bugün

entry'ler (136)

28gündür çözülemeyen turkcell superonline rezaleti

öncelikle merhaba,bu başlığı açma sebebim benim başıma gelenlerin başka insanların başına gelmemesi ve bir nebzede olsa sesimi duyurabilmek çünkü değişik bir çok platformda denedim ama başaramadım.
yaklaşık 1 ay önce işyerime turkcell superonline saha elemanı 2 şahıs geldi.
hatlarla ilgili bilgi vermek istediklerini söylediler.ben de insani bir davranış göstererek çoğu kişinin kapıdan kovduğu bu arkadaşları buyur ettim.
bu arada işyerimde 1 sabit hat kullanıyorum ve internetsiz.
bana kullandığım hatta çok para ödediğimi hattımı süperonline taşıyabileceklerini ve ek olarak limitsiz internet vereceklerini ve sadece 20 tl civarında ekstra bir konuşma paketi ücreti ödeyeceğimi söylediler yani internet ücreti bana 20 tlye mal olacaktı.
uygun gördüm ve kabul ettim.
1 hafta sonra süperonline internet kurulumu için geldiler ve internet bağlantısını yaptılar gelen arkadaş 2-3 gün içinde telefonumun açılacağını söyledi.3.günün sonunda açılmadığı için aradım ve şok oldum.bana yalın internet aboneliği yapıldığını ve telefon talebim olmadığını söylediler.böyle bir saçmalık olabilir mi? ben bu şekilde internet düşünsem pek ala turk telekomdan alabilirdim bu hizmeti.hemen müşteri hizmetleri kanalından şikeyet kaydı oluşturdum tarih 03/10/2019.akabinde defalarca bana bu işlemi yapan saha elemanını aramama rağmen açmadı.1 hafta sonra anca cevap aldım o arkadaş benim gibi bir çok insana yalan yanlış işlemler yaparak mağdur etmiş sırf kotasını doldurabilmek için ve işten ayrılmış.28 gündür işyerimde telefonum çalışmıyor.ticari kayıp yaşıyorum ve 28 gündür müşteri hizmetleri papağan gibi aynı şeyleri söylüyor aciliyetini bildirdik!
turkcell ceo suna kadar sosyal medyadan yazmama rağmen bir cevap alamadım. belki 50 defa 50 farklı temsilciyle görüşmeme rağmen sonuç alamadım.ne yapacağımı bilmiyorum. sizden ricam başlık yukarda kalırsa belki sorunum çözülür, ekşide üyeliği olan varsa oradan da sesimi duyurmam için yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler saygılar...

tuvalete 5000 tl düşüren yaşlı teyze

arkadaşlar destek bekliyoruz belki birilerine ulaşırız.

tuvalete 5000 tl düşüren yaşlı teyze

Arkadaşlar şu başlığı lütfen yukarda tutalim.

tuvalete 5000 tl düşüren yaşlı teyze

Arkadaşlar bugün şahit olduğum ve çok üzüldüğüm bir olayı sizlere anlatmak istiyorum istanbul Bahçelievler'de tesisatçı bir tanıdığımız in dükkanının önünde otururken yan apartmanda oturan teyze ve amca geldi bir problemleri olduğunu çekinerek söylediler tesisatçı usta problemi sordu.teyze tüm birikimi olan posete sarılı 5000 TL paralarını tuvalete düşürdüğünü ve sifonu çektiğini bunu sonradan farkettigini söyledi usta klozeti soktu belki içinde ki kanalda kalmıştır diye baktı daha sonra rogara giden borulara baktı orada da yoktu teyzenin haline çok üzüldüm elimden gelen birşey olsa orada teyzenin mağduriyetini gidermek isterdim çok ağladı kirada oturduklarını söyledi ne yapacağım ben gibi yakarislari çaresizliğini gözler önüne seriyordu.aklima bu sözlük mecrası geldi zaman zaman kendiminde katıldığı yardım organizasyonu gibi birşeyler yapamazmiyiz ben gerekirse yüzyüze isteyen arkadaşları görüştururum.fikirleri olan arkadaşlar veya eksisozluk gibi mecralarda üyeliği olan arkadaşlar birlikteliğe ihtiyacımız olan şu günlerde konuyu o mecralara taşırsa çok sevinirim sağlıcakla kalın.

