bugün

entry'ler (67)

başlığı olmayanlar

koyacak bir başlığı bulunmayan bir piç gibi daha doğrusu ise doğaçlama yazılan entrylerdir.

çözmek mi. bu kelıme bana ne kadar da ironik geliyor. aslında hiç kendi hayatımımı yaşamamış olan benı duyuyorum bu kelimede. ne kadar da uzaklar bana. ben. bana yukledıklerını yapıyorum sadece olmak ıstediklerimi. ama hiç olduğumu değil.. bir apartmanın bodrum katındaki bir dairesinde oturmuş keyıf yapıyoruz .. dikkat çekme çabalarım özlemlerim. duygularım. artık farkediyorum herşeyı.. ama çok geç değil mi ??

girilen entry nin 31 inci entry olması

ergenlik dönemlerimi hatırlatır. bilinçaltına yerleşen bu rakamın hayatda erkeklere yaşattığı bazı sendromların basit bir örneği.

şort giyip ahlaktan bahseden kadın

-arkadaşlar şimdi ahlak denilen şey bla bla bla.
-sana kaç kez söyleyeceğim şort giyen kadın ahlak ve namustan bahsedemez taşlayın.
(bkz: halide edip adıvar- vurun kahpeye)

başlık açanların mal olması

(bkz: entry-nick uyumu)

erkeklerin güzel kızlar yerine çirkinlerle çıkması

güzel kızların kendini ingiliz kraliyet ailesindenmişsi tavırlarından mütevellit erkekler tarafından bir cezalandrılma durumu.

her başlığın sonuna yavşak yazan yavşak

açmış olduğu başlıklara , özellikle tanım içeren entrylerden oluşan başkasına hakaret ederek kendi egosunu tatmin etmeye çalışan , herşeyin en iyisini bildiğini gösterme çabası içinde olan yavşaklardır.

türkiye de en çok söylenen yalanlar

fenerbahçe ronaldinho yu aldı. Fanatik

içinde fiil bulunmayan küfürler

içinde bir fiil gerçekleştirilmeyen küfürlerdir.
(bkz: vajinasız orospu)

sinemaya uyarlanmış romanlar

"kitap mı okusam film izlesem" ikileminde kalındığı vakit , devreye acilen girmeleri için yaratılmış filmlerdir. başarılı örnekleri vardır

sözlük olgusunun bir türlü anlaşılamamış olması

(bkz: entry-nick uyumu)

kızların terbiyesiz olması

kızların terbiyesiz olması durumu
bir erkeğin bir kadının ne istediğini bilmesi bilimsel açıdan mümkün değil ve bu da adil değil çünkü kadınlar erkeklerin ne istediğini her zaman biliyorlar. çünkü biz hep tek birşeyi isteyecek kadar terbiyeliyiz. ve bunu bu kadar kolaylaştırdığımız için hiçbir zaman bize teşekkür edilmedi.

kalp çizimi

genelde sevgi aşk anlatılan karelerin olmazsa olmazı.
bundan yüzyıllar önce yapılmış ilk kalp çizimi. tabi insan kalbiyle alakası olmayan bu çizim nasıl böyle tutulur sevilir merak konusu. bu çizimde önemli olan benzerlik durumu mu yoksa kalp çiziminin bize yaptığı çagrışımlar mı? bilinçaltının mükemmel kanıtı olarak kabul edilmeli buna özel sergiler açılmalı.

çocukken kafaya takılan şeyler

(bkz: peki zeki müren de bizi görecek mi)

gecenin son mesajı

kusmak kötü birşey.

pattama tandansı

bir yazıyı/konuşmayı yanlış anlayanların yorum yapma ihtimalinin daha fazla olması. Dil ile beyin bağlantısının zayıflaması ama dil etkinliğinin artmasından kaynaklanır; hızla salgına dörüşür. Televizyon yorumcuları ve köşe yazarlarından başlayarak yurt sathına yayılan salgının ileri safhalarında en çok bağıran, hakaret eden ya da üstbaş yırtan kendini en haklı sanır. Bunlar karşısında beyin faaliyetlerini durduramayanların suskunlaştığı görülür. Salgın yüzünden internet üzerinden yazışan gruplarda ve bilumum sosyal medyada kırgınlık, kızgınlık ve yılgınlığın çoğaldığı, bir araya gelen iki kişinin üçe bölünüp yok olduğu, örgütlenme, işbirliği ve dayanışma yoluyla güçlenme ihtimalinin giderek zayıfladığı saptanmıştır.

ben bu yazıyı kendime yazdım

kusulası şeylerin düzleme dökülmesidir. kendime ne diyeceğimi bilemiyorum ki ne yazacağımı bileyim.

duştan sonra çöken tatlı yorgunluk

açılan iyi bir blues şarkısı ve yakılan sigaarayla tadından yenmeyen hoş yorgunluk hali. kişi de karnı doymuş kedi gibi bir etki yaratır.
(bkz: duştan sonra bornozunu hiç çıkarmak istemeyen kişi)

llavinia

feridun düzagaç lavinya şarkısını hatırlatan yazar. hatırlattıgı ıyı oldu kac zamandır dınlemıyorum.

kelimelerle anlatılamayan şeyler

konuşarak anlatmayı dene.

iştahsız çocuklara uygulanan yemek yedirme taktiği

cocuklara yemek yedirmek için yapılan taktikler , şakrabanlıklardır. Annenin yaratıcılığıyla alakalı olup çocuğun oyuna kendini kaptırmasıyla son bulur. oyunun çocuğun hayatındaki öneminin en büyük kanıtıdır.
(bkz: uçak geliyor diye 4 tabak yemek yiyen çocuk)