bugün

entry'ler (58)

duran adamı şikayet eden beyni durmuş adam

o değilde adam sorarlar 'niye 155'i arıyon zaten polis 50 metre yanında.' diye.

taksim de her şeyin bedava olması

evet arkadaslar dusunup ve 13. gun sonunda bulabildiginiz icin sizi tebrik ediyorum. eylemin arkadasında ben varım zira daha yeni bi tomar yiyecek goturdum.

yavuzcan çetin

direnislere verdigi buyuk destekle gonullere taht kurmus, efsane muzisyenin oglu. e be yavuz biraz daha bizle kalsadın. simdi oglunla gurur duyabilecektin.

ülkeyi tayyip ten iyi yönetirim diyen yazarlar

%50den fazladır.

sözlük yazarlarının şu an yapmak istedikleri

iki muhabbet..

ertuğrul günay

bakanlığı sırasında 'ucube' heykellere karşı çıkmış, beğenmediği filme 'yarısında çıktım çok ayıptı utandım' deyip yasak getirmiş bir kişiyken şuan da yaptığı açıklamaları afedersiniz ama hiçbir yerime takmıyorum, takan olacağını da sanmıyorum.

alkol yasağı 20 00 da başlasın kampanyası

alışveriş merkezleri 20:00 da kapandığı zaman gerçekleşme ihtimali olan olaydır. bazılarının götü yemeyeceği için şu durumdaken olması imkansızdır.

hakan şükür ün mecliste basketbol maçı izlemesi

haberde oturuma verilen arada izlediği söylenmiş. doğaldır yani oturum sürerken uyuyan milletvekilleri varken adam iki maç izlemiş bu mu sıkıntı. hea genel bir hakan şükür niye milletvekili tarzında bir tartışmaya varım. burada amacım bu adamı savunmak değil yani.

bateriye davul diyenler sorunsalı

ingilizcesi drum olan müzik aletinin türkçe karşılığı davul olduğundandır. yanlış değildir yani. sakin olun.

ülkede alkolün hayvan gibi pahalı olması

insanın kol kası yapmasına yardımcı olur. valla olum ciddiyim. 50 lik bomonti markette 3 liraya düşmüş diye gittim 20 lik bi kasa artı bitane de dolaptan soğuk olsun diye alıp 500 metre taşıdım. 10 şınav çeksem bundan iyisi olmazdı.

aşk

nedir?

bence bunun cevabını bilen yok sadece öğrenmek için çabalayan kişiler var. onların da öğrenemeyeceği kesin.

türkiye basketbol ligi

bu sezonun son yılların en iyi sezonu olduğu tartışılmaz olan lig. biraz da anadalu efes ve fenerbahçe ülkerin kadro yapısına göre bekleneni verememesinden kaynaklı*. nese zaten asıl yazmak istediğim bu değil.

asıl konuya gelirsek hakemler; bir kaç saygı duyulacak hakem dışında* * * * * doğru düzgün maç yönetebilen hakem yok. biraz ağır oldu biliyorum ama bugün izlediğim bir maç sonrası bunu yazma gereği duydum. çok bariz stepsler, çalınan çalınmayan fauller, her pozisyona itiraz eden teknik kadro ve oyunculara en ufak bir uyarı olmaksızın maç yönetme. kesinlikle bunları bilgisizlikten dolayı yaptıklarını düşünmüyorum ama karar mekanizmalarında bir sıkıntı olduğu kesin. yeri geldiği zaman avrupanın en iyi üç ligi arasındayız demesini biliyoruzki bende katılıyorum buna ama basketbol federasyonunun hakemler konusunda biraz daha ısrarcı olması lazım.

not: izlediğim maç dediğim anadolu efes-banvit maçı. iki takımdan herhangi birini desteklemiyorum sonra takımın yenildi hakeme suç at tarzı mesajlar gelir falan önceden söyliyim de. aslında tblde desteklediğim takım yok bütün hepsini izlemeye çalışıyorum.

not2: bazı arkadaşlar çıkıp euroleaguede de oluyor bu hatalar diyebilir. zaten hata olmayan yer yok ama aynı maç içinde 3 tane üst üste bariz stepsi çalamazsan kusura bakmayın da böyle hata olmaz.

sergio perez

kesinlikle f1 e zarar veren bir insan. van der garde'den hatta jules bianchi'den bile çaylakdır. altında ortalama hızda bir araba olduğu için üst sıralarda kendisine yer bulmakta. dün yapılan 2013 monaco gpsinde yaptığı 3 atak da tehlikeli olup sadece ilk yaptığı atakta biraz şansının yaver gitmesiyle başarılı olmuştur. fernando alonsoya yaptığı atakta %100 kusurlu olmasına rağmen alonsoya ceza gelmiş*, kimi raikkonene yaptığı saçma atakla ise hem kendisi yarış dışı kalmış hem de kimi için telafisi olmayacak puanlar kaybettirmiştir*. f1'le alakalı olan bilir tünel çıkışı olan o viraj geç frenajı asla kabul etmeyen bir virajdır ya öndeki pilot kuzu kuzu yol verecek ya çizgisinden çıkıp şiganı kescek ki buna ceza geliyor ya da kendi çizgisini koruyacak* ve temas yaşayacak. yarış sonrası yaptığı açıklamalar ise tamamen küstahlıktır.

kısacası f1de yarışacak ne kapasiteye ne de zekaya sahiptir.

türkiye kupası

en büyük ikinci kupası ilan edilmesiyle birlikte süper kupanın 3. sırada olduğunu anlamamıza yol açmıştır.

ray ban

wayfarrer olanları çok pahalı lan. hayır italya da bile pahalı 100 euro civarında. eline aldığın da 10 lira etmez diyosun. niye bu kadar pahalı çözemedim bi türlü.

onur air

bedava yiyecek ve içecek servisine başlamış şirkettir. ama alkol satmamaktadır artık. ya da bana denk geldi, " birazdan ineceğiz zaten o yüzden veremiyoruz" gibisinden bir yalan uydurdular. buna rağmen uçuşlarında en rahat ettiğim şirket, fazla korkutmasına rağmen: 1 saatlik yolun 45 dakkası türbülanslı mı geçer arkadaşım?

aç uyumak

son 5 aydır yaptığım olay. kötümü oldu peki? hayır tabiki yaklaşık 10-15 kilo civarında verdim. ee zaten fazla kilolu değildim ama artık iyice zayıf oldum. tavsiye edilir. aç yatınız..

leningrad cowboys

bir ara plaklarını çok aradığım ve bulamadığım grup.

leningrad cowboys go america

rus değil fin rock grubu leningrad cowboys'un amerikadaki maceralarını anlatan film.

az kişi tarafından bilinen şaheser filmler

(bkz: leningrad cowboys go america)