entry'ler (20)

alevi bir kıza aşık olmak

bkz. bir japona aşık oldum - atilla taş

2012 türkiye kupası şampiyonu beşiktaş

finale kalındıktan sonra yapılması daha soğru olacak önermedir. yoksa şuanda olunan gibi olunabilir, bkz. bjk nin elenmesi. öpüyorum.

ben bu yazıyı sana yazdım

herkesin yaşaması gereken şeylerden birini yaşadım.sen olmasaydın başkası olacaktı bunu yaşadığım.o yüzden kendini önemli hissetme.bana yaptıkların o kadar anlamsızdı ki,hiçbirine cevap bile vermedim,vermeyeceğim de.seni seven insanı basit birkaç haz için bırakman çok aşağılıyıcı.bütün yaptıklarından dolayı çok kötü günler yaşamış olabilirim, arada hala acı çekiyor olabilirim ama o kadar basitsin ki hiçbir düşünceme duyguma değmeyecek birisin. senden sonsuza kadar nefret edeceğim ve seni asla affetmeyeceğim.senle yaşamaktan başka bişey düşünmeyen birisi yerine seçtiğin o hayat seni ne zamana kadar mutlu edebilir?aldığın hazlar zaman zaman azalıp bitecek.birgün büyüdüğünde bunların hepsi için çok pişmanlık duyacaksın ve vicdan azabı çekeceksin.ama o zamanlarda ben yeniden sevebildiğim bir başkasıyla hayat paylaşıyor olacağım. senin şimdiki haberlerini duyduğumda inanamıyorum, nasıl bu kadar sığ olabiliyorsun? nasıl hayatında öyle insanlar olabiliyor? hala çocukça davranışlarda nasıl bulunuyorsun? bak yine unuttum ne kadar küçük olduğunu..
her insanın zayıf ve duygusal olduğu dönemlerde acısını çektiği biri vardır, sen de benim hayatım için o görevi yapıyosun sadece,farkında olmadan.zaten böyle şeyler de yaşamasam hayat çok güzel olurdu, o zaman da sıkıcı. beni üzen, hayatımda benim için çok değerli olan biri varken başkası yüzünden mutsuz olmak..
şimdi git ve bir kenarda öl.ya da yaşa.o çok sevdiğin arkadaşlarınla.

friends

başından kalkmadan birkaç gün izlenilebilen harika dizi.özellikle bunalım dönemlerinde çok iyi geliyor insana.
chandler bambaşkadır dizide, ama joey un artık kalıplaşmış cümleleri de efsanedir, are you doing ve düşünceli görünmek için çıkarma işlemi yapmak gibi..
bi milyon kere bile izlenilse güldürebilen espri ve oyunculara sahip dizi.

ilişki yalanları

arkadaş kalalım. (denilmek istenilen, sen yakınımda dur ben bakınıyım daha iyisini bulamazsam diye)
ara verelim. (denilmek istenilen, sen yakınımda dur ben bakınıyım daha iyisini bulamazsam diye)
uyuyodum. (aranılıp açmayınca, başkasıyla takılıyodum yerine söylenir)
sonuç olarak, istenilmeyen ilişkiyi daha iyisi bulunmaz belki diye devam ettirmek için söylenen sözlerdir.

house md

sevilen ve biten dizilerden olacaktır kendisi yakın zamanda. insan ilişkileri üzerinde durup, izleyenlerin kendilerinde çok şey bulabileceği harika dizi. mesela, house u kendime benzetmem gibi, ya da house un bana benzemesi.. bitme desem canım kalır mısın benimle?

minibüsten inerken şoföre teşekkür etmek

zaman zaman aklıma gelen sonradan noluyo napıyom ben diyip yapmadığım şey. bi de kolay gelsin diyesim var zor tutuyom kendimi.

evrimi kabul eden müslüman

evrimi kabul eden müslüman olamaz düşüncesinde olmayan insandır.

kızların bir kızda baktığı ilk yer

kıyafeti. bi kız diğer kızın kıyafetine bakıp fikir edinir, bunu giymeli bunu giymemeli diye. ne boş dimi..

aşktan kaçmaya çalışmak

ilişkisi varken başkasından hoşlanabilen birinin yaptığı iş,uğraş..

yalan dünya

müziğini çok sevdiğim dizidir. ayrıca; gülse birsel sadece yazsa belki daha iyi olur, oyanamıyor. olgun şimşek tek başına götürebilir diziyi. sıdıkanın annesi bu dizide pek vasat bırakılmış oysa ki gayet güzel terlik atabiliyodu, altan erkekli den hiçbi dizide haz edemedim, burda da aynı. açılay mıydı neydi bilmiyorum, siyah saçlı kadın çok korkunç görünüyor ve karakteri çok itici yazılmış. nurhayat karakteri süper ve oynayan kişi de iyi oynuyor. son olarak beyaz ın şaşkın halleri cuk oturmuş. izler miyim? bi milyon kere izlediğim friends bölümü varsa elimde direk friends izlerim, o yoksa bu diziyi izlerim.

işten ayrılmak

öncesi ve sonrasını iyi şekilde karşılaştırdıktan sonra yapılması gereken eylemdir. çok paralı,rahat,eğlenceli,fazla mesai ve 16 maaş gibi ne yapsak ta daha fazla para versekli,iş ortamı güzel olan bir iş yok! hiçbir zaman bunlardan 2 tanesinden fazlası bir işte bulunmaz.2 tanesi olan bi iş bulduktan sonra ayrılınabilir tabi. herkes patrona veya müdüre kafa atmak istediği için işten ayrılmayı düşünür, duygusal bir karar vermeyin, üzülürsünüz.

yetişkin olduğu halde eti cicibebe yiyen insan

özgür şef ve oktay ustanın tarifini bile bilmediği mükemmel mama uydurabilen ağzının tadını bilen insan. cici bebe + süt + pekmez + muz ile.

cevapsız çağrı aldığında hemen arayan tip

özlediği eski sevgiliden geldiğini düşünüp mutlu olan tiptir. özlediyse haklıdır bişey de denemez.

ayrılsak bile sadece beni sev diyen sevgili

zavallı ve ne istediğini bilmeyen eski sevgilidir. yazıktır.

buseterimkadıköyegelsinatesimizialsın

gol atılacağını bile bile bişiler yazıp kaşınan itici kıza verilen ağır cevaptır.

bir erkeğe söylenebilecek en ağır söz

beni eskisi kadar sevmiyosun.
kimle konuşuyodun.

somebody that i used to know

yaşanılanların iki taraf için ne kadar farklı yorumlandığını anlatan mükemmel şarkı.
bu ;arada sırada beraber olduğumuz günleri düşünüyorum ve
bu; arada sırada bana kazık attığın günleri düşünüyorum cümlelerinden de anlaşılacağı gibi..

kendisine laf atan erkeğe orospu çocuğu diyen kız

hakkını vermiştir denilecek kızdır aynı zamanda.

ilkokulda resim dersinden akılda kalanlar

hep aynı manzara resmi çizme girişiminde bulunmak. soldan sağa birkaç dağ, bu dağlardan sayfanın altına doğru uzanan br akarsu ve dağların arkasından yeni doğmaya çalışan güneş. bi de bu güneşin gözleri ve ağzı vardır o derece bi hayal gücü