entry'ler (24)

eski sevgiliyle arkadaş olmak

Yıllardır döngü olarak gelen sorunsalların en içinden çıkılmazıdır. Onca zaman sonra bir taraf merhaba diyorsa oturup bi düşünmek gerekir. Arkadaş kalmak ne kadar mümkün? Adam merhaba yazıyor ki ya unutamamış ya da konuşulmamış bazı şeylerin konuşulup açığa kavuşturulması için yazıyordur. Yani her iki ihtimalde de arkadaş kalma olayı doğmaz. Belkide bedeninden hala beklentileri vardır? Hemen yanlış anlama,senin kalbindeki kendisini arıyordur. Kalmıştır veyahut kalmamıştır. Önemli olan aramaktır.

Vay Zahide, gece gece kaldırdın nefsimi yine. Sevgilin de varmış. Kaç gel Zahide.

adam öldüren emniyet müdür yardımcısı

Kesinlikle nefs-i müdaafa vardir. Emniyet mensubu memur abimiz o silahın kurusıkı olacagina kanaat getiremeyecek durumdayken ve o silah kendisine doğrulunca karşıdakini vurmak için önce kendisinin yaralanmasını bekleyemezdi. Amerikada değiliz ama orada en katı kuralları işleten polislere karşı elini beline dahi atamazsın.

kutup ayısı layla

Yavrularıyla birlikte hüzünlü bir şekilde yuvasindan cikip bir daha geri donmeyen disi bir kutup ayisi. Disiler neden hep gidiyor kardesim? Hah yavrulari da aldi gitti. Erkek ne yapsin? Kadin egemen dunyada yasiyoruz abi. Adalet falan yok zaten.

metro turizm

Sucuk konusu şöyle acildi, bu cocuk kulaklikla muzik dinliyor ve duymuyor. Basi one egik gormuyor da oturuyor koltukta. Simdi metro turizm calisani adamı g*tunden s*kseler haberi olmaacayak diye kufur etti cocuga yanindaki diger sarhos da elindeki sucuklari kaldirdi atacak cocuga. Zaten bunlar yaslilara yer vermiyolar bunlar boyle bu gencligin koyacan falan derken gaza geldiler. Metro turizm calisani adam dur dedi ya "sucuklar 35 lira yazik olacak sucuklara" oyle.gelisti iste.

metro turizm

Kullanildigindan cikan kavga degil. Kullanilmiyor zaten de, alkollu bir calisanin eskisehir tramvayinda cikardigi olaydir. Biz buraya tavsiyelerimizi yazdik,okuyan gören ne yapacagini bilir.

metro turizm

Allah kaza bela vermesin. Yolculara yazık. Metro turizm çalisanlari daha çok icsin,icdikce icsinler!

metro turizm

An itibariyle çalışanının eskisehir tramvayında alkollü şekilde,sarhoş muhabbeti olarak kulaklığa taktıklarından kulaklık takan bir bay öğrenciye ve 2 bayan öğrenciye küfürler edip kızlara el kol hareketiyle hakaret eden,kulaklığı olduğundan dolayı kendine edilen küfürleri duymayan genci savunmaya çalışan bana tekme atıp tehdit eden çalışanları olan firma. Kullanıp kullanmamak size kalmış. Ama benim ve çevrem olarak biten firmadır. Elindeki sucukların fiyatını sarhoşken biliyorsa o adamın aklı yaptıklarını hatırlayacak kadar yerindedir. Ben içmiyorum, beni içerek rahatsız eden insan cezasını çekmelidir. Elbette burda şirketi kötülemiyorum, bilemezler bu adamın ne zaman nasıl içip davranacağını ama çalışan olarak bunu "metroda calisiyorum gel otogardayim" diye bagırmasi tehditler savurmasi hakettigi cezayi almasi gerekir diye dusunuyorum. Şirketle cezasi konusunda anlasamazsak videosu youtube için fazla yer kaplamaz.

mühendis muhabbeti

Mühendislikten mühendisliğe değişir. Otomotiv mühendislerinden örnek vermek gerekirse, ortamları gereği bayan sayısının azlığından küfür +18 muhabbetler çok döner. Hatta kendi aralarında arızalar ve genel olarak +18 bi dil oluşturabilirler. Bu serviste çalışan mühendisler için geçerli elbette. Fabrikada çalışanların durumu biraz daha kibar. Fabrikada servisteki gibi çok samimi olamazsınız. Serviste müşteriyle konuşulan resmiyetle atölyede konuşulan samimiyet arasında dağlar vardır. Makineciler icin de bu böyledir. Eğer işiniz insandan çok makineyleyse daha rahat olmanız gerekir. Aksi halde o gün geçmez,keyif almazsınız.

otomotiv mühendisliği

"Makine muhendisligi kazanamayanlarin avuntusu" yazacak kadar bos kafada olmamak gerek tabii. Makine muhendisinin cevap veremedigi noktolarda otomotiv muhendisi var. Hem makine muhendisi otomotiv sektorune yeterli olsaydi boyle bi bolum acilmazdi. Makinecilerin her firsatta kotuledigi bolumdur. işlerine gelmez cunku. Otomotiv muhendisinin gordugu dersler makine muhendisiyle ayni olmakla beraber ayrica motor uzerine ozel dersleri de mevcuttur. Bitirmek hic kolay degil.

