1. 1.
  (bkz: izin vermedi yalnızlık) isimli bir solo albümü olan müthiş söz yazarı ve yorumcu. Mmm'lı sesiyle söylemeye başladığında içinizdeki o sakin romantik bir anda ayağa kalkıp her şeye yeniden göz atmanızı sağlayabilir. Sen hep belki dedin isimli bir şarkısı vardır ki.. işte o benim bittiğim şarkısıdır!
  5 ... ucuncayir666
 2. 2.
  cok iyi bir sarkı sozu yazarı.hakkında yazılan hemen her yazıda da belirtirler bunu ancak oyle yazalım oyle olsun diye yazılmamıstır bu.yalnızlıgınızda,buruklugunuzda dinlediginizde daha bir özdeslesirsiniz sanki.ayrıca bu kisi altıkırkbesten 'andıran otu'nu da yazmıstır.
  3 ... cutcut
 3. 3.
  kesmeseker 'kum' yaptıklarının doruk albümüdür. en duyulan sarkısı olan 'ne zaman gitti tren' de pelin batu piyona calmıstır.prodüktorlugunu grubun eski elemanı demirhan baylan yapmıstır.cenk taner deyince kesmeseker'le bir düsünür insan onu ki bu album yavas yavas eskimeye yuz tutarken c.t. adıyla andırır.
  3 ... cutcut
 4. 4.
  (bkz: eğ başını eğeceksen)
  3 ... vernon sullivan
 5. 5.
  sözleri ile beni benden alan sanatcı.sesi bozuk diyenlere burdan sesleniyorum onun sesi bu sarkılara çok iyi gidiyor.melankolik ruhumu bana getiren muzisyen.onu dinlemeyi çok seviyorum.

  iş sahibi olursun
  bir sevgili bulursun
  anahaber sana yeter günün birinde
  bir mucize beklersin sessiz evlerde
  törpülenir cesaretler zaman içinde
  evini kolay buldun yolda sordun
  vezirleri harcamışlar şahlarla mat oldun
  ne testler çözdük biz ne yanlışlar bulduk
  ne özetler okuduk da ne çoktan seçildik
  bu yalnızlar liginge hersene üst üste
  şampiyon olmuşuz da
  kupalara doymuşuz da
  üstelik tanışmışız da bir kadıköy aksamında
  gidebilirmiyiz dersin buradan uzaklara....
  7 ... jagatai
 6. 6.
  kuleli askeri lisesi'ni bırakıp müziği seçecek kadar müziğe aşık,hala doğduğu şehre * * göndermeler yapan,kesmeşeker'in yeni albümünü oluşturma aşamasında olan,az insanın tanıdığı;ama kesmeşeker seğircisi kaç değil kimdirlafıyla bile aslında ne olduğunu kanıtlamış müzisyen,sanatçı.
  3 ... ucuncayir666
 7. 7.
  kadıköyde yürürken görülebilecek kişilerden biridir.. sessiz, kendi halinde ve alçakgönüllüdür.. tıpkı yaptığı müzik gibidir.. solo albümü inanılmaz sakin ve dinlenilesidir..
  5 ... janis joplin
 8. 8.
  yalnızlık,elde edememak ve birazda kaderci tavrı*ile insanı hüzünlendiren, buna paralel olarakta edebi yönüde oldukça ağır basan gitar üstadı.
  ''havalar soğumadan gel
  ne gaz alacak param var ne de odun''
  6 ... berbay
 9. 9.
  günümüzün en büyük kent ozanlarından biridir.
  8 ... electronica
 10. 10.
  az konuşan, sakin duran şeker insan. alışılması zorunlulaşan 'ünlü' egolarından-kaprislerinden hiçbirini bulundurmayan,uçsuz bucaksız azınlığa değer verdiğini belli eden iyi kişi.
  4 ... cutcut