bugün

görsel

Doğru düzgün yazmayı bilmeyen hukuçu.

Swh.
Düşün şimdi 3 dil biliyorsun. Hukukçusun ve alanında çok başarılısın ama ingiltereye gidip barista oluyorsun.

Sen zaten hiç durma, siktir git amk.
Bir kişinin Türkçesi ya iyidir, ya değildir. iyiyse şunu yazarken şöyle, bunu yazarken böyle yazmaz, her zaman belirli bir standartta yazar. Çünkü doğru yazmak bir alışkanlık meselesidir.

Arkadaş 3 dil biliyormuş ama Türkçesi pek iyi değil. Gariptir, bana denk gelen avukatlar da hep böyle çıktı. Bunların hocası olsaydım, sırf dilden yerlerde süründürür, ot yoldururdum. Mühendisler bile kötü yazınca -ki genellikle kötü yazarlar- sinirleniyorum.
giden arkadaş kusura bakmasın ama mozambik'e bile gitse anca baristalık yapardı çünkü türkiyede okutulan hukuk bölümleri türk anayasa hukukudur yani evrensel hukuk değildir bu nedenle türkiye dışında hangi ülkeye giderse gitsin mesleğini icra edemez. Arkadaş sırf yurtdışına gitmek için hukuk okuduysa boşuna okumuş yani.
Rusçam anadil seviyesinde, ingilizce IELTS 7.0 , özel bir türk üniversitesinde MBA yaptım. Yurtdışı doktora terkim. Yaklaşık 40 işbaşvurusundan bir tane bile geri dönüş olmadı.

Yaş diskriminasyonuna uğruyorum. 40 yaş üstüyüm.

Cv shortening yapıcam. asgari ücretli vasıfsız bir iş aramaya başlıyacağım.hotel resepsiyonu filan bakacağım. Bu ülke şirketlerine fazlayım.

Ülkemizde yeni bir sosyal sorun var o da 40 yaş üstünün işe alınmaması. 65 yaşına kadar nasıl sigorta primi yatıracak bu insanlar, nasıl geçinecekler ?
güncel Önemli Başlıklar