bugün

aksini iddia etmek beyhude ve boş bir çabadan ibarettir. çünkü türkan saylan bu milletin değerlerine hep yabancı kalmış bir isimdir. yapmış olduğu faliyetlerse birer göz boyamadan ibarettir. genellikle doğu kökenli kızları okutup adınada kardelenler demekle vatanı sevmek olmuyor. kaldıki okuttuğu öğrencilerin başını açtığı ve bu şekilde burslar verdiğide bilinen bir gerçek. kızlı erkekli ev partileri düzenlemeside cabası. son dönemlerde gazetelerde çıkan haberlere girmiyorum bile. bunlara rağmen hala türkan saylan a vatanperverdi demek bu milletin bütün değerlerini hiçe saymak demektir. bu millette kendini hiçe sayanı hiç sevmez. aynen türkan saylan örneğinde olduğu gibi.
rahmetlinin tabib kimliğiyle yaptıkları ve çydd'deki icraatları o'nu türk milleti'nin gözünde hakettiği yere koymuştur. entut vb. fetopiçleri sıçtıkları başlıklarla kötülemeye de uğraşsa bu gerçeği değiştiremezler.
dizilerle kalkıp dizilerle yatan, dizilerde olanları gerçek hayat sanan yurdum insanı bu sezon verecektir bunun cevabını. şimdi ne desek boş!

idda ediyorum ki, bihter iyiydi de çevresi kötüydü!
hiç olmak piç olmaktaan iyidir diye söze başlarken rahmetliyi bir kez beyoğlu çydd'de görmüşümdür (ki oraya sadece bir defa gitmişimdir) samimi ve sıcak bir insandı. siyasi görüşleri beni ilgilendirmez, onun sayesinde binlerce öğrenci öğrenimine devam etmiştir. üniversiteyi okuduğum konya'da çydd'nin zayıf olması sebebiyle burs alamadım ama kardeşim 5 sene çydd bursundan faydalanmıştır.
kendini türk milleti olarak gören bir "karakterin" haykırışı. her şeyi geç, türkan saylan binlerce çocuk okutmuş, sen ya da ideolojisini benimsediğin adamlar ne yapmış bu millet, milleti de bırak insanlık için de atıp tutuyorsun. hiçlik oturduğu yerden atıp tutan örümcek beyinlere, milletin hakkını yiyen soysuzlara daha çok yakışıyor. herkes bunun farkında.
(bkz: yeter be kardeşim)
cenazesindeki yüzlerce insan böyle düşünenleri göt etmiştir.
bit kadar, pire kadar değeri yoktur. türk milletinin evlatlarının kültürünü maddi imkanlar kullanarak değiştirmeye çalışan, çağdaşlaştırma adı altında faşist nesiller yetişmesine çabalayan bir kadına ne değer verecektik? rahmetli diye ardından bir şey söylemeyelim, ölüye saygı gösterelim dedikçe öve öve öküz ettiniz. öcalan neyse benim için türkan saylan da odur.
(bkz: #9227283)
ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz şeklinde güzel bir deyimimiz vardır ki tam da türkan saylan'ın durumu için söylenmiştir, sanki.

(#9207999) /türkan ın yaşamı
Kızları eve kapatıp karacahil olarak bırakmadığı;başlarını açmakla dinsiz olmadıklarını anlatıp dinin kalben inanılan bir dogma olduğunu anlattığı;kadınla erkeğin yan yana geldiğinde daima tavşanlar gibi üremelerinin gerekmediğini göstermek için birlikte olunabileceğini anlattığı için mi Türkan Saylan hiçtir? yoksa onun dediklerinin çoğunun mantıklı; kızların okutulmasının doğru kültürlü insanlarla ülkenin gelişeceğini bu insancıklarda bildiklerinden çaresizce saldırganlaştıklarından mı bunlar bu kadar hiçtiler hep?
bu başlığı açan sevgili yazarımızın idolü sanırsam başı bağlı evden adımını atmayan dayak yiyen gıkı çıkmayan bütün gün çocuk bakan(kocası fink atarken) ezik zavallı türk kadınıdır.böle yobaz adamlar kadının güçlü olmasından korkarlar.insanların içine karışabilen insanlara faydası dokunan kadınlardan korkarlar..türkan saylan nere sen nere ey komik yazar...
Ben o zaman, o milletin tee gözünü sikeyim diyesimin tee şurama geldiği, aydınlığı görünce kenara köşeye kaçan "şey" lerin tespiti.
türk milleti sadece türkan saylana karşı düşmanca tavır alanlardan ibaret değildir önermesiyle fos çıkacak bir iddiadır.
ben de sevmezdim merhumeyi ama sevenler var, hem de epey var.
[http:// http://www.itusozluk.com/...+g%f6z%fcnde+bir+hi%e7tir]
itü sözlükte de tartışılan durum. ctrl+c ne güzel şey.
iyice kuduran yobazların son zamanlarda açtığı köpüklü salya içeren başlıklardan bir tanesidir.

