bugün

(bkz: hayır gündüz olsa sorun değil)
maksimum ne kadar hızlı koşabildiğinizi öğrenmenizi sağlar.
aslında köpeklerin insanlardan korktuğunu, bir insan hiç aldırış etmeden yürüyünce köpeklerin birkaç santim yaklaşıp yüksek sesle havlamaktan başka birşey yapamayacağını bilmeyenlerin, özellikle bayanların, yapmaya korktuğu eylem.
götsüz olarak sokaktan çıkmaktır.
bir ateisti dualarla imana getirebilecek durum.
itle dalaşacığına çalıyı dolaş.
Altıma sçarım vay şöyle vay böyle anlatmam.
aslında köpek denen varlık insandan korkar. bunun sebebi insanın dik olması ve köpeğin gözünde büyük olması. köpek saldırmaz aslında kendini korumaya çalışır, çünkü o an eziklik psikolojisi içinde. siz hiç bir filin durup dururken insana saldırdığını gördünüz mü? görmediniz.
içlerinde pitbull ve benzeri itler olmadığı sürece geçebilirim. insanlar kadar tehlikeli değiller emin olabilirsiniz. korktuğunuzu belli etmemeye çalışın.
Testester10 belirtisi risk dolu harekettir.
Girmem .
Kaçmakla sonuçlanacak eylemdir.
Yanlışlıkla yapılan yürek hoplatıcı talihsizlik.

ipneler bisikleti ısırdı, ağzına n'olduğunu bilmiyorum. inşallah patlamıştır.
arkadaşlar ne kadar hayvansever olursanız olun kalabalık köpek sürüsü ısırmasa bile sırf koklamak için hepsi sizin etrafınızı sarar ve siz tir tir titrersiniz. o yüzden hiç artistlik yapmaya gerek yok 2 den fazla köpek olan sokaklardan uzak durun.
köpekler dostumuz aslında tüm hayvanlar dostumuz onları kırmayalım incitmeyelim ama şunu da mutlaka unutmayalım bilhassa sokak köpeklerinin ne yapacağı belli olmaz. o an için sizi bir düşman olarak algılayabilir ve saldırabilir. gündüz neyse ama gece saatlerinde sokak veya caddede kimseler yoksa ucuz kahramanlıktan uzak durun derim. geçen gece siyah büyük bir köpek bir anda üzerime doğru gelmeye başladı. belki hayvanın ısırmak gibi düşüncesi yok ama yinede uzak durmaya çalıştım. sonra peşimden gelmediğini görünce rahatladım. dikkatli olmak lazım. hayvanların sağı solu belli olmaz.
Yanınızda çakmak varsa gazı sonuna kadar açın yakın yürüyün aralarından sorunsuz geçersiniz.
Bazı köpekler araplar gibi. Aynı köpek tek başınayken ne kadar zararsız olursa olsun sürü halinde saldırgan olabiliyor. Diğer köpeklerden özür dilerim benzetme için. Evet. Teşekkürler.
ister dost canlısı olsunlar, ister sevecen vs. aynen gerisin geri dönüp gerekirse tüm mahalleyi dolaşmama neden olacak durum.

ağır köpek fobisine sahibim (cynophobia) yani şu cebe bile sığan köpeğiniz tasmasız üzerime gelse gelişine degaj çeksem, köpeğiniz ölse hiç ceza almıyorum, kapı gibi cynophobia hastasıdır diye rapora sahibim. o yüzden bırak 10 taneyi, 1 tane bile olması benim dünyanın diğer tarafından dolaşmam için yeterli bir neden.
belki ben Elazığ'da büyüdüğüm için köpekçe biliyorumdur, bilmiyorum, ama ben hep geri havlayıp kollarımı manyak gibi sallayarak üzerlerine koşarım.
yani insana yapsam o da kaçar.
Cebimde çok sağlam katlanır bıçak taşıyorum, taşıma sebebim sadece ama sadece köpek saldırısı. Allah yukarda, durduk yere bana tam kapasite saldıran bir köpeğin leşini uzatırım yere, sahipliyse ve bana saldırırsa yumrukla cevap veririm, 16 senedir boks ile ilgileniyorum, zaten orantısız güç olur bıçak kullanmam, dayak yersem yerim önemli değil, yapacak biŕsey yok. pitbulla yumruk atsan da işlemez, hem dişleri ve çenesi ile bıçak orantılı. Sahibi dayak yiyip bıçak çekerse artık orda iddialı değilim, kim kimi götürürse... bıçak vs bıçak en öngörülemez şeydir hele... yani bendeki malzeme bu, siz yazık hayvana, napıyosun, o da bir canlı öldürmek ne ulan öküz derseniz, e amına koyim bende canlıyım durduk yere gelip bana tam kapasite saldırırken bırakayım yesin beni o zaman der giderim, haksız bulunursam da hapse girip yatarım, pişman da olmam, olunacak bir yanı yok zati.
Onlar sizi kovalıyorlarsa korktuğunuz anlaşılmıştır. Siz saldırı moduna geçerseniz bunu ayıkıp kaçarlar. Köpekler sizden korkaktır aslında.

Zaten saldırıya uğrasanız mal gibi beklemeyeceksiniz, 2-3 tekme savuracaksınız. Baştan sağlam durursanız ona da yüz bulamazlar.
Köpeklerin alayını tanıyor olsanız bile eğer grubun lideri size bir hareket yaparsa tüm köpekler size saldırır. Ben de çok seviyorum köpekleri, her gördüğümde eğilip severim ama kalabalık köpek grupları çok tehlikeli. Özellikle gece vakti. Göz teması kurmadan ileri bakarak yürüyün ve havlamalarına tepki vermeyin. Hızlıca, kaçmadan yürürseniz hayatta kalma şansınız artar. Böyle sokağa girmeyin amk.
gökler verdi gökler aldı.
G.tumu ısırırlar girmem.*
Şu ana kadarki yegane ısırılma vakamı yaşamama sebep olmuştur.
güncel Önemli Başlıklar