bugün

entry'ler (11)

ders çalışmak istendiğinde çıkan aksilikler

(bkz: sular kesildi çalışamadım)

elif şafak

yabancı okuyuculara da hitap ettiği için kitaplarının yabancı ülke basımlarında, internet sitesinde ve twitter adresinde elif shafak adını kullanan yazar-şair.

1 ocak 2013 sigara zammı

tekel bayilerine, sigara distirbütörlerinden fiyat listesi hala gelmediği için tam anlamıyla resmiyete dökülmemiş zamdır.

fırsat bu fırsat diyip 3-4 karton stok yapmak lazım.

bursalı travestiler

youtube' da 244.140 izlenen http://www.youtube.com/watch?v=490APcidBac videosundanki ''bursa çocuğuyum heryerde sikişirim ben'' nidalarıyla ünlenen travestilerdir.

mutlu noeller diyen şakirt

''elhamdülillah ateistim'' diyen bir ateist değildir.

ezel

tuncel kurtiz'in ramiz dayı replikleriyle hafızalarımıza kazınan, 2011'de final yapan dizi.

piyangodan çıkan para haramdır

kazansa, haram maram dinlemeyip o parayı çatır çatır harcayacak olan sözde dindar kişinin beyanı.

batman begins

2005 yapımı, christopher nolan' ın batman üçlemesinin ilk filmi.

nolan' ın üçlemesi kendi içinde karşılaştırıldığında, tim burton' ın beğenilen gotik, karanlık, kasvetli gotham city tsvirine en yakın gotham city tasviri bu filmdedir.

iphone 5

iphone 4s' den tek farkı siri olan iphone serisinin son telefonu. kumanda gibi boyutu da cabası...

süleyman demirel

kerhaneleri kapatalım da vatandaş bizi mi siksin diyerek realistlikte aşmış bir siyaset adamı.

the hobbit an unexpected journey

jrr tolkien' in the hobbit adlı kitabından, 3 film olarak uyarlanacak olan ve yüzüğün bulunmasını konu alacak olan üçlemenin ilk filmi.

şu sıralar sinemalarda gösterimdedir ve abd' de ilk hafta yağtığı 84 m dolar hasılatla, en iyi açılış hasılatını yapan film olmuştur.