bugün

Parası pul olmuş ülkenin sözde haber kanalının haberi, bir bulgar levası 5 tl şuan adamlar ab'nin en fakir ülkesi bu arada, ama adamların maksatları belli,bakın bizde zam yapılıyor ama başka ülkelerde de yapılıyor algısı yaratmak.

https://twitter.com/Ahabe...tatus/1444588039544524806
türkiye'de doğalgaza zam gelecek belli ki...
Aynısını orman yangınlarında da yaptılar bu cibiliyetsizler.
türkiyenin her tarafı yanarken ve kimse parmağını kımıldatmazken de bunlar californiya orman yangını haberi peşindeydi..

Atipik: tipik olmayan.
Anormal: normal olmayan.
Asosyal: sosyal olmayan.
Asimetrik: simetrik olmayan.
Ahaber: haber olmayan.
Utanmazın olduğu gibi davranmasıdır.
Erector düşünsün.benana.
görsel

iktidar yandaşı A Haber, Türkiye’de yapılan zamları haber yapmayıp Bulgaristan’a gitti. Bulgaristan’da henüz yapılmamış doğalgaz zammıyla ilgili yaptığı haber sosyal medyada gündem oldu.

https://tele1.com.tr/a-ha...zammi-haber-yapti-481325/
a haber tipik bir medya lağımıdır !..
Ahaber izleyenin kendisine saygısı yoktur efendim. Çok şükür ailemizde izleyen yok. Evlerden ırak olsun. Adamlar kendilerini biplemeyen Almanlar karşısında mağdur olmuştu o günden sonra hâlâ bu kanalı izleyen varsa gerçekten çok yazık.
izlemeyen çok şey kaçırır. Hele barlas'gilleri mutlaka izleyin. Aile şirketi gibi tv. Kahrol bulgar! Kahrol evropa! Kahrol abd! Kahrol alamanya! Kahrol fıransızya! Kahrol kılıştar!kahrol cehape!
ben bulgaristan türküyüm ama türkiye'de doğdum ve şunu söyleyebilirim: türkiye malesef bitmiş. bulgaristan ab'nin en fakir ülkesidir ama şuan bile bulgaristan'da hayat türkiye'ye göre çok daha rahat hem toplum huzuru hem de ekonomik anlamda. ailemdeki emekli yaşlılar bile bulgaristan'a yani kaçtıkları ülkeye geri göç etmeye başladılar. yaşlılar: ''en azından bg'deki köyümde çiftçilik yaparım daha rahat geçinirim'' diyorlar. ve kültürel anlamda da yobazlıktan ve mültecilerden rahatsızlar. geçenlerde nenem bile ''ülke iyice arap ülkesine döndü'' dedi ki bu kadın sadece mahallesinin yakınındaki marketlere ve bazen de çarşıya gidip geliyor. gençler ise hep gelişmiş avrupa ülkelerine gidiyor özellikle belçika ve hollanda'ya. baba tarafımdan genç akrabaların hepsi hollanda anne tarafımdakiler ise belçika'ya göç etmeye başladı. benim üni. bitsin bende hollanda veya belçika birine gideceğim artık duruma göre. bu arada bulgaristan türklerin'in hiçbirinin almanya'yı tercih etmeme sebebi ise orada da bolcana a haberci tiplerin bulunması. bizimkileri rahat ettirmiyorlarmış ve çalıştıkları yerlerde maaşlarını zamanında vermiyorlarmış. yani dostlarım benim tek derdim üni.'yi bitirmek ve Belçika'ya mı Hollanda'ya mı gideceğim karar vermek olacak ama burada kalan arkadaşlar için gerçekten üzülüyorum ve sadece tanrı yardımcınız olsun diyorum. saygılar...

edit: bu arada bg'nin daha doğalgaza zam yapıp yapmayacağı belli değil ki yapsa bile oradaki insanların çok da canını yakmaz. Bide sen nasıl 7.000.000 ülke ile 84.000.000 ülkeyi karşılaştırabiliyorsun ki 7.000.000 bg'deki kişi başına düşen milli gelir ve asgari ücret tr'den daha fazla. minicik ülke bile şuan daha verimli yani.
2023 de akp kaybedince ilk iktidar yalakası a haber olacak.onlar için önemli olan para ve çıkar.
çok eskiden bir zamanlar trt kanalları sürekli yunanistandaki grevleri gösterirdi
anlamazdık tabi algı operasyonlarını ...bak derdik yunanistan batıyor onun için oralarda grev var
fakat 2021 e geldik anladık kim batıyor kim çıkıyor...
meğer bir yerde grev yapılabiliyorsa esas orası iyiymiş en azından demokrasi,kanun benzeri bir şeyler vardır oralarda...