bugün

entry'ler (256)

ömer hayyam

PERGEL

Sevgili, seninle ben pergel gibiyiz:
iki başımız var, bir tek bedenimiz.
Ne kadar dönersem döneyim çevrende:
Er geç baş başa verecek değil miyiz?

aşk sevişmek değil birlikte uyuyabilmektir

"sevişmeden uyumayalım" diyen sıla nın görüşü ile çatışabilecek bir önermedir.
Lakin bu önermenin doğruluk payının olması tercihimiz dahilindedir gene de unutulmamalıdır ki atalar "ateşle barut yanyana durmaz" demiştir.

how i met your mother

oyuncularından 2/5 i hamile olan dizidir. hamilelikten ötürü son bölümlerde lily nin olmaması gereğinden fazla yokluğunu hissetmemize neden olmuştur şimdi birde aynı dönemde robinin de hamile olduğunu düşünürsek dizi 3 sap silahşöre kalacak gibi gözükmektedir.
son bölümlerde sürekli oturuyor vaziyette olmaları ve bardan neredeyse tedin dışında kimsenin adımını atmaması dizinin yavaşlamış gibi gözükmesine neden olmaktadır. Dizinin bir an evvel bu sezonunun bitmesini ve yeni sezona doğurmuş lily ve robin ile ilk sezondaki hareketliliğini yakamasını diliyoruz.

kaygan zemin

E.S.E.K. Espri Standartları Enstitüsü Kurumundan çıkmış son yılların en eğlenceli ve keyifli tiyatro oyunudur.Guldururken, dusunurken sasirttiran, hadi canım sende dedirten, hayretlere dusurtturen, ilşkileri dönüp dolaşıp gene kadere bağlayan 2 perdelik kahkaha oyunu.

Başlangıç Yılı : 2008

Kadro :
Yazan & Yöneten : Uğur Uludağ
Oyuncular :
Yosi Mizrahi,
Yağmur Kaşifoğlu,
Hakan Bilgin,
Doğa Rutkay,
Murat Akkoyunlu,
Barış Ataş,
Koray Şahinbaş,
Funda Kurt

Oyun Hakkında :
Hiç bir komedi, sezona bu kadar iddialı başlamadı.

Espri Standartları Enstitüsü Kurumu'ndan yeni bir kahkaha bombası.

3. Türden Yakın ilişkiler, Tanrım Beni Baştan Yarat ve 27 Numara ile komediye getirdikleri boyutla adından sıkça söz ettiren ekibin, bu yeni oyununda yine eğlence sizleri bekliyor.

Karınızla, kocanızla, eski sevgilinizle, yeni sevgilinizle, sevgili adayınızla, çıktığınız çocukla, konuştuğunuz kızla, platoniğinizle, en yakın arkadaşınızla, onun sevgilisiyle, onun sevgilisinin diğer sevgilisiyle, en büyük aşkınızla, tek gecelik ilişkinizle; kısacası sevgiyi bir an olsun paylaşma gafletinde bulunduğunuz karşı cinsle ilişkilerinizi yeniden sorgulayacaksınız.

"Beraber eğlenemeyen insanlar, beraber bir gelecek kuramazlar."

essagan ala gazugu

masa dağıtıcısı olarak yer aldığım masada görevimi layıkıyla yerine getirirken sayemde mağdur olan sözlük yazarlarından birisidir kendisi.
görev herşeyden önce gelir üzgün müyüm kesinlikle hayır gene olsun gene yaparım. *

khasfest

bizim zamanımız da eften püften geçen ve bahar şenliği adı altında donmamıza sebep olan fakat zaman geçtikçe kendini yenilemesini bilmiş olan kadir has üniversitesi şenliklerine verilen isimdir.
Bu sene güzel geçeceğe benzer.
ayrıca organizasyonu düzenleyen ufuk ergin bey den dana yenilikçi organizsyonlar beklenmektedir.

melankolik

zirvelerin değişilmez yüzü, aranılan insan, sevecen kişilik, dost canılısı insan, vazgeçilmez sözlük yazarı.
her ne kadar son zirvede ayran içmeyip ayrı düşsekte uzaklardan da yetebilen bir insan olduğunu gösterdi. bu sefer çok fazla muhabbet edebilmek imkanı bulamasakta neşen ile gene keyfimizi yerine getirdin. allah yüzünden gülümsemeyi eksik etmesin.

