bugün

aksiyon'da çıkan bir yazısında aydın doğan'ın kalemşörlerinden can dündar'ın eski bir yazısından alıntı yaparak doğan medyası'nın nasıl yöntemlerle çalıştığını bir kez daha gözler önüne sermiş kişi.

http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=31226

tamamını okumaya üşenecek aydın! gençlerimiz için bir kuple;

--spoiler--
Gazeteciliğe bakış açımı bir 'Piliç Haberi' değiştirdi. Yıllar önceydi. Çalıştığım ilk gazeteydi. istihbarat şefimiz 'etlerin yenecek halde olmadığına' ilişkin bir haber yapmamızı istedi. Anlamsız bir işti. Ama ara sıra bu türden ısmarlama haber gelmesine alışkındık. Birkaç arkadaş gidip, ilk buldukları kasaba daldılar ve üzerinde sineklerin uçuştuğu etlerin fotoğraflarıyla döndüler. Haberin altını yazmak kolaydı. 'Pislik kol geziyor, halkın sağlığıyla oynuyorlar' türünden beylik laflar...

Şehir sayfasına bile girmeyecek haber, ertesi gün sürmanşet oldu. Bir gün sonra, kırmızı et fiyatlarının hızla fırladığı haberi de 'Et jet gibi' başlığıyla yerleşti manşete... Sonra ilavenin 'Sağlıklı beslenme' köşesinde 'Beyaz etin faydaları'nı anlatan uzman görüşleri belirdi. Nice sonra anladık ki, sevgili gazetemiz 'piliç sektörü'ne yatırım yapmıştır. Acımasızca kullanıldığımızı hissettik." Yukarıdaki satırlar Can Dündar'a ait.
--spoiler--
bugunku yazisi icin http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=742719
aksiyon dergisi editörü, aynı zamanda zaman gazetesi yazarı.