bugün

entry'ler (52)

godot yu beklerken

Bu yıl tiyatro festivali kapsamında Maslak Uniq istanbul sahnesinde izlediğim muhteşem tiyatro oyunu. Oyunculuklar absürd oyunculuğun dersi niteliğindeydi. Kurgu çok sadeydi ve "bu oyun böyle oynanırsa güzel olur" dedirtti. Yaklaşık 900 kişi Godot' yu merakla ve keyifle bekledik. Şahika Tekand ve oyuncuları bu eşsiz performanstan dolayı kutluyor ve Godot'yu beklemenizi tavsiye ediyorum.

üç kız kardeş

Dün akşam Üsküdar Tekel Sahnesi' nde prömiyerini izlediğim sözüm ona festival oyunu. En edepli ve kısa haliyle söyleyeceğim. Sizin festivalde yer işgal etmeye ve insanların 2 saatini çalmaya ne hakkınız var? Böyle bir oyuna festivalde yer veren kişiyi kınıyorum. Bir çift laf da dramaturg, yönetmen ve oyunculara... Bir yıl festivali bekleyen seyirci karşısına böyle bir oyunla çıkmak büyük saygısızlık...

en kısa gecenin rüyası

Shakespeare' in bu sezon moda sahnesinde Kemal Aydoğan yönetiminde sergilenen oyunu. iyi bir reji ve oyunculukla seyirciyi içinde tutan oyun, izleyicilere keyifli vakit geçirtiyor. Başrol oyuncularının yanında yardımcı oyuncuların oyun için konsantrasyonları ve oyunculukları izlemeye değer. Bilet bulabilirseniz kaçırmayın.

gülünç karanlık

Wolfram lotz' un yazdığı, Nurkan Erpulat' ın yönettiği, Bakırköy Belediye Tiyatrosunda ve Kadıköy Moda Sahnesinde üç kez izlediğim ve en az üç kez daha izleyeceğim, dili Türkçe olmasa kendinizi Berlin' de bir oyun izliyormuş gibi hissedeceğiniz mükemmel tiyatro oyunu. Analize girmeyeceğim, merak edin ve gidin...

plastik bardakta içilen çay

Tehlikeyi demli sevenlerin içeceği.

savaş çıksa ne yapardınız

Makarna stoğu yaparım.

savaş çıksa türkiye yi satacak ilk şehir

Bu ayrımcı başlığı açanın kütüğe kayıtlı olduğu şehirdir.

lens

Fransa futbol liginin bir türlü gelişme gösteremeyen silik takımı.

dursun özbek

Galatasaray içerisine sızmış fenerbahçe ajanı.

kıvırcık kız iticiliği

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.

aynı anda üç kızla çıkabilmek

Marifet olmayan durum. Bir araba dört teker bir stepneyle yürür.

çocukluk arkadaşı

Bir dönem gerçekten arkadaş olduğun ve sırrını paylaştığın, hatıralardaki güzel insan.

ilkbahar

Aşkı hatırlatan mevsim. "Zemheri de uzadıkça uzadı, seni baharmışsın gibi düşünüyorum." Diyesim geldi...

hem yakışıklı hem zengin olmak

insanın ruhu güzel olmalı; onlar bugün var yarın yok...

sevgiliden ayrılmak

Karşıdaki yapmadan yapılması gereken, geç kalınması yıkıcı problemlere yol açabilecek durum.

kelimelik

Beni sürekli yenen arkadaşımın dijital sözlük kullandığını öğrendiğimde telefonumdan sildiğim vakit kaybı yaratan oyun.

türk sineması nasıl gelişir

Daha bilinçli, ucuzluklara izin vermeyen, sırf yakışıklı ya da güzel olduğu için oyuncuya prim vermeyen seyirci kitlesi oluşursa türk sineması gelişir.

terk eden sevgiliye metro turizmden bilet almak

Kasten cinayetle aynıdır; en az 15 yıl yatarı var.

bütün prensler aslında kurbağadır

Ve öpülmeyi bekler.

grup gündoğarken

Ümitsiz günlerimde şarkılarıyla avunduğum eşsiz müzik grubu.