bugün

entry'ler (270)

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/#!/umt_yzc

fırından yeni çıkmış poğaça

aşağıda da fırın var he. lan canım çekti allahsızlar.

he tanım lazımdı di mi? kaşarlı-zeytinli varsa mükemmel oluyo bunlar.

game of thrones

burda kış geldi götümüz donuyo bu dizide hala gelemedi i.ne kış. bu kadar da bekletilmez arkadaş.madem bekleteceksin bu kadar sürükleyici yapma.

kızını öldüren adama 10 yıl hapis cezası verilmesi

türk ceza kanunun içler acısı halini bi kez daha ortaya seren hadisedir.

he bi de hiç bi sebep yokken aklıma geldi diye söylüyorum, konunun aziz yıldırım'ın yargı süreciyle alakası yine bu konunun rodeo yapan bir kiviyle alakasına eşdeğerdir. buradan çıkan sonuç hiç bir şekilde aziz yıldırım hakkındaki çıkacak yargı kararlarıyla bağdaştırılamaz, bağdaştırılmamalıdır. olası bir durumda gözlemlenecek tek şey türk ceza kanununun attığı bir diğer geri adım olur. özetle, katillere af çıktı diye hırsızları masum bulmaya gerek yok.

hırsız olmayabilir de tabi, sırf orayı okursun şimdi bilirim ben. yargılanıyor işte yahu, yargılanıyor.

dunya mal gunu

bu başlığı görür görmez kutlamaya başladığım gündür.

facebook

olmayanı dövecekler arkadaş yakında. "face'in var mı?" sorusunun yerini de "face versene" aldı artık. geçen gün birine utandım "vardı ama kapattım" dedim. hiç açmadığımı bilseydi ne kadar ezik bi tip olacaktım lan gözünde. neyse bunu da burda açıklamış oldum. facebook hiç açmadım lan. bak video izlemek için girerim ama face'e. hehe bildiğin sokaktaki adam oldum lan. twitter iyidir iyi.

bjk nin 4 gol için fb den aldığı para

ferrari'nin bonservis bedeli kadardır.

ben bu yazıyı moderasyona yazdım

ya dünyanın en iyi moderasyonu sensin ya da saçmalıyorsun. yazı yazıyorum, onaylıyorum. iki saniye geçmeden bir hatamı fark edip edit yapıyor ve bir saniye daha geçmeden hatamı düzeltip tekrar onaylıyorum. karşıma ne çıkıyor dersin? böyle bir entry yok. neden mi? silik olmuş. neymiş? entry - başlık uyumsuzluğu. şimdi söyleyin bana. kim bu moderatörlere çalışmıyor diyebilir. herif 3 saniye bile geçmeden yazımı silikti. helal olsun.

atatürk sağ olsaydı ankara ile iftihar ederdi

"ama atatürk sol". aaah ah biri yapıştıraydı şu cevabı yüzüne yüzüne kanataydı ağzını burnunu.

tuvalette olan biri için lavaboda demek

-ertan, sana bunu açıklamanın vakti geldi oğlum. senin baban sen küçükken ölmedi, hala yaşıyor!
+nerde şimdi?
-şu an lavaboda.
+lavaboda mı?
-anla canım tuvalette işte.
+lavabo deyince daha mı kibar oluyo anlamadım.
-ertan uzatma.
+lavaboya sıçılır mı kardeşim.

(bkz: yiğit özgür)

tüm gaylerin sportif yakışıklı ve seksi olması

sportif, yakışıklı ve seksi heteroseksüel erkek olmadığı anlamına gelmez. yani sözüm gaylere. g.tünüz kalkmasın.

üniversiteye kayıt heyecanı

benim de başıma geleceğini sandığım fakat an esnasında sıradanlıktan fazlasına gidemeyen duygularımı garipsemekten ötesine geçemeyince beklemekten vazgeçtiğim heyecandır. tıpkı lysden çıkınca yaşadığım sıradanlık gibi. stresle geçen bir yıldan sonra insan kendini rahat hissetmek istese de sıradan bi günden farkı olmuyor. ya da ben mi anormalim ne bileyim.

atiye deniz

şarkılarında sesiyle büyük ölçüde oynandığını düşündüğüm ve canlı performansını dinleyince emin olduğum şarkıcı.

lezbiyenleri seven gaylerden nefret eden insanlar

(bkz: lezbiyenleri seven gayler)

ben de diyorum lezbiyenleri seven gay mi var? bir saat sonra anladım yahu. ulan ne acaip adamım.

johnny depp

-işinizde buralara kadar gelmenizin, bu kadar ünlü olabilmenizin sırrı nedir?
+tamamen şans.

bu adamı seviyorum yahu.

din göndermek için binlerce yıl bekleyen allah

bilgisizce konuşan insanların o azıcık bilgileri ışığında tüm dünyayı aydınlattıklarını sanıp cahilce yaptıkları yorumların kurbanı olandır. neresinden tutup düzelteyim?

(bkz: allah a mantık vermek)
(bkz: bir teoriye cevap olarak yek ya)

kulları ile dalga geçen allah

öncelikle tanrı demek daha doğru olur bunu bir tek islam dinine bağlamak doğru değil.

tanrı'nın olacakları bilip bilmemesi bir şeyi değiştirmez. tanrı olacakları biliyor fakat olacakları belirlemiyor. insana özgür irade veriyor ve kendi seçimine bırakıyor. insan kendi seçimini yapıyor dolayısıyla. ve yaptığı yanlış seçimlerden dolayı onları cezalandırırken, doğruları için ise katbekat ödüllendiriyor. bunun amacı olarak ise sonunda diğer tarafta tüm yanlışlardan arınmış bir insanlık oluşturmak olduğu gibi ciddi iddialarım var. bi ara gel de konuşalım bunları, anlatiyim hepsini.*
he ayrıca tanrı zaten sonucu biliyorsa neden yaşatıyor diye soracak olursan da arkadaşım insan tanrı gibi olamadığı için, yaşamadan öğrenemeyeceği içindir. hatalarını, doğrularını yaşaması gerekiyor ki sonradan düzeltmesini de keyfini çıkarmasını da bilsin.

matematiğin çöktüğü an

bu an değildir.

(x-x) (x+x) = (x-x) x

ise bu durumda (x-x)'leri sadeleştiremezsiniz. çünkü karşılıklı olarak iki tarafta da bir çarpanı götürmenin asıl mantığı karşı tarafa atıldığında 1 sayısına eşit olmasından gelir. yani;

a . b = a . c

denkleminde a'yı karşıya atarsak (a/a) ve sonucunda 1 gelir. 1 ise çarpmada etkisiz eleman olduğu için yazılmaz.

fakat (x-x)=0 olduğu için 0 sayısını karşıya atarsak 0/0 belirsizliği gelir ki bu tanımsızdır. dolayısıyla denklemde sadeleştirme yapılamaz.

(bkz: lys den çıktık da geldik lan)

kıza para ödetmeyen adam

erkek centilmendir diye kendini hesabı ödemek zorundaymış gibi hisseden adamın tutumudur. centilmenlikle ne alakası var ulan bunun? he bir de zorla para ödeyen kıza kıza kıza bi hal olur enayi.

salaklığıyla dikkat çeken reklamlar

ben bi fi..fi..finlandiya'ya kadar gidip gelicem.

(bkz: finansbank)

hehe. tatlı mısınız lan?