bugün

entry'ler (6)

mütercim tercümanlık

yatay geçiş yapmayı düşündüğüm bölüm. okuyanlar ulaşırsa sevinirim

ingilizce

bu dili temel düzeyde öğrenmek sıkıcı olsa da biraz daha işi ileri taşıyıp "bu neden böyle", "bu kuralı ne düşünerek koymuşlar", "bu kavramın varoluş sebebi ne olabilir" diye düşünmeye başlayınca sanki evreni ve uzayı düşünüyormuş gibi dalıp gitmeye sebep olan ilginç bir dil. sonradan tanıştım ve ona rağmen çok sevdim. hayatım boyunca da ayrılacağımı sanmıyorum bu dilden.

dondante

bana göre insanoğlunun yaptığı en iyi 3-4 şarkıdan biridir. sondaki çığlık ve yerini müthiş gitar solosuna bırakmasıyla peak noktasına ulaşır şarkı. ayrıca bu şarkıyı grup solisti intihar eden bir arkadaşı için yapmıştır.

eskişehir

her açıdan ilklerin ve sonların şehri benim için. ilk aşkım, ilk sevgilim, ilk kavgam, ilk sarhoş oluşum, ilk bir kız için ağlayışım, arkadaşlarımla ilk içişim
ve
son aşkım, son sevgilim, son kavgam, son kez bir kız için ağlayışım, son kez arkadaşlarımla içişim. bu şehirden ayrıldığımdan beri ölü gibiyim.

cristiano ronaldo

küçükken saç stilimden, forma stilime, frikik atma tarzıma kadar kopyaladığım, beni futbola aşık eden, onun başarıylarıyla ondan habersiz hüzünlerimi, mutluluklarımı yaşadığım idolüm, abim. bana göre tarihin gelmiş geçmiş en iyisi.

beşiktaş

yağmurlu bir günde gördüğüm ilk aşkım ve ebedi aşkım.