bugün

arkadaşlar öncelikle merhaba iş yerimin olduğu semtte bir psikopat var bir dükkanı zapt etmiş 1 kaç yıldır kira ödemiyor çevredeki esnaflara komşulara kafayı takmış günü gününü tutmuyor 2 kişiyi bıçakla yaraladığına 2 kişinin evinin camını kırdığına 5-6 kişiyle kavga ettiğine dükkan camı kırdığına şahit oldum adam olayı yapıyor polisler geliyor karakola götürüyorlar akşam tekrar mahallede madde kullanıyor sanırım ağır şeyler içiyor kendinde değil kendi kendine konuşup bugün iyi olduğu insanla yarın kanlı bıçaklı oluyor sen hiç muhatap olmasan bile geliyor sana zararı dokunuyor her şeye müdahale ediyor bağırarak insanlara ağza alınmayacak küfürler ediyor emniyette dosyası çok kabarık olduğuna eminim bu adama kim dur diyecek ya adam yaralıyor akşamına yaraladığı yere tekrardan geliyor insanların can güvenliği yok bu durumda ne yapılabilir emniyet yetersiz kalıyor hukuki bilgisi konuya vakıf olan arkadaşlardan fikir talep ediyorum?
Laleli esnafını halleden irlandalı boksör turisti çağırın bence.
arkadaşlar olay ciddi bu başlık altında her gün yaptığı olayları yazacağım 20 dakika önce bir kişiye daha saldırdı fiziki olarak adam esnaf, adama tehditler küfürler savuruyor gel beni vur senin karını kızını vs... gerçekten ağza alınmayacak laflar karşısındaki insanı tahrik ediyor tamam kendisi her şeyini kaybetmiş her şeyi göze almış tabiri caizse gözü dönmüş olay kötü sonuçlanacak hiç suçu günahı olmayan birisine sebep olacak...
artık moda olan bana dokunmayan yılan bin yaşasın mottosunu kabul eden milletimiz için gerçekleşen vakadır.

bunun tersi için metroda küfür eden ve dayak yiyen alkoliği izleyebilirsiniz ya da yine son zamanda şu uçakta topluca dövülen bi eleman vardı. yapılması gereken budur. haklı bir davada birlik olmak.

ama hakikaten birlik olmak. bu aynı zamanda insanlar arasında doğru davranışı destekleyecektir.
Günlerden bir gün, birisi gelir, ona da laf atar. Kavga çıkartır. Hah, o daha delidir, gözünü karartmayı bırak, gözünü yerinden çıkartmıştır. Çeker vurur. Leşi de mahalleye kalır.

Kaç kez bu tür vakalara denk geldiysem, hiçbirinde de emniyet bir halt yapmadı. Sonunda bu kabadayı geçinen zırtapozlardan daha zırtapoz biri hesabını kendisi kesti. Gitti.

Edit: bizim sokakta bir tane çığırtkan, manyak bir kadın vardı. Yolda geçene bile ana avrat küfür eder, kafasına cam şişe atardı. Kaç kez polis geldi. Bunu Kaç kez hastaneye yolladılar. Hiçbir şey. Sonra Bir gece gelip evini taradılar. Korktu mu NE oldu. Taşındı. Biz de kurtulduk.
Arkadaşlar işin özü şu;
Deli ile deli olunmuyor. Toplaşıp dövsen bu sefer de adamdan sayarlar, cezayı sana keserler. Hani dirisi beş para etmez, ölüsüne güç yetmez demiş ya atalar. Daha da fenası iyileşir, hırslanır. Tenhada kıstırır. Bıçaklar. Bu tip insanlar böyle. Maalesef turkiye cumhuriyeti'nde can güvenliğimiz de olmadıgından iş yine başka bir deliye kalıyor.

