entry'ler (10)

yapılmıyor artık böyle filmler

(bkz: Old Boy) Seyrederken senaryosuna taptığınız, ohaaa dediğiniz, muhteşem ötesi film.

ölmek

Öğrendiğinizde çok tuhaf oluyorsunuz, göğsünüz sıkışıyor ve birkaç ton ağırlıkla dolaşıyorsunuz. Kendinizi mi düşünseniz, sevdiklerinize nasıl söyleyeceğinizi mi, onların ne hale geleceğini mi bilemiyorsunuz. Herşey birbirine giriyor. Yapmak istedikleriniz ve yapamadıklarınız, aylaklıklarınız, koşturmalarınız. Herşey bir anda önemini kaybediyor. Ömrümü nasıl geçirdim, beni nasıl hatırlayacak, ne verdim ki ben bu dünyaya ne yaptım bunca yıl diyorsunuz. Sonra sevdiklerinizle gözgöze gelip söylemeye çalışıyorsunuz, nasıl söyleyeceğinizi planlamaya çalışsanız da boş, o an öyle olmuyor, donuyor herşey. Sonra teselli mi etmelisiniz, teselli mi edilmelisiniz çok karmaşıklaşıyor. Bir şey yokmuş gibi davranıyorsunuz, bakıyorsunuz bir süre sonra onlarda öyle davranıyor. Be heyhatt ben ölüyorum, üzülmeyin diye öyle davranıyorum ama kendinize gelin diye bağırasanız, kaçasınız geliyor. Ama manasız olduğunu da biliyorsunuz. Bir yandan hastalıkla mücadele, bir yandan alıngalaşan yapınızla, etrafınızla mücadele derken yoruluyorsunuz. Öncesinde atıp tuttuğunuz ölüm martavallarına bakıp gülümsüyorsunuz.

desti izdivaç

Esra Erol'a katlanarak yönetmenliğini Sibel Altaş'ın yaptığı programdır, kutsanası insan. Detay çekimlerde hayli başarılı. Kendisi evli mi bilmiyoruz ama evlenmek isterse işi çok kolaydır sanırım...

canım babam

ispanyol Mr. Mom dizisinden uyarlanmış olan dizi. Fatmagülün Suçu Ne dizisi bitince reytingleri Ab'de tavan yaptı. 1 oldular.

yeşim ceren bozoğlu

Geniş Aile dizisinden ayrıldıktan sonra Mehmet Aslantuğ ve Özge Özberk ile birlikte "Canım Babam" dizisinde başrol oynamaya başlamıştır. Alev karakterini canlandırmaktadır.

kilo almanın yolları

1 bardak toz şeker ve 1 kilo fındığı toz haline getirip, karıştırın. Yatmadan önce yiyebildiğiniz kadar yiyin. Her gece bunu yaparsanız kilo almaya başladığınızı göreceksiniz.

tümay özokur

Türkiye'nin ik cast ajansıdır. Sinematurk'e baktım, yapmadığı dizi kalmamış abi..

tüm erkekler odundur ve odunlar yontulmak ister

Odunun iyisi meşe, bilginin iyisi neşe. Meşeyi seçmek odunu seçmekten zor.

sevgiliye atılabilecek güzel iyi geceler mesajı

Uykunda melekler korusun seni. Her hücrem seni seviyor.

yazarların hayvanı olsa koyacağı isimler

Bıyıklı - kedi için. Özellikle yavru iken çok komik, kafalarından büyük upuzun bıyıkları oluyor.