bugün

entry'ler (305)

akp nin yapmak zorunda oldukların anlatması

ufku dar yazar söylemi.
80 yıldır yapılması gerekenler kategorisine girmiyor muydu tüm bunlar ? neden yapılmadı, en azından alt yapısı neden oluşturulmadı? alışılmışın dışında görevlerini yerine getirdikleri için elbette övünmeleri gereken durumdur.

ünlü kürt düşünürler

Kürdün düşüneni de mi varmış sorusunu akıllara getirecek aslında olmayan düşünürlerdir.

hemşirelerin 4000 tl maaş alması

Aslı 3000 civarıdır. Özeldebu rakam 4-5 bine kadar Çıkabilir yerine göre.

7 haziran 2015 tarihinde akp nin döşeyeceği boru

Devletimin malını kim daha Çok dağıtabilir yarışına giren muhalefet varken, bunların ütopik olduğunu 3-4 yıllık vaatler olduğunu, projelerle bu ülkenin geleceğini vaat eden ak parti ipi rahat göğüsleyecektir.

rte örtülü ödenek paralarını ne yapıyor

devletin ifşa edilemeyecek operasyonlarda, uygulamalarda kullanacağı halka duyurulamayacak işlerde kullanılacak ödenektir.

mit de örtülü ödenek kullanan kurumların başında geliyor.
cumhurbaşkanlığı makamı da bunu kullanabilecek yerlerdir.
her şey duyurulmak zorunda değil.
gelişmiş ülkelerde bu tip şeyler sorgulanmaz bile.

şu ülke insanlarının hak ettiği böyle bir yönetim kesinlikle değil ama allah yüzümüze gülüyor.
chp layık bu nankörlüğe.

yapılmış en aptalca dalgınlık

kulağımda kulaklık annemle konuşurken tıklım tıklım dolu pastanenin cam kapısını açık varsayıp kafayla bodoslama girdim.
herkes gülmemek için kendini zor tutarken 'kasmayın gülün bu olan gerçekten çok komikti' diyerek durumu kurtarma yoluna gittiğim an.

ak parti nin oylarının yüzde 57 olması

anketlere köy kesiminin pek dahil olmaması durumundan ortaya çıkan tablodur. bilindiği üzere akp oylarının büyük kısmını kırsal kesimden toplamaktadır. kırsal kesiminde sosyal ortama diğerlerinden daha uzak olması bu sonucu ortaya çıkarmıştır. gerçeği yansıtmıyordur.

sözlükte kendi kendine konuşan yazarlar

kendisiyle konuşmamış, yalnızca arka arkaya ''tanım'' girmiş yazardır.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben sana hakkımı helal etmiyorum. zerresini etmiyorum. etmeyeceğim.

justin bieber

başarısı, başarısız ve tipsiz erkekler tarafından kıskanılan yıldız.

not: erkeğim.

gecenin şiiri

şimdi sen gidiyorsun ya...
giderken, ananı da al git.

aşk

nefret etsen de, ona lanet okumamaktır aşk, kıyamamaktır. sana yaşattığı üzücü her bir saniye karşılığında saatlerce dua edebilmektir aşk. o mutlu olsun demektir. dünyaları tek kalemde silebilecekken onun için, bir kalem pahasına seni sileni iyi dileklerle anmaktır aşk. sen beni mutlu etmesen de seni sevmek bana mutluluk getirdi deyip ona kızmamak için bahaneler aramaktır aşk. dudağının kenarında ki bene şarkılar yazıp şiirler okumaktır aşk. onun için ağlarken, yüzüne tebessüm çökmesidir aşk. efkarın birikip içine dolsa, içinden taşsa da kadere sitem etmeyip, onu sana bir süreliğine de olsa verdiği için şükredip, aldığını görmezden gelebilmektir aşk.

''ben bunu hak etmedim lan'' nidalarıyla içkini yudumlarken, sen öyle bir insansın ki böyle sevilmeyi hak edebildin diyebilmektir.

kadere isyan etmemektir deyip, ben bunu haketmedim diye eklemeye, düşündüklerinle uyguladıklarını ters düşmeye zorlayan, hissettiğin en boktan duygudur.

ben aşk denen illetin ta amını atasını sikeyimdir aşk.

ben bu yazıyı sana yazdım

seni aramaktan ben ne haldeyim.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=GpGWZMApkCw

sözlüğün satılığa çıkarılması

sözlüğün satılma olayıdır.

'' http://www.uludağsözlük.com '' şeklinde aratıldığında sözlüğün satışa çıkarıldığını gösteren bir sayfa çıkıyor.

var mı arttıran?

anneler yazar olsa alacağı nickler

terlikgücü.

arsenalin fenerbahçeyi aşağılaması

''rakibi küçümsemeyeceğiz'' diyerek aslında küçümsemişlerdir.

fenerbahçenin arsenali elemesi

fenerbahçenin şampiyonlar ligi ön elemesinde eşleştiği arsenal takımını çimlere gömme olayıdır. * yine uefanın oyunlarından biri arsenal fenerbahçe eşleşmesi.

arsenal bu yıl şamp. ligine çok önem veriyor. takımların arasından en güçlüsü arsenal. tıpkı ilk turda olduğu gibi fenerbahçenin rakibi en güçlü takım. bir türk ve bir galatasaraylı olarak türk takımına oynana bu oyunlardan dolayı fenerbahçenin eze eze galip gelmesini istiyorum.

haydi fenerbahçe.

arsenal fenerbahçe eşleşmesi için ne dediler

galatasaraylıyım ama bu duruma içlenmemek elde değil.

her iki turda da fenerbahçenin karşısına en zorlu rakipleri çıkardıar. uefa fenerbahçeyi istemiyor. en başından arsenal çıkacağını biliyordum.

fenerbahçeye oynanan oyun

an itibariyle aklıma düşen olaydır.

galatasaraylıyım ama fenerbahçeye az önce verilmeyen penaltı, hakemin pozisyona yakın olmasının da etkisiyle aklımda ''uefa fenerbahçeyi gerçekten istemiyor'' şeklinde bir düşünce meydana getirdi.

herkese her şeye karşı dik dur fenerbahçe, sahaya göm onları.

galatasarayla birlikte şampiyonlar liginde görmek istiyoruz seni.