bugün

ankaralı punk grubumuz, tekrar biraraya gelirler mi bilinmez ama geride iyi ve sıkı albümler bırakmışlardır.
1983 te ankara'da kurulan punk rock gurubu.wory zover,rules 4 fools,hershey yolunda albümlerini çıkardıktan sonra yalan olmuş ve dağılmışlardır.Zamane gençliğinin bihaber olduğu gruptur.
Princess şarkısı ile ünlü olan grup. elim cebimde ve sen de güzel şarkılarındandır.
yıllar sonra tekrar dinlediğimde kaydın kalitesizliğine rağmen bir çok anımı depreştirerek "oeaaaaah" niadalarıyla kafa sallamamı sağlayan "ayaklarım zincir, dört bir yanım duvar, elim cebimde cebim delik, elimde ne var?" dörtlüğüyle beni bendin almış gruptur.
albümlerini bulmak neredeyse imkansız olan Türkiye'de o dönemde kurulmuş en iyi gruplardan biridir. Fen lisesinde tanışan elemanların dördünün birden Hacettepe Tıp Fakültesini kazanmasıyla gruba ad olarak Dr. Skull seçilmiştir.

Zamanında Güven Erkin Erkal bu grup için bir saygı albümü yapmayı düşünüyordu. Ne oldu şu an için bilmiyorum ama tüm albümleri * bende mevcut.
punk rock olduğu kadar progressive rock'a da uzanan oldukça ilginç bir stilleri vardır. ilk isimleri skull'dır. hepsi tıp fakültesini kazanınca başına dr. de eklenmiştir. grup dağaldıktan sonra süper davulcuları alper "kara kedi" adlı başka bir grupla çalışmaya devam etmiştir.
türkiye nin sahip oldugu en iyi gruplarindandı bir zamanlar. rules 4 fools albümünde dandik bir sarkilari olmamasiyla beraber, rock the school roll the teacher adli parçalariyla lise yillarinin vazgeçilmez gruplarindan biriydi. grubun dagilmasiyla depresyona giren tanidiklarimda olmustur.
(bkz: elim cebimde)
herşey yolunda albümündeki "sen" parçası ilk dinleyende sevgiliye yazılmış romantik bir parça intibası bırakırken, parçanın sonunda aslında bunun sıçılan dışkıya yazıldığı farkedilir. dumur açısından da, müzikal açıdan da süper parçadır.

ayrıca elim cebimde adlı parça da tekerleme olup yurdun dörtbir yanını dolaşmıştır.*
vehbi isimli bir maskota sahip gruptur. vehpi kırmızı punk saçları olan bir kafatası idi. Grubun albümleri nette bulunmaktadır.
yeniden birleşseler ortalığı .mına koyacak gruptur.
Youtube'da videoları yayınlanmış olan eski bir Türk grubudur.

Gate of Brandenburg

http://www.youtube.com/watch?v=Ug2pJldbWSM&feature=related

No Time to Waste

http://www.youtube.com/wa...gFRQY&feature=related

Elim Cebimde Hershey Yolunda (1994)

http://www.youtube.com/wa...xiE2M&feature=related
Her Türk Rockerinin Türkiye'de Rockın nerelerden bugüne geldiğini görmesi açısından çok önemli bir gruptur. Dr.Skull döneminin diğer önemli grupları olan Whisky, Badluck, Akbaba, Pentagram, Metafor, Metallium, Lords, Pegasus, Devil, Kronik ( ve şuan aklımıza gelmeyen onlarcası) Çok zort şartlarda müziklerini icra ettiler.
çok iddialı olabilir ama gerçekten türkiye den çıkmış en iyi, en eğlenceli, en zeki, en komik, en progresif metal grubtur. karşıt görüşlüleri en azından dövmeye çalışırım. gerekirse dayak yemeye de razıyım.
1989 bursa konserlerine ankara dan bir sürü fanının gelip daktır skaaaal!!!, daktır skaaaal!!!, diye bağırdıklarını gördüğümde safi sübyan olan şahsımı göt eden gruptur. bildiğim kadarıyla ilk isimleri skull idi. grup elemanlarının anlaşmışcasında üniversite çeşitli tıp fakültelerini kazandıktan sonra grubun isminin başına dr sıfatını getirmişlerdir. bu müstesna bilgileri bir zamanlar kankam olan grubun davulcusunun kardeşinden almışımdır. soyadları yarangümeli idi hatta.
türkiye nin iron maiden ı, türkiye nin sex pistols u, türkiye nin metallica sı, türkiye den çıkmış ve malesef türkiye de sıkışmış en büyük grubtur kendileri, hele şunu izleyen her metalci karşıma çıksın. sözün bittiği yer için bakınız:
http://www.youtube.com/watch?v=RF8ZQljlooI
way home, uzakta, yasamak istiyorum, elim cebimde ve daha fazlasını yapabilmiş, eski toprakların grubudur. şu aralar hayranları dönmeleri için yapmadıklarını bırakmıyorlar. umarım bir şekilde, günün birinde en azından bir defa canlı dinleyebilmemiz için dönerler.
türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi rock grubudur. tekrar bir arada olmaları dileğiyle..
2008 Aralık ayı itibari ile Türkiye'de yerini doldurabilmiş herhangibir başka grubun çıkmadığı, ingilizce şarkı isimlerinde zekice kelime oyunları yapan süper Türk Rock Grubu...
(bkz: metal on metal)
bugün trt3'de adına özel program yapılan gruptur. bahsi geçen programda söylenildiğine göre solisti 2001 yılında trafik kazasından ölmüştür
Dr. Skull 1983 yılında Ankara'da kurulan heavy metal gurubudur. Toplam üç stüdyo albümleri vardır. Grup dağılmış durumdadır.

Grup birçok müzik türünden etkilenmiş ancak temelde heavy metal yapmıştır. Şarkılarında; savaş, insanlığın bozulması gibi toplumsal konulara değinilmiştir.
Grubun ilk adı Ankara Fen Lisesi yıllarında yalnızca Skull idi. Ancak grubun dört elemanı da tıp fakültesine girince grubun adı Dr. Skull olarak değiştirilmiştir.
Maskotları Vehbi adını verdikleri bir kurukafaydı.
Grubun davulcusu Alper Yarangümeli hala Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde göz hekimi olarak çalışmaktadır.
Grubun bassçısı Musti, Haccettepe Üniversitesi Preventif Onkoloji Bölümünde doçenttir.
Murat Baştepe, Amerika'da endokrinologdur.
Ersöz, Ankara FTR Hastanesi'nde çalışmaktadır.
internetin filan olmadığı yüzyıllar öncesinde kurulmuş ama memleketi sallamış bir gruptur.

harbi sağlam müzik yapan bu herifler malesef memleketimize bir kaç gömlek fazla müzik yapmıştır.

wory zower albumleri biraz daha heavy metal tarzındadır ve feci şekilde dinlenilmesi gereken

bir kaset'tir*.
adam üşenmemiş, bokuna şarkı yazmış arkadaş. keşke yeniden albüm çıkarsalar grubu.
http://www.youtube.com/watch?v=vt-VLya7PM0&feature=related
Türkiye'nin tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi grubudur. Rools 4 fools'un üzerine daha albüm yapılmamıştır belki de hiç yapılamayacaktır, bir Ankara'lı olarak grubun tekrar toplanmasını, albümler yapmasını ve konserlerini dört gözle bekliyorum.