bugün

entry'ler (43)

öğretmen dizisi

akran zorbalığı ve siber zorbalıkla ilgili gerekli mesajları içeren bir dizi. belki farkında değilsiniz ama nice kaliteli gençler, nice potansiyeller bu zorbalıklar sonucunda eğitim hayatından kendini soyutluyor.

recep tayyip erdoğan

16 yıldır ülkeyi yöneten siyasetçi.

mitinglerinde vadettiği millet kıraathanesi ve millet bahçeleri projeleriyle kendisinin ve vizyonunun ne kadar geriden geldiği aşikardır. bu ulusa oturulacak kıraathane ya da yuvarlanılacak bahçe lazım değildir. hayır sayın erdoğan, tamamen dışa bağımlı ve üretmeyen bir ülkenin belki de en kritik seçimi öncesi insanların meydanlarda duymak isteyeceği vaatler şunlar olmalıydı; bilim, teknoloji, sanat, sanayi ve tarımda ileriye dönük kalkınma planları, işsizliği azaltacak girişimler, ar-ge'ye verilecek destek, devletin tüm kademelerinde inovasyonun artırılması ve dışa bağımlılığı kademeli olarak azaltmak.

en büyük ütopyasına 16 yıldır hasret kalan bir budalanın hayalindeki ülkenin tezahürünü okudunuz.

edit: devrik cümle düzeltildi.

yazarların hayatındaki favori ikilileri

ozora tsubasa - taro misaki.

arda turan

dursun özbek ve yönetiminin yapılan transferlerle taraftarın tepkisini bir nebze olsun susturabildiği bu günlerde transferine izin vererek ayağına sıkma politikasıdır.

arda turan'ı milli takım'da patlak veren prim olaylarından beridir takip etmeyorum. ayrıca takıma öyle über de bir katkı vereceği kanaatinde değilim. şu sıralarda kötü giden barcelona'da kurban edileceklerin en başında geliyor kendisi, o göbek ve aldığı kilolarla oynaması zaten imkansız.

memura 10 gün tatil işçiye kaç gün tatil

ülkede işçinin adının olmadığını gösteren somut argümanlardan sadece bir tanesidir.

aslında türkiye'de işçi hükûmetin taşeronudur. özel sektörün yandaş kalantorlarının daha iyi semirmesi için bahşedilmiş bir hediyedir.

osmanlı torunuyuz diyenlerin ortak özellikleri

ankara savaşı'nda yıldırım bayezid'le timur'un arasında geçen savaşta osmanlı'nın mağlubiyetine üzülen ama timur'u türk görmeyip galebesine söven cühela kesimdendirler.

en güzel filmler

gazap ateşi. başrolünde denzel washington'un harikalar yarattığı beni ağlatan filmlerdendir.

türklere özgü davranışlar

yeni dökülen betona o günün tarihini ve kutsal ayak izini bırakmak.

dışı çıtır içi sulu

the hobbit filminde cüceleri yakalayan örümceklerin kendi aralarında geçen iştah açıcı diyalog.

hastası olunan sözler

yokluğunda şehir susar ağam.

başkanlık gelmezse ülke bölünür diyen başbakan

yıllardır uğraştığımız lanet pkk terörünü bitirmeye başkanlığı getirmek kadar uğraşmayan alçakların söylemekten çekinmediği ahlaksız açıklamadır. lanet olsun başkanlığınıza.

budala

gandalf'ın peregrin took'a söylediğinde daha da anlam kazanan kelime.

asgari ücretle yapılabilecekler

küfür jargonunu geliştirmek.

sigara içmeyen adam dertlendiğinde ne yapar

sigara içenlerin 1 yılda içtiği sigara tutarını senelere bölüp ortaya çıkan meblağla ev alabilecekleri gerçeğini düşünüp bir daha dertlenirler. sigara içen çoğu insan potansiyel broker adayıdır onların gözünde.

bir kızı hemen tavlayabilen erkek

ütopyadır.

terim in sözleşmemde ne var bilmiyorum demesi

dünya kupasına katılmamız halinde güzide topraklarımız gökçeada ve bozcada'nın da aralarında bulunduğu bir miktar taşınmazın da verileceği aşikardır.

starbucks

benim için bir nevi ingilizce tatbik yeri.

ülkesi için savaşmaya istekli vatandaş oranı

suriyelilerin giremediği listedir.

makyaj yapan türbanlı

görüntüde kuzey kore'den fazla kapanan, imkan verilmesi halinde yeniliğe açık kişilerdir.

erkeklerin kızlara sormak istediği sorular

neden hep laf atılan sarkıntılık edilen kızlar olur, bir kere de bir kız çıksın erkeğe laf atsın. bu coollukla nasıl mücadele ediyorsunuz?