bugün

entry'ler (531)

mulholland dr

başından sonuna hiçbir şey anlamıyorum da, özellikle ilk sahneyi komple filmin hiçbir yerine oturtamıyorum. o adamlar bi daha hiç görünmüyorlar ki, filmin başında işleri ne. bu hayatta hiçbir şey anlamadığım halde bayıldığım tek film. onu da yapsa yapsa lynch yapardı zaten.

kürtlerin her biri matematik dehasıdır

kürtler matematik dehasıdır, zenciler sporda güçlüdür, çinliler seri üretimde harikadır, yahudiler hesaptan kitaptan iyi anlar, türkün aklı sonradan ama en önemlisi, genellemelerin hepsi genellemedir. faşistlik yapıcam diye saçmalamak nedir, onu da sonra anlatırım.

bir kadına söylenebilecek en ağır söz

"ağırsın"

her anlamda çok ağır laf.

milli güvenlik dersine askerin girmesi saçmalığı

bizim lisede de ingilizce derslerine din hocası giriyordu. daha az saçma değildi. bi derse selamın aleyküm diyerek bir derse good morning class diyerek giriyordu. bizim kayışlar zaten kopuktu da o kadında kişilik bölünmesi olmadıysa hayret.

yanaktan öperken yanlışlıkla dudaktan öpmek

bu arada bu başlığın fotografındaki adam da hiç yanlışlıkla dudağa girmiş gibi değil, biraz uğraşırsa yanlışlıkla yemek borusuna ulaşmaması için hiçbir neden yok gibi.

yanaktan öperken yanlışlıkla dudaktan öpmek

ben genelde milletin kulak memesini öpüyorum. hem ayıp hem tiksinç oluyor.

en pahalı yakıtı kullanıyoruz diye yırtınmak

dünyanın en pahalı benzinini almıyoruz, düzeltmek isterim, herkesin 3 kuruşa aldığı benzini biz 10 kuruşa alıyoruz. söğüşleniyoruz bildiğin. toplu taşımayı kullansam da ben bu söğüşlemeyi tukakalarım, ulusalcı değilsem de tukakalarım. birileri birilerinin üstünden semirirken oh ne güzel diyecek kadar mercimek beyinli değilim.

izmir in dağlarında ampuller açar

izmir dağlık bir şehir değil. alt bilgi olarak geçeyim dedim.

edit: bu sayede marşın doğrusunu bildiklerini de öğrenmiş olduk. tek çarpıtan ben değilmişim demek ki değil mi.

utanmadan erkek arkadaşının evinde kalan türk kızı

gecenin bi yarısı eve dönücem diye sokaklara dökülsün de onun bunun saldırısına, tecavüzüne mi uğrasın. bırakın istediği kişiye versin garibim.

kalbekonankucukkkelebek

kız değil de gay nicki gibi. pembe mi o kalp..

ırkçıların aşağılık kompleksli olması

ırkçılık sadece aşağılık kompleksiyle açıklanacak bir şey değil. bence çok daha ağır problemleri var onların. tedavi olmazlarsa psikopata bağlayacak tehlikeli yaratıklar onlar. kalpleri de kötü.

127 hours

her real story film gibi etkileyici bir film. gerçi hikaye zor ve ben izlemeye karar verdiğimde 127 saat boyunca aynı sahnede aynı şey için kasan bir insanı izleyerek ruhumu terbiye edeceğim sanıyordum ama aksine hikaye öyle güzel aktarılmış ki, insanı bir an bile sıkmıyor. özellikle aron ralstonın gördüğü imgeler çok güzel verilmiş. görüntüler muhteşem. müzikler de harika. ben ayıktım ama güzel kafayla daha da iyi gider film.

kürt bebeklerinin yüzündeki inanılmaz nur

bence din, dil, ırk farketmeksizin her bebeğin yüzü nurludur, taaa ki büyüyüp o masumiyeti kaybedip aha burda böyle başlıklar açacak, böyle entryler girecek kafaya gelene kadar.

audi q7 ye binip benzin zammını protesto etmek

kaliteyi seven herkes enayi yerine konmayı kabul edicek diye bir şey yoktur. benzine bu dünyada en yüksek rakamı ödeyen ülke vatandaşı biziz, zengin fakir herkesin bu söğüşlemeye karşı durması lazımdır.

kızları erkeklerin gözünde bitiren olaylar

ağda yaparlarken hiç rastgeldiniz mi bilmiyorum..

spider solitaire de kağıtların eksik çıkması

bazen en tatlı yerinde kitlenip kalınca şüphelendiğim durum. her zaman açılıyor da niye kırk yılda bir kitleniyor bu meret. kağıt çalıyor biri, belli.

gülben ergen in trt den ayda 400 bin tl alması

napıyor ki trt için. 400 bi tl haketmek için napılır ki trt için daha doğrusu. cidden bilmiyorum bak.

kız kardeşin bakire olmadığını söylemesi

hamile olduğunu bile söyledi bizimki. para toplayıp aldırdık. annemin ruhu bile duymadı.

birden fazla ulusal bayramın gereksiz olması

(bkz: tatilime dokunma)

yalan söylerken kendisini bile inandıran insan

şizofrendir. allah şifa versin.