bugün

entry'ler (14)

konuşacak bir erkek arkadaşın dahi olmaması

Sap sap ne konusacağız lan cümlesiyle başlayan, bir hatun şart cümlesiyle devam eden, biraraya geldiklerinde birbirleriyle espri ve saçma sapan birkaç şey harici ciddi hiçbir konu konuşamayan, dertleşemeyen ve bunun eksikliğini yaşayan kişilerde oluşan sorundur. Erkeklerin genelinin sorunudur.

insanlarla konuşmak istememek

Çevrende seni hiç anlamayan, sürekli dalgaya vuran ciddi hiçbir konuya gelemeyen kişilerin olduğu zamanlarda insanın içinde oluşan ve belli bir zaman yapması gereken bir şeydir.

hayatta en çok şaşırdığınız şey

Dostluğunu veya sevgisini önemsediği, onsuz olmaz diyebilecek derecede güvendiği birisinin insana yamuk yapması, onu aldatması veya kandırması ile insanda oluşan üzüntü ile ortaya çıkan his, hayattaki en çok şaşılabilecek şeydir.

laf anlatamamak

Bazen birine/birilerine ne söylersen söyle ne anlatırsan anlat anlamamakta ısrar ettiğinde haklı olarak verilen tepkidir.

beynim yanıyo

Ders çalışmayı sadece özel günlere yani sınavdan bir gün önceki geceye veya öğleden sonra olan sınavın sabahına bırakan, ders çalışmaktan hiç haz almayan ve genelde rahat takılmayı seven kişilerin mecburen yoğun bir ders çalıştıktan sonra kullandıkları cümle.

çok geç artık

senin güvenini ve sevgini kaybeden, seni çok iyi tanıdığımı sanıyordum ama tamamen yanılmışım cümlesini hakedecek bir insana söylenen cümledir.

sınava yazarak çalışmak

her zaman yaptığım, daima akılda kalmayı ve ezberi kolaylaştıran, koca koca kitapları taşımak yerine kısa ve öz notların hayatımızı kurtarmasına vesile olan adam gibi adam çalışma yöntemidir. tavsiye edilir.

geceye bir söz bırak

Güzellikleri yaşamak için geleceğim sana..
Geleceğim diyorum, biraz mühlet tanı bana..
Ihlamurlar çiçek açtığı zaman.

derse ayaklarını kaydırma dansıyla giren hoca

tam olarak öğrencilerin beklediği, öğrencinin dilinden anlayan, derse neşe ve eğlence katabilen, sayılarının çoğalması gereken ve şu an nadir bulanan adam gibi adam hocalardır.

sandığımdan daha güzelsin

benim sende gördüğüm ve düşündüğüm güzelliklerden öte sende çok daha anlamlı ve çok daha güzel şeyler varmış anlamlarına gelir.

kitap alıntıları

Senin baktığın manzara olabilmek yüce bir lütuf..
Ve ısınabilmek bakışlarınla, ne kadar da asil bir duygu..
Seni verene sonsuz hamd, sana sonsuz aşk..

tarafsız bilgi paylaşmak

her türlü görüşe saygı duyarak, yalan ve yanlış bir bilgi aktarmadan, insanların olaylardan haberdar olmasını sağlamak için dürüst ve güvenilir insanlar tarafından yapılan eylemdir.

ölmek istiyorum ama korkuyorum

hayatta genelde yanlış şeyler yapmış, bazı şeyleri zamansızca yaşamış, belki bir çok şeyin tadını almış, sıkılmış, sevdiklerinden uzaklaşmış insanların kurabileceği bir cümledir.

beş milyon kişi kpss ye giriyorsa yanlış yapıyoruz

Çalışmayan ve "on dönüm bostan yan gel yat osman" sözüne layık kişilerin kurabileceği cümlelerdendir. Kendini avutma cümlesidir. Kendine güvenen ve çalışıp emeklerinin karşılığını alan kişileri bağlamayan bir cümledir.