bugün

Bir şeyi içine alma,sığdırma sınırı,kapsama gücü.
sığa..
(bkz: kondansatör)
elektrik yüklerini depo eden alternatif akım devre elemanına kondansatör denir.sığa da kondansatörün alabileceği yük miktarıdır.c=q/v ile formülize edilir.
Kapasite bir işletmenin belirli bir zaman dilimi içerisinde sahip olduğu öğelerin üretme yeteneklerini kullanarak, elde edebileceği istenen nitelikteki mal ve hizmet miktarıdır
harika bir ihtiyac molasi sarkisidir. dinlemek isteyenler myspace lerinden ulasabilir.

http://www.myspace.com/ihtiyacmolasi
insan için çok yükseklere çıkıp çok alçaklara inebilen kavram.

altı yıldır lisans eğitimi görüyorum. bu yıla kadar kafam buna basmıyor diyip kolaya kaçtığım ne ders ve ne branş varsa inanılmaz hızlı öğrenmeye başladım. çünkü motor sürekli çalışıyor. sike sike de olsa çalışıyor.

normal zamanda asgari 9 saat uyumayınca uyudum demiyordum. 4-5 gündür şanslıysam günde 1-4 saat arası uyuyabiliyorum. veya hiç uyumuyorum. ve buna rağmen her şey güzel gidiyor. cidden garip varlıklarız.
Sizce gerçekten insanlar için bir öğrenme kapasitesi var mı ? yoksa bütün olay çok ve doğru çalışmakla mı alakalı ?
Bir kaynağın belirli bir zaman aralığındaki iş üretme yeteneği olarak tanımlanır.