bugün

genelde eğitim öğretimini tamamlamış kişiler tarafından söylenen tavsiye niteliğindeki söz.
iş hayatına adım atılınca anlaşılır, öğrenci olmanın değeri.
uyuyarak ve sürekli ders çalışarak geçirmemektir.

öyle bir yaşayacaksın ki okul bitmesin diye bir sene daha uzatacaksın, ben yaptım oldu.
üniversite bittikten sonra farkedilen his..
öğrenci kartı okula teslim edildikten sonra iş hayatıyla okul arasındaki boşluğun askerlik engeliyle birleşerek ne bok yesem bilemedim cümlesini kuran, otobüse abonman ücreti ödemeye başlayan bireyin hissedeceği duygudur.
daha çok öğrenci olmayanlardan duyulan cümle.tamam öğrenciyiz justin biber değil bu kadar abartmayın.
ortamdan yararlanarak bedava seks yapma imkanlarını sonuna kadar değerlendirmektir. özellikle ağaç altları, park köşeleri kmpüslerde.
artık son dört haftamın kıymetini bilmektir benim için. şimdiden bi hüzün çöktü bana. artık kendimi öğrenci gibi bile hissetmiyorum. 1 ay sonra elimde diploma ile sap gibi kalıcam ortalıkta ya da sıkıcı bi iş hayatı başlayacak. ama öğrencilik öyle mi? canın istemezse gitme derse, nasılsa atar biri imzanı, hava yağmurluysa, canın sıkkınsa okula bile gitme. akşamlar çık gez eğlen iç içebildiğin kadar. konser mi var hiç kaçırma. tabi bunlar için para lazım gençler. eğer parayı kullanmasını biliyorsanız, ailenizi zor duruma sokmadan, parayı çar çur etmeden eğlenebiliyorsanız ve üniversite öğrencisiyseniz hayat size güzel. öğrencilik iyi güzel diye okulu uzatmaya kalkmayın, ailenize yazık olur. ama yok bizim maddi durumumuz iyi panpa, sen ne karışıyon derseniz, buyurun efendim doya doya çıkarın öğrenciliğin tadını.
pislik bir bölümde okuyorsanız bilmeseniz de olur. lanet olsun böyle okula da bölüme de be.
belki ilerde doğru olabilecek durumdur.ama şu an kendimi işsiz güçsüz amaçsız hissediyorum.bu da yetmezmiş gibi bir de açlık sefalet pislik çekiyoruz amk.girenin çıkanın belli olmadığı bir ev mi değil mi belli olmayan yapı,makarna,ayın 6 larını gece 11 buçuğa doğruları falan iğrençlikler silsilesidir kısacası.ilerisini bilemem ama şu an öğrenci olacağına kapı da it ol daha iyi diye hissediyorum.
öğrencilik yıllarında anlaşılamayacak kıymettir.
kıymetini sonuna kadar biliyorum. yarın sabahın köründe dersim olmasına rağmen 12 ye kadar yatıp uyuyabileceğimi biliyorum bu tamamen benim elimde. kafa tatili diye bir şey var bir kere güzel olmaz mı?
öğrenciyken bi bitsin siktir olup gidicem derken, bittikten sonra ulan keşke uzatsaydım diye dövünerek farkına varılan durum.
genelde sonradan anlaşılan durum. misal o günleri deli gibi arayan birisi olarak keşkelerle geçiyor günler bu aralar. öğrencilik zamanında çok şeyin zevkini yaşadım ama yine de kıymetini bilmemişiz geriye bakınca. henüz üstünden 11 ay geçmişken bu kadar özleniyorsa ve kıymeti anlaşılıyorsa seneler arttıkça nasıl olacak bilemiyorum. ve en güzel meslek öğrencilik. miş yani, sonradan anlaşılıyor.
çok faydası görülen bir olaydır. nimetlerinden yararlanmak lazımdır.
iş hayatına başlandığında, yapılmadığı için pişmanlık duyulan eylem.
lan harbiden öyle, çalışmaya başladık her gün 06:30 da kalkıyorum öğrenciyken sallamazdım hiç bi dersi, çalışırken öyle bi lüks yok ayrıca traş olma zorunluluğu var sanki askeriyedeyiz mnakoyim bide bunun takım elbisesi var. Dahası akşam eve gidince dışarı çıkmak için gram istek kalmıyor yemek yedikten sonra ağırlık çöküyor erkenden uyuyorsunuz.

en önemlisi, günler geçmiyor ama maaş çabuk bitiyor.