bugün

sevdiği entry'ler

sözlükte sohbet edilen insan sayısı

sınırlı insan var maalesef.

örn ;

-nanayla 1-2 mesajlaştık. gayet kibar efendi bir şekilde hal hatır sorduk gelen cevap ;

''iyi geçiyor aynı , seni sormalı, benimde çok farklı değil'' gibi cevap verilince lafı ağzıma tıkamış,muhabbetin önünü kapatmış oldu.

-başka bir yazar bir entrysinde çok dertli olduğunu söyledi. anlat bro dedim;

''sağol. saygılar...''

-başka bir yazara kibarca '' neden bu şekilde başlıklar açıp sol frame'i böyle yapıyorsun diyorum''

beni engelleyebilirsin iyi günler.

velasıl insanlar sohbet muhabbet etmeyi unutmuş,iletişimi unutmuş.1-2 yazar arkadaşla iyi sohbetteyiz. dertleşiyoruz,tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

iyiki varlar.

kendi fabrikasında kaçak üretim yapan sanayici

akp döneminde gerçekleşmiştir...

bunu da gördüm...artık daha kötü ne görebilirim diye düşünüyorum her gün ve her gün daha kötü şeyler görüyorum...

bir iş keşfi için gittiğim bir müşterimin fabrikasında çalışma vardı bugün.
"abi hayırdır, üretim yasak değil mi" diye sordum.
"kaçak çalışıyoruz" cevabını verdi.

"peki ya ceza yazarlarsa" dedim.
"benim bu mallarımın yetişmesi lazım, elimde kalırsa o zararı telaffi edemem" dedi, "cezaya razıyım" diye ekledi...

bir sanayici, kendi fabrikasında, 200'den fazla işçi çalıştırdığı kendi mülkünde, kaçak üretim yapıyor...

yıl 2022...

bu adamın bir kuruş doğalgaz, elektrik borcu yok. hatta elektrik kullanabilmek için 4 milyon lira teminat mektubu vermiş organize sanayi bölgesine.

ve sen de devlet olarak bu adam üretim yapabilsin diye ona kesintisiz bir şekilde doğalgaz ve elektrik arz etmeyi taahhüt etmişsin.

ama şimdi sanayiciye diyorsun ki; "ben doğalgaz stoklarını tükettim, doğalgaz ithal edecek döviz rezervim de kalmadı, fabrikayı kapat, üretim yapma ki ben evlere doğalgaz verebileyim..."

türk sanayicisi kendi fabrikasında kaçak üretim yapıyor...

akp sayesinde bunları da gördük...uzaya çıkmaya hazır mısınız?

kafayı kıyak yapan şeyler

kokulardır.

papatya katili

Dün kendisiyle bir konuda ters düşmüş olsak da bana bunu mantıklı bir şekilde izahını yapabilen tek insan. Sözlük içi yasakçılık yapmadığı sürece de dostuz, dost kalırız.

cumartesi gecesi

bazen pek güzel başlayıp ilerleyen saatlerde boka saran gecedir.

yaşam tarzı

kişinin zamanını ve parasını nasıl harcadığıdır.

ne kadardır sözlüktesin

Çok oldu ya. Baya boş bir insan olduğum için mesleğe başlasam da hâlâ buradayım. Bu kadarını ben de kendimden beklemiyordum. Çalışmaya başlayınca boş zamanım olmaz diyordum ama işte her şeye yine zaman var. Sadece sevmeye yok.

geceye hayattan ogrendigin bir şey bırak

Hayatta yapmam dediğin çoğu şeyi yaparsın.

türkiye nin gönderdiği kitapları yakan suriyeliler

bak bi tık demokrasi kıvılcımı olsa, oradan biri der ki içinde allah muhammet var yakmayalım. buradan bir tartışma doğar anladın mı? ama yok azizim yok.

direk frontal lob+cortex yakalım diyorlar yakıyorlar. hiç bu işin bi alternatifi doğrusu falan bi tartışma ortamı yok. orta doğu işte. antik yunanın gözünü seveyim.