bu arada kırılmadım da değil oje olayına bunu da yazdım kenara. *

sadik 2 dost 1 hayat 1 olum

zirvede benimle aynı masayı paylaşma azizliğine uğramış sözlük yazarıdır kendisi.
ben ortalığı yıkıp dökerken kendisi pısmış vaziyette izlemekteydi görmedim sanılmasın. *
yüzündeki endişeli bakış ile bu çilekli gazoz dalgasından ne zaman nasipleneceğim acaba? dercesine bakışlarını unutmak mümkün değil.
endişeye gerek yok bir daha ki zirvede yeni dalgalarla geleceğim. *

sultanfirardasenneredesin

zirvede tanıdığım ve sohbetinden keyif aldığım nadir insanlardan biridir. sana yaptım kıyağı da unutmaman gerekir kolaymı koca masa da sadece senin sigarayı heba etmemem. *
sırf senin için özel trigonemetrik hesaplama yaptım kıymetim bilene lütfen.
bir sonraki zirvede kesinlikle benimle aynı masada olmamayı tercih edecek olan sözlük yazarı olacağına inanıyorum. *

tu kaka bana

değerli winston marka sigarasını çilekli gazozuma buladığım şahsiyet.
fena mı oldu bak bedavadan çilekli winston içtin sayemde sana kalsa hep klasik hep klasik azıcık yaratı ol sözlük kişisi seni. *
bi daha ki zirveye söz limonlu olacak.*

faithful lover

masayı baştan aşağı silmene sebebiyet verdiğim için üzgünmüyüm kesinlikle hayır. *
kolay değil onca sözlük ahalisine takdim. sonuç işte böyle masayı al aşağı etmek oluyor.
bir daha ki zirve de mümkün olduğunca en uzak masayı istiyorum az hasarlı çıkmak için zirveden. *
yardımlarınız ile takdirimi kazandınız efendim ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.

yavuzum backs

birasının kokusuyla sarhoş olup sayesinde masayı bol çilekli gazoza bulandırtmış sözlük yazarı.
son dakika kaçar gibi gittik lakin yapacak bişey yoktu yeni gelenlere yer açmak lazım dimi ayakta kalmasınlar. *

carriye roxalina

an itibariyle beni sırtımdan vurmuş yazardır. *
yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. bir daha ki zirveye mexica dalgası yaratmayı planlıyorum. *

cok kastim 29 karakter rumuza

emeğine sağlık sözlük yazarı * * yalnız nickimi söylemedin diye kırılmadım da değil. sırf bu yüzden masayı al aşağı ettim bilmem gördün mü ama cümle sözlük yazarı şahittir. bir daha ki organizasyon da öğrenileceğini düşünmekteyim velhasıl-ı kelam öğrenilmezse bir daha da zirveye gelmem. *

por que por quein

yaptım gene olsun gene yaparım pişman değilim.
ayrıca yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır *
saygıdeğer zirveyi düzenleyen kişi * * nickimi bir türlü söyleyemediği için telaffuzu bana kaldı e halşyle kolay değil sözlük alemine takdim olmak o heyecanla ortalığı kasıp kavurdum.

hakan gündüz

sabah sabah murat kazanasmazla yaptığı kanka muhabbetleri ve uğur dündar ile yaptığı haber analizleri ile günüme aydınlık ve neşe kazandıran radyo d dj idir kendisi.
her iki sohbette de gayet başarılı akıcı dinlenesi fakat bazı kesimlere fena dokunduran söylemleri mevcuttur. *

slumdog millionaire

son derece izlenesi, ödülleri layıkıyla hak etmiş, kurgusu ve çocuk oyuncularıyla kendini daha da ispatlamış bir film.
hayatta hiçbir şeyin amaçsız sebepsiz yapılmadığını, kader diye adlandırdığımız olayların gün gelip karşımıza ne kaplar açabileceğini ve ne cevaplara örnek teşkil edeceğini ziyadesiyle göstermiştir.
ayrıca bir erkeğin ne olursa olsun sevdiğinden asla vazgeçemeyecek kadar güçlü duygulara sahip olduğunu ve ona ulaşmak için her fırsatı değerlendirebileceğini de ortaya koymuştur.

sevgilisi olmamasina ragmen gulebilen insan

hayatın sevgiliden ibaret olmadığını bilen, yaşamak, eğlenmek hayattan zevk almak için sevgiliye ihtiyacı olmadığını idrak edebilen kişidir.

mini etek giydiği halde ahlaktan bahseden kız

kafasını kapatıp poposunu açan kızlardan daha fazla namus bilinci içindedir. nitekim kafadaki örtüyü namus işareti olarak gören zihniyet unutmamalıdır ki önemli olan kafayı kapamak değildir.
zihniyet değişmediği sürece değil kafanı her yerini kapasan nasfiledir.
ne başı kapalılar gördük parklarda, bahçelerde, sinemalarda öpüşüp yiyişiyorlardı
ne imam hatipliler gördük altında bir karış eteği ile gezenden daha az namus timsalleriydiler.

sonuç olarak lay 2 metrelik bez parçasında değil omuzların üzerinde taşınan kafadadır anlayana tabi.

şarkılardan akılda kalan cümleler

güç içinden gelende.

(bkz: nil karaibrahimgil)