şevket çoruh

içinin dışının bir olduğuna inandığım tiyatro oyuncusu, bundan 6-7 yıl önce bir fb-bjk maçı sonrası stattan çıktık iskeleye doğru yürüyoruz bir baktım adamın biri kafa güzel çevresine 8-10 kişi toplanmış elinde bira şişesi yere oturmuş fb yönetiminden başarısızlıktan dem vuruyor nasıl sinirli bir şeyler anlatıyor yaklaştım şevket çoruh...

hasan ali kaldırım ın 10 milyon tl dolandırılması

bu tip dolandırıcılık vakalarında dolandıran tarafı tebrik ediyorum yıl olmuş 2017 hala insanlar çalışmadan çabalamadan birşeylerin sahibi olmak istiyorlar; bir futbolcu düşünün 7 yaşından beri yağmur,kar,çamur demeden antrenmanlar/maçlar yaparak en azından 15 yıl cefa çekerek birazda şansının yardımı ile sefa sürecek bir hale geliyor sen kalk emek vermeden dahada zengin olmak için zincire gir hiçmi internete girip google saadet zinciri mağdurları yazmadın yozgattaki yozgatlılar kadar çok bu işin mağduru.

baruch spinoza

bir özgürlük düşünürüdür.insanın özgürleşmesinin,ancak aklını kullanıp kendini bilgilendirmesiyle mümkün olduğunu kabul eder.

starbucks

aynı zamanda gereksiz eleştirilere maruz kalan zincir kahve markasıdır.
1.si kaliteyi ucuza alamazsınız.
2.si marka olmanın bazı fiyat politikaları vardır(ben hayatımda marka olmuş bir firmanın muadili ürün veya hizmetlere göre uygun fiyatlı olduğunu görmedim; bu bi sokak kokareççisi de olsa böyledir istinye parkta bir restaurant olsada böyledir.
3.önemli olan az bilinirken veya meşhur değilken sunduğun kaliteyi marka olduğunda da devam ettirebilmek.
arkadaşlar son olarak aşağıda yazdığım şeyler gerçekten yanlış bilinen bir şeyi düzeltmek ve mantıklı düşündüğünüzde bana hak vereceğiniz bir anekdot.

-şimdi bu firmanın kahvelerinin pahalı olduğundan dem vuruluyor; doğru.
+Türkiye standartlarında kişisel reel gelire bakıldığında pahalı.
-ama şu yanlış 1 tl lık kahveyi 10 tl ye satıyorlar deniyor.
kıyas ettiğiniz kahve 3'ü 1 arada yanmış süt tozu 3.sınıf kahve ve paket fiyatı.(o bile bardak su hariç 0,75 kuruş bakkallarda) *
çay ocağında bile 3 tl den aşağı değil 3'ü 1 arada.

kıyas yapacaksanız kahve dünyası, gloria jeans, mado, gibi aynı kulvarda aynı avm lerde aynı standartlarda yarışan firmalar ile kıyas yapın.

başta dediğim gibi Türkiye standartları için Türk halkı için pahalı bir firma diyebilirsiniz fakat 1 tl lik kahveyi 10 tl ye satıyorlar demeniz ağır ve haksız bir eleştiri olur.

starbucks

belki bilmeyen arkadaşlar vardır.cep telefonlarınıza starbucks uygulamasını indirdiğiniz vakit size bir adet ikram kahve veriyor.
bilginize...

emi

bu aralar beni benden alandır.

öldürüleceğini söyleyen donanımhaber üyesi

Türkiye'de sesini çıkartabildiğin kadar varsın demişti bir kişi yaşadığı tecrübelermiş meğer bunu söyleten şimdide öyle bir olayla karşı karşıyayız insanlar kendi başına gelmeyen bir olayı dalga konusu,eğlence konusu yapıyor bu site dahil bir çok sözlük ve forum sitelerinde al bir tüfek vur,evini taşı gibi reelden uzak çözümleyici değil zeka altı sonucu düşünülmeyen boş yorumlar yapılıyor. bir gün arabanı neden buraya bıraktın,neden yan baktın,bu şehri terk et,haraç ver,şöyle yap böyle yap gibi bir tehdit aldığınızda %100 bu olayla empati kuracağınıza eminim tek gayemiz benzer olaylar hiç hak etmeyen kişilerin başına gelmemesi ve mağdur edilmemesi umarım arkadaşımızın sorunu çözüm bulur hak ettiği huzurlu ortamına kavuşur.

