bugün

entry'ler (128)

otobüste kitap okuyan insan

bi nickim değildir.

kadir gecesi

'' her geceyi kadir bil, her geleni hızır bil. '' denilmiştir.
bu vesileyle istiğfarın en makbulü ve her gün edilmesi gereken duaların manaları itibariyle;

allah'ım, sen benim rabbimsin, senden başka ilah yoktur, beni sen yarattın. ben de senin kulunum, zat' ına verdiğim sözde gücüm yettiği kadar durmaya çalıyorum, yaptığım günahların şerrinden sana sığınıyorum. bana verdiğin nimeti itiraf ediyorum, günahlarımı da itiraf ediyorum, beni bağışla, çünkü senden başkası günahları bağışlayamaz.

allah' ım kendime çok zulmettim, günah işledim ama günahları da senden başkası bağışlamaz. katından mağfiretle beni bağışla, bana acı, şüphesiz sen çok bağışlayan ve acıyansın.

allah' ım ben kabir azabından, cehennem azabından, ölüm ve hayat imtihanından, mesih deccal fitnesinden sana sığınırım.
allah' ım ben; günaha dalmaktan, borca düşmekten sana sığınırım.

Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa' fü anni. ( Allah'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle. )

Ey talihsizlerin sığınağı,
ey âcizlerin güç kaynağı,
ey dertlilerin tabibi,
ey yolda kalmışların yol göstereni!
Ey çaresizler çaresi!
ve Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı!
içinde bulunduğumuz kadir gecesi hürmetine
bizleri affeyle ya Rabbi.

recep tayyip erdoğan ın hukuk bilgisi

+ Tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz?
- Lan bana anayasayı öğretme!

başlıkları alt alta okumak

(bkz: hanımların dikkatine)
(bkz: yapabildiğin kadar çocuk yap az çocuk saçmalık)

cemaati kurtarmak için sorular satıldı demek

bir taşla iki kuş vurmaktır hem mevcut cemaatte olan kişileri kurtarmak hem de gelecekte kısa yoldan kurtulmak isteyen kişileri de bu cemaate çekerek daha da kalabalıklaşmaktır. dünyaya açılmaktır. büyük oynamaktır. vay be kimin aklına gelirdi ki böyle bir yol?

cüney tarkın

çocukluğumda ben de ilk böyle algılamıştım. meğerse küçüklükten bilirmişim ben ulamayı.

sinem kobal merve boluğur farkları

görsellikten öte bir farkın olduğunu düşünüyorum o da beyin farkı. ki gösterdikleri performastan da bellidir bu. bir insan ortodonti gereken dişlerin üstüne porselen yaptırırsa böyle olur işte. a beyinsiz o dişler zaten binişik bir de kaplama olursa üstüne nasıl olacağını tahmin edemedin mi diye sorulası özürlüdür sinem kobal?

kpss rezaleti çözüldü

(bkz: minareyi çalan kılıfını hazırlar)

iftarda yenilecek en güzel yemek

kayseri mantısı ya da yağlama ya da içli köfte ya da sulu köfte vs.

uzun boylu kadın vs minyon tipli kadın

minyon tipli kişi, güzel yüzle beraber, düzgün ve orantılı bir fiziğe de sahipse diğerlerine göre daha da tercih edilendir.

esen rüzgarla beraber gelen deniz kokusu

bana güzel bir şarkıyı hatırlattı:

bir nefes aldım hatıranı içtim
ardından kimlere kandım
bıraktım seni yalnız başına
bir nefes aldım hatıranı içtim
ardından kimlere kaldım
bıraktın beni sen

denize dogru gel gel
ruzgar esince yel yel

çabuk ol da gidelim
dökülen yaprakları dikelim
kış olur ben üşürüm
durmam buralarda
çabuk ol da gidelim
sökülen yaprakları dikelim
kış olur ben üşürüm
kalmam buralarda.

muhabbet kuşu

o kadar tatlıdır ki, öldüğünde, o boş kafesi doldurmak için tekrar alamayacak kadar.

tv de eş arayanların istediği özellikler

evi olsun, arabası olsun, 3000 tl maaşı olsun, yakışıklı ve iyi kalpli olsun.

larsmon

kendisini ne görmüşlüğüm var ne de tanırım ama ne hikmetse seviyorum kendisini. aklın yaşta değil başta olduğunu ispat eden olgun yazar.

damdaki deli

kendisini tanımışlığım yoktur ama ilginçtir bugün, aylar önce daha 25 yaşında bir hastalığın kurbanı olup dünyaya genç yaşta gözlerini kapamış olan yakınımızı, ilk kez rüyamda gördüm. bu kadar taziye mesajını görünce anladım ki;

Neylersin ölüm herkesin başında uyudun uyanmadın olacak, kimbilir nerede nasıl kaç yaşında bir anmazlık saltanatın olacak o taht misali musalla taşında.

allah rahmet eylesin...

aşk

Aşk
Aşk, yerine göre yol olur yürünür, yerine göre iman olur uyulur.
Bazen ateş olup yakar, bazen deniz olup boğar.
Sultan olur ülke yönetir, şarap olur sarhoş eder.
At olup koşar, kuş olup uçar.
Hazine olur viran gönüllerde saklanır, kimya olur hakir toprakları altına dönüştürür.
Sır olur saklanır, gonca olur açılır.
Gül bahçesi olur kokusuyla aşıkları mest eder, güneş olur aşıklarının ümit meyvelerini olgunlaştırır.
Aşk olunca gönüller birleşir, aşk olunca kıyamet koparcasına hareketlilik olur.
Aşk olunca şimşekler çakar, rahmetler yağar.
Alemler kıyama kalkarsa aşktandır.
Hastaların şifa bulması aşktandır. Aşk ile döner gökler aşk ile durur kâinat.
Aşk Mecnun'dan Leyla' ya bir feryat Mansur' dan dara bir sır gözden kalbe bir yoldur.

iskender Pala - Ah Mine' l - Aşk

yusuf ile züleyha

Fakat güzelsin. Güzelliğin yoruyor beni,çünkü mümkünü var,suret kasrında bir suret değilsin.
Suçlu değilsen de bana, beni suçlu kılacak kadar güzelsin. Mümkünü olan bir güzelliğin sahibiysen Yusuf, ve bu güzellik yoruyorsa beni, sen dünyanın en masum mücrimisin. Suçlu,suçunu her zaman bilerek işlemez.

şevval

hicri takvimde ramazandan sonraki aydır.

kpss sorularını çalıp hepsini eksiksiz yapan sığır

kul hakkı yiyen sığırın önde gidenidir.
(bkz: gözünü toprak doyursun)

uludağ üniversitesi

an itibariyle kpss 2010 skandalına adı karışmış üniversite.