cüzzamlı bir hastaya sırf moral vermek için sarılan bir doktor için, ölmüş biri için bu tip yorumları yapanın müslümanlığını da yoruma açıktır elbette.

türkan saylan'ı türk milleti kalbine yerleştirmiştir. üç beş iftira ile güneşi balçıkla sıvamaya çalışanlar için yapılabilecek tanım da aş ve iş çanaklarının aynı olduğudur elbette.

beyhude olansa, ürüyen itin yürüyen kervanı durduramayacağıdır.***
(bkz: götünden laf üretmek)
aksini iddia ediyorum. bakayım. anaa türküm.
öncelikle ''rahmetli'' ; yahut ''allah rahmet eylesin'' gibi sözler müslümanca yaşayan insanlar için kullanılır.eğer bu kişi * değerli ise toprağı bol olsun denir.gelelim asıl konumuza: türkan hanım da dalga geçilen fethullah bey gibi, ikisi de parayı kullanıp kendi fikirlerini genç beyinlere empoze ediyor.ikisi de maddi durumu kötü gençleri barındırıp burs veriyor ve karşılık olarak kendi ideolojisini benimsemesini istiyor.fetullah gülen'in bu tutumu nasıl yanlış ise türkan saylanın'ki de yanlış; ama insan benimsediği ideolojiye göre kendi tarafında olanı hep savunuyor.iki tarafı da karşıma aldım; ama gerçek bu, birileri üzülmesin diye bildiğim doğrulardan vazgeçecek değilim.
Cahil insanlar için Türkiye'nin kurtarıcısıdır.
türk milletini sadece fettullahçı kitle olarak varsayarsanız doğrudur. ama gerçek böyle olmadığından sadedce fettullahçılar arasında geçerli olan bir yargıdır.ah be türkan hanım sen de amerikada otursan sen de oradan türkiyedeki cemaatini yönetsen bir hiç olmazdın.ama sen tam tersini tercih ettin yılmadın çalıştın.
türk milletini kendi gözü olarak gören yazar serzenişi.
hangi türk milleti denilesi tespittir. türk milleti'ni ne sanıyorsunuz lan siz? sadrazam peşkeşçisi, gerici kafalar olan türkler mi? onlar geride kaldı yavrum. hep şu sövdüğünüz batılılar varya, biz işte onlardanız. batılıyız. cumhuriyet'iz biz. hangi aşkın ızdırabını çekiyorsunuz amına koyim siz ya. oturduğunuz yerden bıkbık etmeyin.
hiç kelimesi yetersizdir. müslüman türk milletinin gözünde türkan saylan ademe mahkumdur.

erkek versiyonu için (bkz: mehmet haberal)

edit: entry haftanın en kötüsü listesinde liste başı da olsa gerçek gerçektir.

eee dit: ademe mahkum: yokluğa mahkum.
yardımlarının yüzde doksanını doğu kökenli kişilere yapmış, gazetelere şuraya buraya yansıyan birçok skandala imza atmış, atatürkçü falan olmayan bir kadın için doğru önermedir. sadece fetocular için değil neyin ne olduğunu bilen herkes için doğru önermedir.
güncel Önemli Başlıklar