Bu arada, polis alıp alıp bırakıyorsa kesinlikle raporu vardır.
hayvana hayvanca muamele edeceksiniz o zaman. koca mahalle esnafısınız madem, toplanacaksınız 10-15 kişi. patates çuvalı kıvamına gelene kadar kemiklerini ince ince kıracaksınız. dükkanının büyük eşyalarını kırıp küçük olanları da g.tüne sokacaksınız.

hayvan insan dilinden anlamıyorsa kendi dilinden konuşmak lazım.

ben yaptım. işe yarıyor. kesin bilgi yayalım.
arkadaşlar bende dediğinize hak veriyorum kesinlikle bana dokunmayan yılan bin yaşamasın! fakat ben ortaya atılsam arkamdan atılacak onlarca kişi yok birbirine bağlı bir yer değil mahalle havası yok dediğim yerde ayrıca karşımızdaki adamın akli melekeleri üzerinde değil yani akli dengesi bozuk şiddet eğilimli uyuşturucu bağımlısı psikopat mahalleye yeni gelmiş birisi değil 30 yıldır buralarda kaldı ki daha öncede belirttim polis suç işlediği için alıyor ve bırakıyor bırakma sebebi nedir en ufak bir fikrim yok emniyetin insanlara tehdit oluşturan birisine yaptırım uygulayamaması benim canımı sıkan!
Kardeş darpın kağıt üzerinde cezası olsa da fiilen yok yok o sizi dövse de yok siz onu dövseniz de yok o yüzden binin tepesine imanını gevretin iş kanuna kalırsa o iş yaş polis hallediyordu kötekle bu işleri eskiden karakolda CMUK da cmuk CMUK değişsin diye bir takım teröristlerin götünü kurtarmak için şubede analarını sikiyolar öttürüp itiraf ettiriyolar diye polis şiddeti var ayağına yaygara yapıp meclisteki sempatizan milletvekilleri sayesinde polisin de haysiyetini bitirdiler vatandaşın işi tüm allaha kaldı..
Toplanıp sikmeye gidelim bence agalar. Hem değişik bir şeyler yapmış oluruz. Oradan da birer çay içer dağılırız.

Edit: fena fikir değil aslında ha.
arkadaşlar ortak kanı toplanın dövün! fakat şöyle bir şey var dediğim yerde 8-10 kişi esnaf birleşip karşı gelme tutumu göstermeyecektir kaldı ki bu adamı gittin dövdün veya dövdünüz bitmez ki adam her şeyini kaybetmiş kendi kendine konuşup kafasında kurup zarar veriyor sen bugün dövdün bu kesinlikle yanına bırakmaz kesinlikle sana zarar verir ben 25-26 yaşındayım daha hayatımın başındayım kaybedeceğim çok şey var ki çoğu insan öyle çoluğu çocuğu olan bu işe girmez. inşallah kısa zamanda polis müdahale eder hapse veya hastaneye gönderir...
Sen bugün karşı gelmezsen daha uzun süre zarar verir.

Bu orospu çocuğundan kurtulmak istiyorsan birşeyleri göze alacan.

Esnaf sana yardım etmiyorsa akrabalarından arkadaşlarından 3-5 kişi bulucan. Fazla kalabalığa da gerek yok. Çekecen tenha kamera olmayan biryere. Dövecen.

Ama öyle bir dövecen ki iyleştği zaman topal yürüyecek.

Kafasında odun kırın bakim o zaman yapabiliyormu.

Ayrıca kafası keşkende yapmamak gerek bunu. Kafası sağlamken dövün ki iliklerinde hissetsin acıyı. Nacizane tavsiyem budur.

Bugün küfür eder bıçaklar yarın öldürür. Henüz vakit erkenken cezası verilmeli itin.
valla böyle vakaları o kadar çok gördüm ki!

lise yıllarımda benimle aynı yaşlarda bir manyak vardı, kendi mahallemde değil ama yakın bir mahallede her önüne geleni dövüyor, vuruyor, parasını alıyor vs. bir gün bitane çocuğu dövdü, çocuğun dayısı geldi öldürdü geçti. adam hiç yoktan yere böyle bir piç yüzünden katil oldu.

