**
yeni doğmuş bir bebeğin düşündüğü* olaydır, veya büyüyünce çocukluğuma döneceğim anlamında bir söz öbeğidir.
çocukluğunu doya doya yaşayamayan içinde hep ukteler kalan bir çocuğun şimdi geçti belki ama büyüyünce telafi edeceğim gibilerinden yakınmasıdır. yazıktır. kum saatinden düşen hiç bir kum tekrar yerine konmayacaktır zira.

ANNE BABASININ BOŞVERMiŞLiĞiNi YAPMAYACAKTIR ÇOCUGUNA. YEMINLER EDECEKTiR BÜYÜYÜNCEYE DAiR AMA O HEP ÇOCUK KALMAK iSTEYECEKTIR.

NE YAPSA iÇiNDEKi ÇOCUK RUH HEP BiR BEDEN KÜÇÜK GELECEKTiR KOCAMAN BEDENE. TERS DÜŞECEKTiR. OLMAZA SÜRÜKLEYECEKTiR.

(bkz: BIRAKIN COCUKLAR YASASIN)
(bkz: tersten gelsek dünyaya)
(bkz: ah keskem)
(bkz: büyümüş de küçülmüş)
büyüyünce palyaço olacağım diyen çocuğuma bakarken 'en azından bunu deseydin be annem' diyebileceğim söz öbeğidir.
büyüyünce çocuk olmak istiyorum. onun saf duygularını taşımak, onun bilmediği kötü davranışları ve onları ifade eden kin, kıskançlık, intikam gibi kelimeleri unutmak, sevdiklerimi beni semeseler bile bunu bilemeden sevmeye devam etmek, her sevdiğimi beni seviyor zannedip mutlı olabilmek, zayıflamak için uğraşmayıp aynalara küsmemek,seks amacıyla kandırılmaya çalışılmamak istiyorum.
tek derdimin arkadaşlarımla beraber ateri oynarken ilk "birim!" diyen olabilme uğraşı olmasını istiyorum.
ve büyüyüp istediğim tüm oyuncakları alabileceğim parayı kazanmak,ayrıca evimin sahibi olarak hangi saatte dışarı çıkabilip sokakta can yaktı oynayacağıma kendim karar verebilmek istiyorum.
büyüyünce saf,
büyüyünce mutlu,
büyüyünce özgür olmak istiyorum..
benjamin button'un söyleyip, gerçekleştirdiği hadise.
nedir çocuk diye sormuş bi insan. bazen çetrefilli bir dünyada ikinci planda kalmış bir seyirci, bazen sahnedeki başrolü hakkıyla ödeyen hayalgücü sınırsız uçsuz bucaksız deniz...belki savaşın ortasında belki enkaz yığınlarının arasında, mutlu olabilme kabiliyetine sahip bir insan...karın altından fışkırırcasına gülümsemeye yemin etmiş bir kardelen belki...
zaman bedenimizi eskitse de işte tam oralarda bi yerlerde bi çocuk tohumu atmalıyız toprağımıza. o tohum ki hayatın kahpeliğinden gem vurmadan kardelen olup açmalı herşeye inat.o tohum ki büyüyünce çocuk olacağım demeli bağıra bağıra..