1. 1.
  Özellikle Hollanda'da görülen, dışarıdan bakıldığında Irish Pub izlenimi veren ancak içeri girdiğinizde kitlenmenize yol açacak mekanlar dizisidir.içeride bilimum uyuşturucu çeşidi bilimum farklı biçimlerde satıştadır.Aslen yasak olup olmadığı net olmasa da kendilerine müsamaha gösterildiği apaçık ortadadır.Genelde yerli insanlar pek rağbet etmezler.Özenti turistlerin uğrak yerleridir. içeride her türlü tipe rastlamak mümkündür ve hiç kimsenin kimseyi sallamaması da ayrı bir vaziyettir. Uyuşturucuya hayır demek için pek iyi bir yer seçimi değildir.Yeni yetme Türk turistlerin de uğrak mekanlarındandır. Zararı görülmese de faydası da görülmemiştir.
  -1 ... sargatanas
 2. 2.
  Bas gitar bölümleri manyak olan hatta Flea nın uzaya çıktığı adamı slap manyağı eden nefis Red Hot Chili Peppers şarkısı.One Hot Minute albümünde 5. sırada yanlış hatırlamıyorsam.

  Sözleride şöyle

  I am just a lousy burn
  Searching for the unknown crumb
  The crumb the crumb
  Something or someone to come
  Come along illuminate my lust
  Combust
  Confucius might have been confused
  And Buddha might have blown a fuse
  Jooze the muse

  Meet me at the coffee shop
  We can dance like Iggy Pop
  Another go in the parking lot
  Frewak the cheek on your hotspot

  Back and forth my body's jerking
  Will to thrill will not stop working
  Work and work
  I'll take you on a honeymoon
  Jumping on a bed in a hotel room
  The room the groom

  Meet me at the coffee shop
  We can dance like Iggy Pop (2x)
  Another go in the parking lot
  Frewak the cheek on your hotspot
  ... chili pepper
 3. 3.
  hollanda'da yaşamadan önce varlıklarından bihaber olduğum lakin orada bulunduğum süre içerisinde haşir neşir olduğum tanımlanması zor mekan. tanımlanması zor diyorum zira her sokak başında irili ufaklı, lüks veya salaş cafeler düşünün ve içerisinde marijuana satılan sinema gişeleri gibi bir bölümün olduğu ve sizin fiyat listelerine göre tercihinizi belirleyip onca çeşit arasından birini seçip aldığınızı akabinde de masalardan birine oturup usul usul takıldığınızı ve kendinizden geçtiğinizi farzedin. sanılanın aksine turistler kadar yerli insanlar da böyle mekanlara ilgi gösterirler. her türlü insanı içinde görebilmeniz mümkündür; iş adamından üniversite öğrencisine, hayattan beklentisi kalmamış sokakta yaşıyor izlenimi veren kişilerden güzel ve şık giyimli bayanlara kadar. velhasıl eğer ki hollanda'ya yolunuz düşerse en az bir kere gidin derim ben, görmenizde yarar vardır vesselam.
  ... canna nanna
 4. 4.
  Hollanda`da kac tane oldugu sanirim sayilamicak kadar coktur bunlardan, nitekim her yastan iceride insan bulmak mümkündür. Burlarda ot diye tabir edilicek seylerin niceleri bulunmaktadir, sansliysaniz kek de bulabilirsiniz:) birden cok katli olan yerlerde her katta ayri bi heycan yakalamakda sizin elinizdedir..
  ... wimwelt
 5. 5.
  kafasi guzel olmak isteyen insana 1 e 1 gelen yer.
  ... spiritualized
 6. 6.
  (bkz: grasshopper)
  (bkz: the bulldog)
  ... canna nanna
 7. 7.
  halusinasyonlar görmenizi sağlayacak mantarları alabileceğiniz hollandada ki uyusturucu cafelerin adı.
  ... ersin
 8. 8.
  içinde telefonla konuşmanıza izin verilmeyen esrar diyarı. hollanda'da bir kuralmış ve bir çok kural gibi neden koyulduğu anlaşılamamış..
  ... james senna
 9. 9.
  amsterdam'da her müşteriye en fazla beş gram cannabis satılan, 18 yaş sınırı olan ve genelde alkol bulundurmayan yerler. turist olanlar ve olmayanlar kolaylıkla belli olur. açıkça ilan etmek yasak olduğu için camına ya da ön kapısına yapıştırılan yeşil-beyaz renkli bir etiketteki küçük "coffee shop" yazısıyla ayırt edilirler. bulldog gibi ünlü yerlerde cannabis ve yan ürünleriyle ilgili hediyelik eşyalar, alet, edevat bulunabilir. menünün yanında genelde "marijuana for beginners" tadında broşürler ve beklenmeyen bir etkide başvurulması gereken ilk yardım merkezlerinin adları ve adresleri bulunur.
  1 ... okkes
 10. 10.
  Amsterdamda gördüğünüzde kahve içmek için sakın girmeyin 1 posta ot içip g.t olmuş vaziyette çıkabilirsiniz zira içerde kahve filan yoktur.
  1 ... redlight