması gereken bir konu. üniversite mezunu olmadan işsiz kalmayan hatırı sayılmasını bırak hepimizi mutlu edecek paralar kazanan insanlar var.
dön kendine bir bak.
-Ne okuyorum ?
-Nerde okuyorum ?
-Bu yapacaklarımı yapanlar şuan ne yapıyorlar ? Ne konumdalar ?

körü körüne sırf babanızın annenizin parasını yemek için okumayın. Oldu girdin okula "lisans" belgesine ihtiyacın var kabul. Ama parayı koklaman lazım.
Gittin her dersi cc ile geçtin mezun oldun iş istiyorsun.

Sen olsan kendine iş verir misin bir bak bakalım ?

istihdam, ekonomik düzeyler, hukuk, yönetim falan onları geçtim. Yaşamak zorundayız ve yaşayabilecek miyiz ? Yuvadan uçmaya hazır mıyız bunlara bakmak lazım. Ekonomik seviyesi ultra olan bir yerde doğmadık. Burada nasıl yaşanır ona bakmak lazım....

evi temizlemek

huzur verici bir olaydır. temizlik imandan gelir diyerek oy toplamaya gerek yok. aslan yattığı yerden belli olur. temiz olalım. evi temizleyip dışarıya çöp atmayalım. temizlik güzel bir şey. biz yaşıyoruz bu dünyada başkası değil.

manisalı kızlar

üst kümesi "türkiyeli kızlar" olan kümenin alt küme elemanları. kız kızdır kardeşim. ne ırkçılık misali şehircilik yapıyorsunuz ?

başıboş köpekler

bi de malum kulübün başkanı tarafından, malum olaylar sonrasında stat da söylenmiş olanı var. "paralı köpekler". hiç yakıştı mı başkanım. Hepsi bir yana da alex olan de souza'yı göndermeyecektiniz. Beli doğrultamadı külüp.

pideci kübra nın yeri

sözlükte görüp, yakın zaman da gitmeyi düşündüğüm yer. fakat aklıma 2 soru geldi bak.

1- "pandemi varken nasıl gideceğim mk?"
2- "pandemi varken bu yer nasıl sözlükte popi olabildi mk ?"

bu sorular üzerine alınan karar: kesin gidilmeli

ekonomi kötüyse neden herkeste iphone var

"demek ki iphone eskisi kadar pahalı değil" diye düşündüren sorunsal. yada "ekonomi düzgül 0lum o zaman" ?

boş vakitler için öneriler

1- udemy de ücretsiz kurs kovalamak.
2- bulunamadıysa youtube'dan izlemek.
3- ilk boş zamanlarda bulunan kursları izlemek.

sonra zaten boş zamanınız kalmıyor.

fakirlik belirtileri

misal; cips alamamak. yada cola yerine yeni içecekler türetmek. limonata güzel mesela. zaten güzeldi.

samsun pide kübra üçgeni

kübra eklentisine ilk defa sözlükte denk geldiğim konu. samsunluyum. samsun-pide ikilemini biliyorum da kübra güncellemesini yeni duydum.