bugün

Gelişmemiş dandik ülkelerin yaşadığı durumdur.

60 lira absolut ne onun bunun çocukları sıradan dandik bir vodka işte.
ironik durum, hükümet bu kadar vergi koyup kazanç sağlıyor alkol üzerinden sonra da gidip yasaklayıp sınırlama getiriyor.. yemek yediği kaba s*çmak bu olsa gerek.
Kaliteli maldan kaynaklanan bir durum.
milli içkimiz olmadığından. 1 litre ayran 3 lira olm, manyak mısınız 80 lira veriyorsunuz efe'ye?
ne mutlu ki ülkenin ak beyinli ak gençleri alkol kullanmadığından, fiyatının da hayvan gibi pahalı olmasını bilememektedir.
insanın kol kası yapmasına yardımcı olur. valla olum ciddiyim. 50 lik bomonti markette 3 liraya düşmüş diye gittim 20 lik bi kasa artı bitane de dolaptan soğuk olsun diye alıp 500 metre taşıdım. 10 şınav çeksem bundan iyisi olmazdı.
% 80 i vergi olduğu içindir yoksa boktan bi biranın maksimum eder 2 50 dir.
ülkeden soğuma nedenlerinden şahsen en önemlisidir.

Bir 70lik rakı 50 lira her ay 10 şişe rakı bitirsem 500 lira. insan bir utanır yahu. fakiriz diye alkoliktemi olamayacağız.
alkol ve sigaradan alınan vergi azdır. hayvan gibi değil aslında size az bile.

edit: ayyaşlar isyanda.

beter olun lan ahahaha!
elbet pahalı olmalıdır ki alkolün vergileriyle imamların maaşı tıkır tıkır yatabilsin.
vergisi gelir kaynağı gibi göründüğü içindir.

6 bira nederde 38 liraysa hemen gidip bizde alalım oradan.
(bkz: evde bira yapımı)
amın evlatları alkole o kadar zam yapılır mı bee!!!! bari bira ucuz olsun .
UMARım bir gün öyle pahalı olur ki alamazsınız.
çocuklarınızın rızkını böyle zararlı, gereksiz yerlere harcamazsınız.
bedenen ve ruhen temiz kalırsınız.
sadece alkol özelinde düşünmemek lazım, genel olarak hayattan keyif alabileceğiniz ne varsa o pahalıdır türkiye'de. geçenlerde isveç de yaşayan bir arkadaşım tatil için türkiye'ye geldi aynısı ondanda duydum; "ulan bu ne pahalılık dedi adam"

bu dandik ülkedeki dandik hayatlarımızı çekilebilir kılacak şeylerden biri de alkol alıp uyuşmaktır ve o da fiyatları dolayısı ile erişilmez mertebesine geldi sayılır.
Çelişkili cümle. Türkiye'de hayvan canına verilen değer ortada.
imam maaşları artıyor, pahalı olması doğal. sonuçta maaşları alkolden gelen vergiler ile veriliyor.
milli içkinin daha ucuz olması.

(bkz: ayran)