doğa olayından kız ismi koymak

Yağmur vardır mesela. Yaparken çok aceleye getirmiş olabilirler. Özenmeden koymuşlar. Ayriliyorsunuz,yağmur yagıyor akliniza geliyor. Mualla koysalardi kimin aklima gelirdi? Şaziye,pakize bunlar gelmez akla. Bunları deneyin.

serenay sarıkayanın oynadıklarıyla sevgili olması

Bende sınıftan bakıyorum da yok be abi olmuyor. illa reklamda mi oynayalim??
Herhalde sadece adanalı dizisinde pas geçti. Onun haricinde diziden doğan sevgilisi çagatay, reklamdan doğan sevgilisi kerem bursin. Valla bi gün bize de gelir inşallah.

nerde görsen kürt iki dürt bi sürt

Şimdiye kadar iyi niyetli diye yaklaştığım bütün kürtlerin sonunda bu söze geldiğine şahit oldum. Yok abi, içlerinden adam diye çıkan biri yok. Hiç, bi kürtle tanıştığınız zaman bu söze gelmeyeceğini düşünmeyin;geliyorlar.

yalnızlık

Sıktırın ordan oclar. kimse yalnız değilmiş,aksini iddaa eden depresyondaymış falan. BASBAYAĞI YALNIZIZ LAN. okulda sırada yalnız oturuyoruz, yemekhane sırasına yalnız giriyoruz, ha ama evet bak özgürüz. otobüste istediğimiz boşluğa oturma özgürlüğümüz var. Bakıyorum da sinekler bile çift çift geziyorlar,köpekler bile okulun içinde gözümüze soka soka sabah sekslerini yapıyorlar. Kediler gibi sadece bir ayla özdeşleşmeye de razıyız be. Dakika yapıyoruz arayacak kimsemiz olmuyor,sms yapıyoruz kampanya smslerine cevap yazıyoruz,youtube bize müslüm gürses şarkıları öneriyor, bara gidiyoruz içeri almıyorlar.

yalnızlık çok berbat.

hoşlanılan kızın kanka demesi

Berbat bir durumdur. Yani sizin hoşlanmaya başladığınız andan itibaren kafanızda sürekli yorumlar yapmaya başlamanıza neden olur. Ama tatlı bir dönemdir. Normal biri olsa bu kadar gelgit yaşamazsınız. He gel-git olayıysa "acaba açılsam nasıl karşılar,reddederse ne hissederim,arkadaşlığımız bozulur mu" sorularının beyninizi çok yormasından kaynaklanır. Yoksa azıcık kuyruk sallasa siz koşacaksınızdır,kafanızda bellidir ne yapacağınız. Kesinlikle çok ince bir çizginin üzerinde durmaya layık değildir onunla arkadaşlığınız. Risk aranızdaki arkadaşlık için fazladır. Gereksiz olduğunu düşünürsünüz, ama sanırım ben bu riski alacağım. Ama sakın öyle acele davranmayın. Bırakın biraz bakalım onun sevgilisi olacak mı,olunca sizinle eskisi kadar sık konuşmaya devam edecek mi. Etmezse platoniksiniz. Ama ümitsizliğe kapılmayın. Cidden çok iyi anlaşacağınızı ve birbirinize yakışacağınızı düşünüyorsanız asla geri adım atmayın. Sabredin,bir gün olur elbet. Ama arayı çok da soğutmadan.

Saygılarla,Bu durumda olan Maximillian

league of legends oynayan kız modeli

Mesajlara cevap vermez. Sevgili olmanız kolay olur ama çok gitmez ve çok muhabbet edilmez. Çevrenizde böyle bi kız varsa güzelliğine aldanmayın ve uzaklaşın. Bi yararı dokunmaz.

sevgililer gününü yalnız geçiren erkek

Olanların aldıkları hediyelerle dalga geçen erkektir. Aslında içine oturmuştur ama gelenektir işte dalga geçer.

gerçek aşkı nerede bulurum

Facebookta bulunanları olmakla birlikte bayanlar tuvaletinde, üniversitenin mühendislik programları hariç her programında Esra Erol'da,ya da nadiren de olsa konserde. Kolay gelsin,bulunca da bir işe yaramıyor ama sen ara.

dünyanın en tatlı kızı

her zaman yanında olandır.

sözlük yazarlarının garip huyları

Finallere çalışmaya iki hafta önceden başlıyorum.

otomotiv mühendisliği

Şu anda Mersin Üniversitesi'nde okumakta olduğum program. Puanı düşük evet ama dersleri bir hayli zor olan program. Diploma notuna ve ingilizce seviyesine bağlı bitirince gayet güzel iş bulunabilecek bir program. Hatta sadece dil koysanız ve mezun olacak kadar diploma notunuz olsa da yeter. Bize prof. tarafından söylenen de bu yönde. Tercih edecek arkadaşlara seve seve yardimci oluruz.