bugün

Evrimi mantikli bulan müslümandır. (edit: ben değilim valla eksilemeyin)
allahın gücü sınırsız olduğundan pekala önce tek hücreli bir canlı yaratıp sonra bunu evrilte evrilte insanı ortaya çıkarmış olabilir evrime inanırım ama evrimde allahın icraatıdır. sadece düşünebilen canlılar allaha aittir diye bişey yokki her canlı cansız allahın mahsulüdür.
davardır. evet.
söyleyin ona islamın 33. versiyonu çıktı. yeni namaz şeklinin traileri youtubede var. cümlelerine inanan müslümandır.
Allah'ın canlı türlerini tek tek yoktan yaratmayıp, canlı türlerinin oluşacağı (evrimleşeceği) koşulları yoktan yarattığına inanan müslümandır.
(bkz: akıllı tasarım)
teoriyi ortaya adam dahi kendisini agnostik' olarak tanımlarken; aslında hak verilmesi gereken müslümandır.

lakin bunların üzerinden yüzyıldan fazla zaman geçmiş, evrim kendisini yenilemiştir.. bu mümin kardeşin kafasında bulunan tanrı iradesi ile gerçekleşmiş evrim üç beş dakika içerisinde çürütüleblir, yazık olur.
Tüm ilimlerin Allahın olduğunu kabul eden müslümandır.
havaya attığın taş yere düşer, bunun sebebi yerçekimidir. Yerçekimini Allah yaratmıştır.
Müslüman değildir. Muhtemelen satanist tir.
evrimi kabul eden müslüman olamaz düşüncesinde olmayan insandır.
Tüm insanların Hz. Adem'den geldiğinden de şüphe ediyor olabilir bu durumda. Karmaşık bir durumdur.
hz. adem (as)'in topraktan yaratıldığını bildiren pek çok ayet vardır.
allah(c.c) mü'minun suresinde şöyle der ;

"Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık. Sonra onu (Hz. Adem'in nesli olan) insanı sarp ve metin bir karargahta (rahimde) bir nutfe (zigot) yaptık. Sonra o nutfeyi alaka (yapışan şey) haline getirdik, derken o alakayı mudga (bir çiğnem et) yaptık, o bir çiğnem eti kemik(lere) çevirdik (ve) o kemiklere de et (kaslar) giydirdik. Sonra onu başka yaratılışla inşa ettik (can verdik, konuşma verdik)..." (Mü'minun, 12-14). eğer bir müslüman evrimi kabul ediyorsa allah ın ayetlerine inanmamış olur.
iyi insandır akılcıdır bizdendir o.
nasıl namaz kıldığını ve ne biçim dua ettiğini merak ettiğim müslümandır.
erzurumlu ibrahim hakkı´dır.
yaradanın ilmine vakıf olmuş müslümandır. insan aciz aklıyla 64k da 30 dakikalık demo yapıyor, yaradan ilminden 1 formülle kainatı yaratmış çok mu? Olur mu öyle bir formülle kainat? bize çamur diyecekti tabii, alırmı beyinciğimiz o kadar ilmi?
misafirperverdir..*
"yaratılış yok tesadüf var" diyen biriyse, müslüman değildir. net...

ayrıca erzurumlu ibrahim hakkı ismi geçip duruyor sürekli bu konuda. alakası yoktur. birkaç defadır yazıyorum bu konuda. evrime malzeme olabilecek meseleler etrafında yazan, erzurumlu ibrahim hakkı değil, bursalı ibrahim hakkı (bursevi) hazretleri'dir. kaldı ki, yazdığı şeylerden de evrimcilere malzeme çıkmaz pek fazla...

"yaratılış insanla mühürlendi ve idrak lisanla çerçevelendi"... bu minvalde yazmıştır. işinize yararsa buyurun, hediye edeyim!
ilk insanın hz adem ve havva olduğunu kabul eden, ama evrimin varlığını, devam edişini de kabul eden müslümandır.
Evrimin var olması veya olmaması dini inancıma etki etmez. Evrimi olsa da olmasa da "evrim için bir eviren çeviren olmalı" inancını taşıyorum. Derin düşünelim biraz. ben oyum, ben buyum, ben şuyum deyip bırakmayalım. Sen nesin, sen kimsin, sen neye inanıyorsun? Kaç müslüman açıpta kur'an'ın mealini okumuş allasen? Her şey lafta.
evrime inan müslüman hz. adem e inanmıyor demektir. hz. adem dünyaya fosil olarak değil gayet kanlı canlı bir insan olarak gelmiştir çünkü. o halde evrime inanan müslümanın büyük bir itikad sorunu vardır, hemen çözülmesi gereken.
yatakta fahişe, sokakta hanımefendi olan kadın gibidir.
o el cahiz'dir.
evrim ve müslüman olmaz. zıt kutuplar.

editehihehe: buna eksi verenin mantığı hadi neyse. islam dünyası evrimi şiddetle kabul etmez iken?
Evrimi kabul eden musluman olsa bari, seklinde okudugum basliktir. biyoloji okuyan biri olabilir, imam hatip bilgileriyle degil de , pozitif bilimlerle egitilmis. isteyen insan istedigine inanir, dine gore yargilamak kimseye kalmamis.