yine böyle önüne gelene musallat olan birisini dağa kaldırıp, kafasına sıkıp öldürdüler. hadi bu olayda öldürenler de iyi bok değildi de biri cezaevine biri mezara 2 pislikten kurtuldun ama diğerinde adam hiç yoktan katil oldu.
mahalleliyi toplayın hastanelik olacak kadar dövün, iyileştikçe bir daha. ta ki bıkana kadar.
yersen başganlık sisteminde bunların hiçbirisi kalmayacak işte. madem evet verdiniz, 2 sene daha sıkın dişinizi !
arkadaşlar artık şuna kesinlikle inandım ülkemizde ne yazık ki can güvenliğimiz yokmuş belki bu anlattığım olay insan hayatı yaşam özgürlüğü ön planda olan bir ülkede yaşansa hemen çözüm bulunurdu ama gel gör ki sözlükteki genel kanıda o bizim ülkemizde devlet eli ile bu biraz geç tecelli ediyor insanlar kendi sıkıntılarını kendi çözmeye çalışıyor ama bu çözümde ne yazık ki suçsuz ve günahsız masum bir insan zarar görüyor!
Sen psikopat isen biz şizofreniz ulan diyecek mahallenin ortasında 10 kişi çembere alacaksınız. 5 kişide beyzbol sopası 2 kişide demir çubuk 1 kişide deri kayış 1 kişide bir kova su son bir kişide ise ince kablo olacak. Evvela ince kablo ile vücudun açık noktaları fosur fosur kabarana kadar bir güzel tozunu aldıktan sonra deri kayış ile kaba etlerini yumusatacaksınız. Eklem bölgelerine demir çubuklu arkadaş fizik tedavi uygulayacak ardından her bir beyzbol sopası olan mahalle sakinleri kafasından aşağı maşrapa ile şu döktükçe sopa ile gövdeye sırta ve kalçalara girişecekler yerde cenin pozisyonu aldığı vakit saçından kökünden sökercesine tutup kafasını asfalta sürterek tedavi sonlandırılacak bırak bir daha psikopat olmak artık mahalleli olmayacağına garanti veririm.
(bkz: linç)

kim vurduya göndermek lazım böylelerini.
eskiden bu tür olaylar için söylenen bir söz vardı burası dağ başı mı kardeşim diye...

nerede ? kiminle birlikte ? ne yer, ne içer bu adalet ?

koskoca bakanlar yasaya, bildiğin yasaya harfi harfiyen aykırı kararı onayıp destekliyor, sen gelmiş bi dağ ayısından nasıl kurtulmak için yardım arıyorsun.

malesef ki artık ülkenin her yeri dağ başı...

edit : imla
Hala müdahale yok bildiğini okumaya devam ediyor yaraladığı insanlar şikayetçi olmasına rağmen dışarda dolaşıyor , sanırım raporu var raporu olması suç islediginde dışarıya elini kolunu sallayarak çıkmasına sebepmidir eğer öyle ise raporu var diyelim belki yarın birisini öldürecek o zaman mı müdahale edilecek böyle durumdaki hasta insanlara daha fazla dikkat edilmeli ortaya bırakılmamalı !
Onca tavsiyeye rağmen hala mı önlem alamadınız mk ?

inandırıcılığı kalmamıştır nezdimde..
arkadaşlar dediğim gibi herkese sıra sıra sarıyor düşman görüyordu şimdide bize sardı tehditler vs... ne yapmak lazım hukiki ve çabuk işleyecek tanıdığı olan bildiği yol olan varsa sevinirim.
toplanın dövün amk bir adamla başa çıkamıyorsunuz nasıl mahalesiniz siz. evet.
dinsizin hakkından imansız gelecektir. o gün gelene kadar mümkün mertebe yolunuz uzak olsun böyle çakallardan. size çatarsa da yapacak pek bir şey yok sindirmesine müsaade etmemek gerekir.
Hala dövmediniz mi onu.

Ne yapsa yeridir amk.

O kadar adam bi deliden korkuyorsunuz
Olm yakında entry girdiğin bu telefonunu da çalıp parçalayacak artık bunları da yazamayacaksın, ne yapacaksan elini çabuk tut. *