bugün

entry'ler (340)

mercedes w124

(bkz: w124)

deterjanpazari com

şu ara bunların banyo topu dedikleri sabununu üreten tiplerin tiktok'ta çok videosuna denk gelir oldum.

birisi bu olayı çok güzel anlatmış :
https://www.youtube.com/watch?v=iu27iZfL1EM

blackberry 8520

(bkz: blackberry curve 8520)

buyuk org

forum sahibi wild 'in dolandırıcı olduğu yorumları kendinin yazdığı site. bu sitedeki konulara inanıp sakın para göndermeyin, dolandırılırsınız. mesajları kendileri yazıyor aman dikkat.

https://forum.donanimhabe...xo-redturk-org--151052453

wild elektronik market

letgo'dan kendine kurban arayan dolandırıcıdır. sakın para göndermeyin. birde forum sitesi kurmuş kendine bu dolandırıcı.

sanal org

sahiplerinin dolandırıcı olduğu forum sitesi. sitedeki olumlu yorumların tamamını kendileri yazıyor. bu sitede yazılanlara inanıp sakın para falan göndermeyin, dolandırılırsınız.

diğer siteleri :
(bkz: redturk org)
(bkz: siberhareket com)

exo elektronik market

letgo'dan kendine kurban arayan dolandırıcıdır. sakın para göndermeyin.

blackberry bold 9000

ezel dizisinde ezel'in telefonuydu. o dönemler bu diziden özenip çok kişi almıştı. kütük gibi kalın bir telefondu.

gram gümüş

(bkz: gümüş)

alpaslan özmol

(bkz: alparslan özmol)

nokia 5800 xpressmusic

(bkz: nokia xpressmusic 5800)

internet cafe

1999-2010 arası en efsane zamanlarını yaşamıştır. 2005 gibi adsl internetin çıkıp herkesin evine internet girmesiyle sallantıya girmişlerdi. zira o zamana kadar evinde bilgisayar olanlar bile internete girebilmek için kafelere gelirdi. birde o dönemlerde 13 yaşından küçüklerin kafelere girmesi yasaklanmıştı.

2010 yılında akıllı telefonlar çıkınca öldürücü darbe geldi. insanlar artık internete telefonlarından girmeye başlamıştı.

99-2010 arası parayı vuran vurdu kafe işinden. okuldan kaçıp arkadaşlarla oynanan cs 1.6 bir başka zevkli geliyordu. kimi kafelerde tost ve içecek satışıda vardı. Üstüne margarin sürülmüş kalitesiz salam ve kaşardan yapılmış tostları yiyip yağlı ellerle pislik içindeki klavyenin tuşlarını döverdik.

günümüzde ise internet kafe işi tamamiyle oyun mantığına kaymış durumda. çok sağlam pahalı oyun kasalarıyla hizmet veriyorlar. evindeki bilgisayarında oyun oynayamayanlar internet kafelere gidiyorlar. saatlik ücreti ise bizim gençlik dönemlerindeki gibi 1 lira falan değil 5 lira. ama bu tarz kafeler artık tek tük varlar. birde eskisi gibi değil artık denetimler çok sıkı. okul üniformalı öğrenci eğer okul saatlerinde kafede yakalanırsa kafenin kapatılmasına kadar yolu var.

maxicep

(bkz: maxicep com)

maxicep com

2004 yılında yayın hayatına başlayan ve nokia'nın symbian işletim sistemi sayesinde birden bire efsane olan forum sitesi.

bu sitenin olayı yabancı symbian sitelerindeki oyun ve programların foruma eklenmesiydi. o dönemin en çok kullanılan dosya yükleme sitesi rapidshare'yken bu site yönetimi dosyaları tek tek indirip sitenin kendi sunucusuna yükleyip üyelerin tek tıkla indirmesini sağlardı. bu yöntem o dönem forumun efsane olmasını sağlamıştı. ayrıca çok sağlam üyeleri vardı. symbian uygulamalarını cep telefonundan açıp kelime kelime türkçeye çevirip paylaşırlardı.

tabi o dönemlerde facebook, instagram falan yok. insanlar sosyalleşmek için forumları kullanıyordu. açılan bir konuya dakikalar içerisinde sayfalarca mesaj geliyordu. maxicep yönetimi bu durumu dahada iyileştirmek için şuan tam aklımda değil ama 1.000 mesaj atana 20 kontör hediye tarzı maxipuan diye bir uygulama başlattı.

https://forum.maxicep.com...lisir-ne-ise-yarar.87079/

forum resmen facebook gibiydi o dönemler. bu durum 2013'e kadar sürdü. 2013'te gerek symbian ve nokia'nın bitmesi, gerek android ve iphone'nun kendine ait uygulama mağazalarının olması ve artık başka sitelerden uygulama indirmeye gerek kalmaması yüzünden azalarak bitmeye başladı.

forumun tabutuna son çiviyi ise yönetimin çoluk çocuğu yönetici yapması neden oldu. bununla birlikte forumda kalan son sağlam üyeleride kaçırdılar. şuan bakıyorum 10-15 kişi üye online sitede.

kemal sunal gülüşü

tam olarak şöyledir :
görsel

hakan haksun

bizimkiler dizisinde halil pazarlamanın ufak oğlu rolünde oynamıştır. ayrıca senaristlikte yapmaktadır.

bakirköy

(bkz: bakırköy)

aqua florya

(bkz: aqua florya avm)

chip dergisi

(bkz: chip)

emrah serbes

tutuklanma anı :
https://www.youtube.com/watch?v=c4G7i21kdMk