bugün

bir gün geçmiyor ki bu durumu doğrulayan bir olay gerçekleşmesin. bu güzel insanların, normal bir insanın sayfalar harcadığı soruları akıldan çözdüğünü görmüş bir bünyeyim. en tembeli bile çok çalışkan bir türkün aldığı notu geçmektedir. öyleki kürt milleti bizi atatürk' ümüzün istediği çağdaş yaşama ulaştıracak tek millettir.
hayır değildir. gözlem sonucu bu yargıya vardım. çok sayıda kürt arkadaşım vardı ancak hiç birinin matematiği iyi değildi. genele vurmak pek de mantıklı değil ama söz konusu arkadaşların sayısı 50 civarında olunca pek mantıksız da değil.

edit: sözlükteki tüm kürt yurttaşlarım eksi oy vermiş sanırım.
Yangın merdivenine deprem merdiveni diyen level atlamış profesörleride mevcuttur
(bkz: kaldımı dohuzz)
yaptıkları çocuk sayısını görünce kısmen de olsa katıldığım önerme.
hayır, kara murat benim.
ama yaptıkları hesap hep bağdattan dönüyor.
ara ara benim de şahit olduğum doğru önerme çünkü gerçekten de diyarbakırlı bir arkadaşım okul birincisiydi diğer dersleri de çok iyiydi koca kafa derdik çekemediğimizden.
(bkz: olum gauss aslen şırnaklıymış ya)
ne dehası? askere karşı kullandığı silahın içindeki mermiyi hesaplama dehası mı?

-pkk haricindeki kürt kardeşlerimi tenzih ederim.-
- 2 kere 2 ?
+ devlet bize yardım etsin...
- bi durun aq.
matematiksel bilgilerini sadece mayın döşemekte kullanan dehalardır.
o da bir şey mi! türklerin hepsi de kuantum fizikçisi bu mantığa göre. kuantum fizikçileri de matematik dehalarının aklını alır demektir bu da.
(bkz: yeni başlayanlar için provokasyon)
her genellemenin hatalı olduğunu göz ardı eden önermedir.
matematik değil geometri dehasıdırlar. bir dönüm tarlaya 30 yıl, 50 kişi sıçarlar bokları birbirine değmez.
john nash'in kürt olduğu gerçeğiyle yüzleşmemize sebebiyet veren tespit.
(bkz: Alexis Lemaire nin intihar girişimi)
hee ya vücutlarındaki yoğun kıl dokusunu tek tek sayabiliyorlarmış .
zeka işte ne yaparsın .
şemame oynarken adımlarını sayabiliyorlar .

unutmadan birden ona kadar sayabiliyorlar .
hayretlerdeyiz adeta bu çağda bu gelişim , bilim adamlarının dikkatinde.
matematiği bilmem ama bir tanesi tam fizik dehası. Adam hiç dershaneye gitmeden uludağ fiziğe 2. olarak girdi. Yes-No nun ne demek olduğunu bilmeden girdiği Hazırlık sınıfını 1.lik le bitirdi. Niye odtüye gitmedin diye sorduğum zamanda o ne demek lan dedi bana. Şimdi 3. senesi, şu anda ışınlama ile alakalı ingilizce kitap okuyor arkadaş.

Not: Bu arkadaş bankamatikten para çekerken, ilk önce kartın sonrada paranın verildiğini bilmediği için sadece kartı alıp parayı vermedi diye parayı almadan çekip gitmiştir.
suçsuz esnafın ekmek parasını çarpan , provokatörlük denildiğinde o an toplanan , insanların yaşama hakkını tamamen bölen kesimden bahsediliyorsa , katılacağım bir önermedir. Çarpma , bölme , toplamada üstlerine yoktur gerçekten.
konu parasal ve demografik matematik ise doğru olan önermedir.
başlıktan yazarını anlamak bu kadar zor olmasa gerek.*

(bkz: her gün kürtleri öven yazar)
(bkz: hoca reis)
kürtlerin ( her biri ) matematik dehasıdır.
dağlarda mehmetçiğe kurşun sıkanlarınız, kaç kurşun yaktığını, kaç cana kıydığını hesaplaya hesaplaya prof oldular haklısın.
atış yaparken de trigonometriden yararlanıyorlardır hatta doğru söylüyosun.
kürtler matematik dehasıdır, zenciler sporda güçlüdür, çinliler seri üretimde harikadır, yahudiler hesaptan kitaptan iyi anlar, türkün aklı sonradan ama en önemlisi, genellemelerin hepsi genellemedir. faşistlik yapıcam diye saçmalamak nedir, onu da sonra anlatırım.