bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ks. eye movement desensitization and reprocessing (Goz Hareketleriyle Duyarsizlastirma ve Yeniden isleme)

  francine shapiro tarafindan, 1987'de neredeyse tesaduf sayilabilecek bir sekilde kesfedilen ve oldukca kapsamli calismalar sonucunda bugunku halini alan son derece sistemli bir psikolojik tedavi metodudur.
  emdr ozetle;daha onceki donemlere ait anilarin cozulmasini saglamak (icgorunun ortaya cikarilmasi, bilissel yeniden duzenleme, uygun duygulanım ve fiziksel tepkilerin yerlestirilmesi), mevcut stres faktorunu tetikleyen uyaranın duyarsizlastirilmasi ve gelecekte daha iyi islev gosterilebilmesi icin uygun tutumların, becerilerin ve hedeflenen davranislarin yerlestirilmesi surecidir.

  ozellikle post travmatik stres bozuklugu*, panik bozukluk, beden algisinin bozuklugu* ve fobilerde cok etkili oldugu dunyanin bircok yerinde yapilan arastirmalarca dogrulanmistir.
  3 ... confusedy
 2. 2.
  emdr yöntemiyle, baş belası regl sancılarından kurtulmak ya da sancıları katlanılabilir hale getirmek mümkün.*
  -1 ... genetigidegistirilmisorganizma
 3. 3.
  (bkz: emedur)
  1 -1 ... kep telefonu
 4. 4.
  psikolojik bir tedavi yöntemi olarak bilinen emdr, kişiye kulaklık vasıtasıyla aktarılan seslerden oluşmaktadır.

  ding dong diye tabir edilen bu ses, kişinin yoğun bir sorun ile karşı karşıya kalmasından dolayı, o sorunun bellekte yeni ve temiz bir sayfa açmasını hedeflemektedir. sağ ve sol kulağa tedaviyi uygulayan doktor tarafından senkronize edilmiş olarak emdr sesi dinletilir. sorunun su yüzüne çıkması ve beynin bu sesler yardımı ile sorunu tekrar yorumlaması amaçlanmaktadır.
  ... kupa kizii
 5. 5.
  daha çok travma sonrası stres bozukluklarında uygulanıyor. bir tür duygusal ameliyat oluyorsunuz. dolayısıyla yarıda bırakmak kötü sonuçlar doğuruyor. uygulama öncesinde canınız çok yanarsa gidebileceğiniz güvenli bir alan seçiyorsunuz. göz hareketleri yerine diz kapaklarını uyaran setler şeklinde de uygulanabiliyor.
  ... kalliope
 6. 6.
  3. seansımı tamamladığım tedavi. travma niteliğindeki anıları bedenle tekrar hissetmeye çalışıyorsun ve hissediyorsun da. her ortamda her şartta ağlama konusunda kendimi kontrol edebilen ben bile iki seansında ağladım beni en çok ikna eden ve etkileyen kısım da bu oldu. dizlerim titredi, dişlerimi sıktığımı hissettim ve terapi bittiğinde ensemden giren feci bir baş ağrısı vardı. kişisel çabayla çok güzel sonuçlar verebilir diye düşünüyorum.
  1 ... rilekstekirize
 7. 7.
  Yarın ilk seansımı yaşayacağım terapidir.
  Edit şeklinde açıklarım artık sonuca doğru.

  Edit : bugün ilk seanımı yaşadım oldukça zorlu geçti önce benden yaşadıklarımı anlatmamı istedi bunları not aldı sonrasındaysa cihazı bana takıp anlattıklarımı bana bir bir okudu inanın bana oldukça zorluydu rahatsız olduğum yerlerde elimi kaldırmamı istedi çoğu yerde elim havadaydı sonrasında ise bir ağlama krizi başladı heşeyi döküverdim terapide yarıda kesilmek zorunda kaldı ilerleyemedim işte ağladım anlattım ama oradan çıktığımda ise yükümün yarısı o odada o koltukta kalmıştı nasıl bilmiyorum ama böyleydi işte.
  1 -1 ... shia labeoufun sevgilisi
 8. 8.
  "EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden işleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan yaklaşık 2 milyon kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır. "

  http://www.emdr-tr.org/tr...tent/EMDR/EMDR_Nedir.aspx
  ... kararverenekadarvazgeciyorum