öldürüleceğini söyleyen donanımhaber üyesi

arkadaşlar benzer olayı yaşadığımız için empati kuruyorum arkadaş kesinlikle doğru söylüyor başına gelen olayı ve emniyet yetkililerimizin kendisine karşı gösterdikleri tutum için yanlarında olmamama rağmen söylediklerinin altına imzamı atarım.
artık gerçek anlamda insanı çaresiz durumda hissettiriyor şuan ki durum.hayatında kavga dahi etmemiş insan böyle zorba,her şeyini kaybetmiş madde bağımlısı mahluklar yüzünden illa başını belaya sokup hayatını mı karartsın? herkes rezidansta oturup cam binadaki iş kulelerinde çalışmıyor...

saç dökülmesi

20 li yaşlardan sonra bir hayli gözle görülür şekilde artan olaydır piyasada bulunan şampuanlar saç kremleri kürler ampüller vesaire sadece sektörel tuzaktır giden saçı kurtarmaz iş birde ırsi dedikleri gibi babadan gelen birşeyse hepsi dökülür dökülme tamamlanır sonra ektirilir kafaya takmaya hiç gerek yok üzülmeyin arkadaşlar.

öldürüleceğini söyleyen donanımhaber üyesi

gayet ciddi bir konu duyarlılığımızı gösterelim.

öldürüleceğini söyleyen donanımhaber üyesi

arkadaşlar merhaba bundan bir süre önce başımıza gelen bir olay vardır daha doğrusu musallat olan hapçı müptezel sabıkalı bir tip bu başlık altında yazmıştım (#36521921) hukuki olarak çözülmedi fakat şuan için bu sıkıntıdan kurtulduk yani kolluk güçlerimiz bizlere bir çözüm üretemedi.
bugün internette dolaşırken başlıkta yazdığım gibi bir olaya denk geldim benzer psikopatlar bir vatandaşımıza musallat olmuşlar ve adamcağız psikolojik olarak sıkıntıda devletten gereken yardımı göremiyor aynı zamanda olayın içinde kurşunlanma bile var duyarlılık gösterip bu olayı sosyal mecrada paylaşmalıyız.
bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyelim o yılan bir sonraki sefer kesinlikle bize de dokunuyor.

olayın kaynağı ~~https://forum.donanimhabe...ulmek-uzereyim--126402933

ders çalışmak

aöf kamu yönetimi 4.sınıftayım altan ders olduğu için bu sene sadece 3 ders verdi sistem ilk sınavlar berbat finallere 2 hafta kaldı ders özetleri sipariş ettim konular uzun diye amma velakin canım hiç çalışmak istemiyor fikri,tavsiyesi olan mesaj kutumu kırmızı yaparsa sevinirim...

anne sözleri

kalın giyin, yoğurt ye,süt iç,gecikme; hatta halısaha macında cok koşma sen kaleye geç * canım annem...

istanbul da önlem alınamayan psikopat vakası

evet bu psikopat hala dışarda ve hala tehdit ediyor şimdi de bize bulunduğumuz işyerini bosaltin diyor tehdit ve tahrik ediyor tahrikleri duymazdan geliyoruz fiziki olarak herhangi bir müdahalesinde tabiki kendimizi koruyacagiz sizce şimdi polisi aramalimiyiz yoksa direk gidip emniyete şikayette mı bulunmaliyiz mahallede 15-20 kişi buluruz şikayetçi olacak ama polis gelip uyarıda bulunuyor veya alsa bile akşamına geri bırakıyor geri salindiginda gelip zarar vermeyeceğinin garantisi yok!

istanbul da önlem alınamayan psikopat vakası

arkadaşlar dediğim gibi herkese sıra sıra sarıyor düşman görüyordu şimdide bize sardı tehditler vs... ne yapmak lazım hukiki ve çabuk işleyecek tanıdığı olan bildiği yol olan varsa sevinirim.

istanbul da önlem alınamayan psikopat vakası

Hala müdahale yok bildiğini okumaya devam ediyor yaraladığı insanlar şikayetçi olmasına rağmen dışarda dolaşıyor , sanırım raporu var raporu olması suç islediginde dışarıya elini kolunu sallayarak çıkmasına sebepmidir eğer öyle ise raporu var diyelim belki yarın birisini öldürecek o zaman mı müdahale edilecek böyle durumdaki hasta insanlara daha fazla dikkat edilmeli ortaya bırakılmamalı !