bugün

entry'ler (20)

beki ikala erikli

Cübbelinin modern terminolojiden yararlananı.

sözlükte erişilebilirlik sorunu

Görme engelli bir sözlük yazarı olarak yaşadığım sorundur.
Entry silmek ve düzenlemek için kullandığımız sistemin 3 noktanın üzerine mouse ile temas etme esnasında ekran okuyucular sıkıntı çıkardığından, tek başıma entry silip düzenleyememekteyim.
Böyle bir sözlüğün kodlanmasının ne denli zor ve meşakkatli olduğunun bilincindeyim.
Tasarımda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sözlük yazarı arkadaşların entry düzenleme-silme işinde kullanabileceğimiz farklı bir uygulama ya da yol varsa mesaj kutumu yeşillendirmesini rica ediyorum.

laiksozluk net

4-5 kişinin aktif yazar olduğu, bu kişilerin birbirinden kaliteli entrylerle bezediği katılım bekleyen sözlük.

yazarların en çok harcama yaptığı üç şey

At, Avrat, Silah

istasyon insanının yürümediği sözlük kızı

Bu başlık altına yazıp açık hedef olmasalar bari.

cenaze evine yemek için gelen kişiler

Köy yerinde sırf yemek niyetiyle katılanları daha boldur, hatta yedikten sonra masasına servis edilen ekmekleri poşetleyip götüren muadilleri de bulunmaktadır.

sosyal medyası olmamasıynan övünenner

Hiçbir ana akım sosyal medya hesabı olmayan biri olarak dahil olduğum durum.
Bir zamanlar vardı, kapattım hepsini efendiler. instadaki kezbanlar bezdirdi beni. Facebooktaki insan görünümlü şeyler, Twitterin birbirinden gereksiz (siyaset!) bilimcileri bezdirdi.

azdıran ünlüler

Sözlüğün adı abaza olsa sırıtmaz yani o denli.

uludağ sözlükçüler sıkıysa isimlerini yazsın

(bkz: )Rasim Kütah Ozanyalı

deprem bizi hazırlıksız yakalarsa perişan oluruz

Kentsel dönüşümün aslında çok ta işe yaramadığının, böyle bir fikrin laz mütahitler elince heder edildiğinin de bir nevi göstergesi olan açıklama.

dadaş gavattır

Kadının herhangi bir sosyal konumu ve değeri yoktur, seviyesiz ve küfürbazdırlar, oruç tutmayanları dövmeyi marifet sayıp, kalabalık bir karşıt güruh görünce kaçacak delik arayar çoğu.

dünya sözlük

Atatürke hakaret artık orada da hoş karşılanmamaya başlandı. Fanatikler artık Selefi Sözlük ya da Darülhikme Sözlük falan kurup takılabilirler.

suna varol

Fetönün operatör hesaplarından biridir. Özellikle 17 Aralık hükumetle restleşme süreci sonrası bu tarz Atatürkçü görünümlü operasyonel hesaplar iyice arttı. Allah sonumuzu hayretsin.

rte nin kktc özel anıt defterine yazdırdığı yazı

Seçim yatırımı olduğunu bildiğimiz halde gururlandırmıştır.

ses bombası

Küçücük olmasına rağmen, flash belleklerin takılabiliyor olması, Bluetooth özelliği ve radyosuyla 2000li yılların müzikçalarlarının evrim geçirmiş hali denilebilir.
iyisi iyidir.

casper nirvana

Ucuzundan bir modeline sahip olduğum, 2 ayda bir 3 gün açılamayan bilgisayar.
Bendekinde fan sesi yok allahtan.

arka sokaklar

Artık ailemizin birer ferdi haline gelmiş bu insanlar ya la!
Ben mesela; tunçla birlikte büyüdüm.
Bi döneme kadar rol modelim mesuttu vs vs.
Ama tabi büyüdük, bizim için eskiden ifade ettiği duygular hala geçerli değil.

fevzi kurtuluş

Güzel eserleri olan atatürkçü solcu ozan.
En sevdiğim eseri: (bkz: ben bir ırmak sen de deniz)

14 kasım 2017 zimbabwe darbesi

Zaten başkan yardımcısı uzun süre önce halka sokağa çıkın çağrısı yapmış olduğundan sürpriz bir gelişme değil.
Öte yandan batı destekli olması muhtemel, zira Mugabe son zamanlarda bölgede emelleri olan bazı ülkeler için ayak bağı olmaya başladı.
30 yıldan uzun bir süredir ülkeyi demir yumrukla yöneten, 90'ı geçkin yaşına rağmen kıçını o koltuktan kaldırmaya bir türlü yanaşmayan bu adama had bildirecekler zaar.

laik sözlük

Ortamı çok sakindir, saat başına 1 entry düşmektedir.